Encorton

Lek Prednizon- ENCORTON, ENKORTON
Substancją czynną preparatu jest prednizon, syntetyczny glikokortykosteroid, związek nieaktywny farmakologicznie, metabolizowany w wątrobie do aktywnego metabolitu – prednizolonu. Prednizolon jest glikokortykosteroidem o silnym działaniu przeciwzapalnym, przeciwalergicznym i immunosupresyjnym. Podobnie jak inne leki z tej grupy powoduje zmniejszenie objawów, nie wpływając na ich przyczynę.
Ogólnie prednizolon hamuje wytwarzanie hormonów sterydowych kory nadnerczy, a stosowany długotrwale może powodować zaniki kory nadnerczy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Encorton

Post autor: Mamcia » 28 lip 2016, 20:24

Proszę poszukajcie i wklejcie link do informacji GIF. Możemy jeszcze dać info w biuletynie, ale wyślijcie ten link na adres media@j-elita.org.pl
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
patkaas
Koordynator
Posty: 1466
Rejestracja: 10 lis 2014, 17:31
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków
Kontakt:

Re: Encorton

Post autor: patkaas » 28 lip 2016, 20:48

Decyzja GIFu dostępna do pobrania pod linkiem: https://www.gif.gov.pl/pl/decyzje-i-kom ... C2016.html
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek miesiąca w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Awatar użytkownika
Fisio
Debiutant ✽
Posty: 13
Rejestracja: 13 sie 2016, 17:30
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Encorton

Post autor: Fisio » 13 sie 2016, 18:37

Biorę encorton od dwóch tygodni w dawcę 30 mg rano i 10 mg wieczorem.
Po hospitalizacji gdzie dostawałem hydrokortyzon dożylnie, Encorton utrzymuję poprawę.

Skutki uboczne:
- Niesamowity apetyt. Nauczyłem się go kontrolować dopiero po tygodniu :roll:

- Co dwa dni niesamowite bóle w kolanach po przebudzeniu. Po 10 minutach przechodzą ale czasem strach się kłaść spać ze świadomością porannej tortury :twisted:

- Uczucie ściskania głowy jak bym w imadle trzymał :roll:

- W dzień mega pobudzenie. Wieczorem zasypiam w 5 minut jak nigdy w życiu.

Ciśnienie w normie, nie puchnę.

Najważniejsze, że działa. I tak za dwa tygodnie zaczynam schodzenie o 5 mg na tydzień i czekam czy zacznie działać AZA.

Trochę się bałem Encortonu po przewertowaniu forum, ale nie taki diabeł itd. :twisted:

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Posty: 2134
Rejestracja: 30 lis 2014, 13:44
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Głogów Młp/Rzeszów
Kontakt:

Re: Encorton

Post autor: chrzanovy » 13 sie 2016, 22:54

Fisio pisze:Trochę się bałem Encortonu po przewertowaniu forum, ale nie taki diabeł itd.
to chyba jak większość... ja pamiętam jak zupełnie nic nie wiedziałem o CD itd dostałęm to pierwszy raz to przeczytałem ulotke, połknąłem piguły i czekałem na efekty :), normalnie jak :cenzura:, a zupełnie nic złego sie nei działo, a pobudzony apetyt to efekt na plus!
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Awatar użytkownika
Fisio
Debiutant ✽
Posty: 13
Rejestracja: 13 sie 2016, 17:30
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Encorton

Post autor: Fisio » 14 sie 2016, 08:18

Zawsze szczupły byłem. Od wyjścia ze szpitala przytyłem 6 kg. Więc się cieszę, że w końcu wchłaniam lepiej pokarmy. Problem z apetytem polega u mnie na tym, że ciężko mi się do diety przystosować :roll: Tylko bym podjadał.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Encorton

Post autor: obyty.z.cu » 14 sie 2016, 10:43

Fisio pisze:że ciężko mi się do diety przystosować Tylko bym podjadał.
więc wprowadź sobie rygor 3 godzin między posiłkami.
Podjadać zaś owoce czy warzywa.Byle nie z wielką ilościa cukru i będzie spoko.
Pamiętając więc o ruchu...niestety nie wszyscy o tym pamiętają.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Fisio
Debiutant ✽
Posty: 13
Rejestracja: 13 sie 2016, 17:30
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Encorton

Post autor: Fisio » 14 sie 2016, 11:58

Śniadanie codziennie o 8:30 i obiad o 14 :roll: Zgrane wszystko z lekami. Kolacja max 18 i potem zaczyna się walka ze sobą by nie podjadać, a głód niesamowity doskwiera tak do 22 przynajmniej :mad: Cukier odstawiłem prawie całkowicie. Z Węglowodanami trochę gorzej ale to kwestia dobierania odpowiednich produktów z czasem się nauczę :roll:
Co do ruchu to tu zgadzam się, że to podstawa.

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Encorton

Post autor: Jacekx » 14 sie 2016, 14:05

Ruch Fisio czyli np . chodzenie tam gdzie możesz pieszo to idź a nie jedź.

Ja takim systematycznym działaniem , także regulacją godzin posiłków (śniadanie do 7.00 , obiad do 14.00 , kolacja do 19.00 ) a także zmianą ilości pieczywa ( śniadanie 1 bułka , kolacja 1 bułka )
w ciągu 2 lat zjechałem 15 kg czyli z 85 kg -> 70 kg.

Ruch zaś to czy pada czy nie pada , czy zimno czy ciepło -> dzień w dzień dreptu, dreptu ... 1 1/2 h -> 2h czyli minimum 5 - 6 km. :idea:
A na głód jako 2 śniadanie czy podwieczorek polecam... wafle ryżowe czy jabłko ( pieczone gdy gania a świeże gdy blokuje) .

Awatar użytkownika
alate
Moderator
Posty: 862
Rejestracja: 23 wrz 2014, 18:28
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Starachowice

Re: Encorton

Post autor: alate » 14 sie 2016, 14:30

Najmniejsza przerwa między posiłkami wynosi 2 godziny, więc po co się katować ? ważne żeby jeść wtedy mniej,a można sobie pozwolić na 5-6 posiłków dziennie, ostatni 2 godziny przed snem. To ja nie widzę sensu walki od 18. jak chodzisz spać ok. północy to nawet tuz przed 22 możesz zjeść coś lekkiego np. wafel z niskosłodzonym dżemem, twarożek, jogurt, a nawet lekką sałatkę warzywną. I dużo pij, badania wykazały, ze ludzie którzy mało pija jedzą więcej i częsciej
Crohn ? Z tym da się żyć !

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Encorton

Post autor: Jacekx » 14 sie 2016, 14:36

Ok więcej pić ... ale nie zawsze bo np. czasami pełen pęcherz działa na jelita przyśpiesza
wypróżnianie nie wiem jak wy ale ja tak mam :smutny:

Awatar użytkownika
alate
Moderator
Posty: 862
Rejestracja: 23 wrz 2014, 18:28
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Starachowice

Re: Encorton

Post autor: alate » 14 sie 2016, 14:44

może dlatego, że Ty masz CU, a wchłanianie wody odbywa się w jelicie grubym
Crohn ? Z tym da się żyć !

Awatar użytkownika
Brawurka
Doświadczony ❃
Posty: 1085
Rejestracja: 16 kwie 2014, 20:16
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Żuławy

Re: Encorton

Post autor: Brawurka » 14 sie 2016, 14:51

Zgadzam się z alate, a nie jedzenie od 18 to błąd. Jeśli chodzisz spać co najmniej po 22 to powinieneś zjeść później i lekki posiłek.
chrzanovy, oplułam się z tym idiotą :mrgreen:
15.12.2013 Usunięcie jelita grubego + j-pouch
16.03.2014 Zamknięcie stomii



Obrazek

lorema

Re: Encorton

Post autor: lorema » 14 sie 2016, 14:53

Fisio, w profilu napisałeś, że masz 180 cm wzrostu i ważysz 55 kg,
dopóki nie nabierzesz odpowiedniej wagi, to na razie nie przejmuj się podjadaniem, tylko dostosuj to co zjadasz do diety.

Awatar użytkownika
Fisio
Debiutant ✽
Posty: 13
Rejestracja: 13 sie 2016, 17:30
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Encorton

Post autor: Fisio » 14 sie 2016, 15:48

Problem jest tylko taki, że strasznie powoli trawię i jak zjem nawet 2h przed snem to jestem pełny z rana :roll:

Awatar użytkownika
alate
Moderator
Posty: 862
Rejestracja: 23 wrz 2014, 18:28
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Starachowice

Re: Encorton

Post autor: alate » 14 sie 2016, 16:36

to może zacznij pić napary ziołowe, rumianek , mięta, koper włoski... wypity po posiłku powinien zniwelować uczucie pełności. Polecam Ci herbatkę Bukiet ziół z Lidla, albo jakieś tabletki na trawienie, np Verdin. Zalecałabym też wsparcie dietetyczne w postaci odżywek wysokobiałkowych, np Protifar; bez wysokobiałkowej diety ciężko przytyć, a i bogate w białko jedzenie zapobiega napadom głodu
Crohn ? Z tym da się żyć !

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lek Prednizon”