Encorton a praca fizyczna.

Lek Prednizon- ENCORTON, ENKORTON
Substancją czynną preparatu jest prednizon, syntetyczny glikokortykosteroid, związek nieaktywny farmakologicznie, metabolizowany w wątrobie do aktywnego metabolitu – prednizolonu. Prednizolon jest glikokortykosteroidem o silnym działaniu przeciwzapalnym, przeciwalergicznym i immunosupresyjnym. Podobnie jak inne leki z tej grupy powoduje zmniejszenie objawów, nie wpływając na ich przyczynę.
Ogólnie prednizolon hamuje wytwarzanie hormonów sterydowych kory nadnerczy, a stosowany długotrwale może powodować zaniki kory nadnerczy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Encorton a praca fizyczna.

Post autor: obyty.z.cu » 05 kwie 2016, 09:51

Libia pisze:Dzisiaj pojawiły mi się nowe objawy obrzęku. Przedramienia w okolicach nadgarstków. Dziwne umiejscowienie.
mi do tego "sztywniały" palce u rąk, wypadnięcie widelca czy noża to była "normalka".
Nikt nie wymyślił innej przyczyny niż sterydy. Przechodziło po jakiś czasie odstawienia sterydów.
Czasem po 2-3 miesiącach.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Encorton a praca fizyczna.

Post autor: Jacekx » 05 kwie 2016, 22:00

Może to sterydy są przyczyną Twojego puchnięcia Libia i prawdopodobnie tak jest...bezpieczniej to też , że dotyczy to rąk.

ale... :smutny:
Ja z puchnięciem kojarzę też zakrzepicę co prawda dotyczy to nóg.

Na bank jeśli puchną nogi i do tego jest to lewa noga...choć na prawą też bym zwracał uwagę
oraz jest wysoka temperatura nawet do 40 C ( przypomina to anginę czy grypę) to jest to zakrzepica a być może zakrzepica żył głębokich i wtedy na Cito na SOR do szpitala a tam USG dopplerowskie wyjaśni.

Po zakrzepicy i jej szczęśliwym wykryciu oraz zaleczeniu to jestem maniak :mad: zakrzepowy :smutny: to znaczy boję się takich kłopotów zakrzepowych bo znam tego konsekwencje.

Bółe nadgarstków oraz ich cierpnięcie i bóle krzyża to mogą być : kłopoty z krążeniem czy sercem a w skrajnych przypadkach stan przedzawałowy czy zawał serca ...ja tak miałem 4 lata temu.

Tzn. w CU długo leczonym sterydami najgorsze konsekwencje to zawał czy zakrzepica żył głębokich --> nie zaszkodzi kontrolować serce i krążenie oraz stan żył.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Encorton a praca fizyczna.

Post autor: obyty.z.cu » 05 kwie 2016, 22:12

Trzeba też by sprawdzić jak to jest z potasem, wapniem,magnezem,sód itd...może i białko.
Tu mogą wystąpić braki i ...organizm woła :wink:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

fiona

Re: Encorton a praca fizyczna.

Post autor: fiona » 05 kwie 2016, 23:51

Libia czy dodajesz sól do potraw?

Awatar użytkownika
Libia
Początkujący ✽✽
Posty: 102
Rejestracja: 07 kwie 2015, 22:33
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Góra Siewierska
Kontakt:

Re: Encorton a praca fizyczna.

Post autor: Libia » 06 kwie 2016, 16:35

Jacekx pisze:Może to sterydy są przyczyną Twojego puchnięcia Libia i prawdopodobnie tak jest...bezpieczniej to też , że dotyczy to rąk.
Dokładnie, sterydy

obyty.z.cu pisze:Trzeba też by sprawdzić jak to jest z potasem, wapniem,magnezem,sód itd...może i białko.
Tu mogą wystąpić braki i ...organizm woła :wink:
Na początku kwietnia miałam badany wapń, potas i chyba sód. Z racji wizyty u reumatologa. Wszystko było w normie. Myślę, że to skrajności skutków ubocznych sterydów. Biorę encorton trzeci raz, każdy co dwa lata. Poprzednio nie miałam takich objawów obrzękowych
fiona pisze:Libia czy dodajesz sól do potraw?
dodaje ale nie z przesadą, zawsze minimum smakowe, rodzina czasem dodaje jeszcze soli do swoich dań
NAJLEPSZY GUST MUZYCZNY -styczeń'2016

Kocham psy, one dodają mi sił, napawają optymizmem. Nie interesuje ich, że Pani nie domaga. Przy nich muszę być silna, bo jak ja żyję dla nich tak one wiernie żyją dla mnie

www.lunaland.pl

fiona

Re: Encorton a praca fizyczna.

Post autor: fiona » 06 kwie 2016, 16:48

Sól jest jednym z powodów puchnięcia na sterydach, co potwierdził gastrolog.
Puchnę po minimalnej ilości.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Encorton a praca fizyczna.

Post autor: obyty.z.cu » 06 kwie 2016, 17:25

sól zatrzymuje wodę więc taki efekt może być.Czasem trzeba niestety leki moczopędne, czy ziólka itd...
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Libia
Początkujący ✽✽
Posty: 102
Rejestracja: 07 kwie 2015, 22:33
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Góra Siewierska
Kontakt:

Re: Encorton a praca fizyczna.

Post autor: Libia » 06 kwie 2016, 17:41

obyty.z.cu pisze:sól zatrzymuje wodę więc taki efekt może być.Czasem trzeba niestety leki moczopędne, czy ziólka itd...
Rozmawiałam z rodzinną o lekach moczopędnych, odradziła mi bo obciążają nerki. Encorton biorę jeszcze do niedzieli, więc jakoś przetrzymam te niedogodności, potem będzie tylko z górki :wink:
NAJLEPSZY GUST MUZYCZNY -styczeń'2016

Kocham psy, one dodają mi sił, napawają optymizmem. Nie interesuje ich, że Pani nie domaga. Przy nich muszę być silna, bo jak ja żyję dla nich tak one wiernie żyją dla mnie

www.lunaland.pl

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Encorton a praca fizyczna.

Post autor: Jacekx » 06 kwie 2016, 18:52

Libia ja zawsze zgłaszam dubel postu do usunięcia ( szczególnie ostatnio duble są na forum częste - błędy) czasami Moderator może nie zauważyć , że mamy dubel :smutny: .

Po prostu czyszczę post z powtórzonej treści i piszę dubel do usunięcia :idea:
Ja też uważam Libia, że z lekami moczopędnymi to ostrożnie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lek Prednizon”