opuchlizna na twarzy po encortonie

Lek Prednizon- ENCORTON, ENKORTON
Substancją czynną preparatu jest prednizon, syntetyczny glikokortykosteroid, związek nieaktywny farmakologicznie, metabolizowany w wątrobie do aktywnego metabolitu – prednizolonu. Prednizolon jest glikokortykosteroidem o silnym działaniu przeciwzapalnym, przeciwalergicznym i immunosupresyjnym. Podobnie jak inne leki z tej grupy powoduje zmniejszenie objawów, nie wpływając na ich przyczynę.
Ogólnie prednizolon hamuje wytwarzanie hormonów sterydowych kory nadnerczy, a stosowany długotrwale może powodować zaniki kory nadnerczy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
darecki
Debiutant ✽
Posty: 27
Rejestracja: 06 maja 2007, 20:33
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: lodz ,krakow

opuchlizna na twarzy po encortonie

Post autor: darecki » 17 sie 2007, 21:47

Mam pytanie biorę encorton od roku w zwiększonej dawce około 30mg i jestem spuchnięty na twarzy i chciałbym się dowiedzieć czy po odstawieniu tego sterydu powrócę do normalnego wyglądu czy mogą zostać jakieś deformacje ?

Awatar użytkownika
Sylwiaczek
Debiutant ✽
Posty: 34
Rejestracja: 10 gru 2005, 13:02
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: opuchlizna na twarzy po encortonie

Post autor: Sylwiaczek » 17 sie 2007, 22:09

opuchlizna schodzi,pamiętam jak ja brałam ten lek to twarz miałam tak opuchniętą jakbym miała lada moment eksplodować :razz: koszmarnie napakowane policzki :neutral: Po odstawieniu wszystko zaczęło powracać do normy, wprawdzie nie trwało to z dnia na dzień, ale już przy zmniejszaniu dawki obrzęk zaczął sie zmniejszać.
WSZYSTKO JEST MOŻLIWE

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: opuchlizna na twarzy po encortonie

Post autor: Mamcia » 17 sie 2007, 22:42

Encorton od roku w takiej dawce??? A czy próbowano właczyć ci aza?? Gdzie masz zmiany i jakie leki inne przyjmujesz?
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
manka
Aktywny ✽✽✽
Posty: 682
Rejestracja: 13 kwie 2006, 19:34
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: torun

Re: opuchlizna na twarzy po encortonie

Post autor: manka » 18 sie 2007, 21:43

no właśnie , że tak powiem , taka dawka i tak długo to chyba trochę dziwne :neutral:
RAZ JEST DOBRZE RAZ JEST ŹLE ALE ZAWSZE JEST JAKOŚ ;)

darecki
Debiutant ✽
Posty: 27
Rejestracja: 06 maja 2007, 20:33
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: lodz ,krakow

Re: opuchlizna na twarzy po encortonie

Post autor: darecki » 18 sie 2007, 23:43

Dziękuję za odpowiedz ibiorę erconton od roku w dawce powiedzmy około 30mg do 10mg kiedy się polepsza schodzę ale jak jest źle mszę powracać do 30mg i tak się bujam to że opuchlizna zejdzie to zdaje sobie z tego sprawę tylko martwię się czy nie będzie widocznych zmian po takim czasie jak rok do tego biorę saalofalk 500 6-8 razy i od niedawna duspatalin i mam jeszcze jedno pytanie co to jest ten aza ? czy to lek sterydowy czy jakiś immunosupresyjny bo takie też brałem

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: opuchlizna na twarzy po encortonie

Post autor: Mamcia » 19 sie 2007, 19:32

Co to znaczy, że leki immunosupresyjne brałem - kiedy i jak długo i dlaczego przestałeś? Jaką częśc j. grubego masz zajętą?
Ostatnio zmieniony 19 sie 2007, 21:19 przez Mamcia, łącznie zmieniany 1 raz.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

darecki
Debiutant ✽
Posty: 27
Rejestracja: 06 maja 2007, 20:33
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: lodz ,krakow

Re: opuchlizna na twarzy po encortonie

Post autor: darecki » 02 wrz 2007, 10:14

Dziękuję za odpowiedzi 6 września idę do gastrologa może przepisze inne leki cóż okaże się
pozdrawiam wszystkich życząc zdrowia

Zablokowany

Wróć do „Lek Prednizon”