OPuchlizna po Encortonie

Lek Prednizon- ENCORTON, ENKORTON
Substancją czynną preparatu jest prednizon, syntetyczny glikokortykosteroid, związek nieaktywny farmakologicznie, metabolizowany w wątrobie do aktywnego metabolitu – prednizolonu. Prednizolon jest glikokortykosteroidem o silnym działaniu przeciwzapalnym, przeciwalergicznym i immunosupresyjnym. Podobnie jak inne leki z tej grupy powoduje zmniejszenie objawów, nie wpływając na ich przyczynę.
Ogólnie prednizolon hamuje wytwarzanie hormonów sterydowych kory nadnerczy, a stosowany długotrwale może powodować zaniki kory nadnerczy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
leksiasta
Debiutant ✽
Posty: 11
Rejestracja: 14 lis 2010, 13:14
Choroba: CD
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Ełk

Re: OPuchlizna po Encortonie

Post autor: leksiasta » 04 kwie 2013, 23:15

Kochani,
mam pytanie. Nie wiecie, czy jak się schodzi ze sterydów to opuchlizna przestaje się powiększać? Czy powiększa się cały czas do momentu aż zejdzie się na zero?

Byłam na 30mg encortonu. Spuchłam trochę ale nie za dużo. Odstawiam powoli lek. Od jutra już będę na 20mg. Czy będę dalej puchła? Baaardzo chciałabym, żeby zostało już tak jak jest.

Proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
ita71
Doświadczony ❃
Posty: 1885
Rejestracja: 28 sty 2009, 22:45
Choroba: CD u dziecka
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: OPuchlizna po Encortonie

Post autor: ita71 » 04 kwie 2013, 23:29

leksiasta pisze: jak się schodzi ze sterydów to opuchlizna przestaje się powiększać?
Z reguły nie powinna się powiększać ,po zejściu ze sterydów będzie się zmniejszać.
U syna trwało to ok 6 tyg po odstawieniu ,gdy opuchlizna całkowicie zeszła.
Nigdy nie mów nigdy...

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Posty: 5135
Rejestracja: 29 kwie 2009, 12:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: OPuchlizna po Encortonie

Post autor: Natuśka » 04 kwie 2013, 23:39

leksiasta pisze:Nie wiecie, czy jak się schodzi ze sterydów to opuchlizna przestaje się powiększać? Czy powiększa się cały czas do momentu aż zejdzie się na zero?
Podtrzymuję to co napisała ita71.
U mnie zmniejszenie dawki nie spowodowało większej opuchlizny, czy też jej zmniejszenia. Po całkowitym odstawieniu sterydu z czasem zniknęła- u mnie trwało to z 2 miesiące :neutral:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
szelest_świderków
Początkujący ✽✽
Posty: 401
Rejestracja: 24 lut 2013, 00:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław niemalże

Re: OPuchlizna po Encortonie

Post autor: szelest_świderków » 04 kwie 2013, 23:51

leksiasta pisze:Byłam na 30mg encortonu. Spuchłam trochę ale nie za dużo. Odstawiam powoli lek. Od jutra już będę na 20mg. Czy będę dalej puchła? Baaardzo chciałabym, żeby zostało już tak jak jest.
ja schodze z 40 /obecnie 15/ nabieram nadal...
ale nigdzie nie jest powiedziane, ze Ty takze tak bedziesz miala - kwestia indywidualna - rozne leki, roznie na ludzi oddzialywuja..

wg mojej wiedzy opuchlizna samoczynnie schodzi po 1-2mcach po odstawieniu
pełna stopka wkrotce...

z gapowiczem od 01.2013

Azathioprine 150mg
Pentasa 2x2
NowFood: Special Two,
Vit D3: 5000

od marca 2014: bez sterydów :)
od maja 2014: pobieram LDN

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: OPuchlizna po Encortonie

Post autor: obyty.z.cu » 05 kwie 2013, 19:17

tu nie ma nic pewnego.
Obecnie zaczynałem od 40 metypredu i po 1,5 mca, przy 24 teraz, nic nie "spuchłem" ciągle waga w dół.
Z mojej strony,to wolabym puchnać niż chudnąć :wink:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lek Prednizon”