Encorton a problemy z zasypianiem

Lek Prednizon- ENCORTON, ENKORTON
Substancją czynną preparatu jest prednizon, syntetyczny glikokortykosteroid, związek nieaktywny farmakologicznie, metabolizowany w wątrobie do aktywnego metabolitu – prednizolonu. Prednizolon jest glikokortykosteroidem o silnym działaniu przeciwzapalnym, przeciwalergicznym i immunosupresyjnym. Podobnie jak inne leki z tej grupy powoduje zmniejszenie objawów, nie wpływając na ich przyczynę.
Ogólnie prednizolon hamuje wytwarzanie hormonów sterydowych kory nadnerczy, a stosowany długotrwale może powodować zaniki kory nadnerczy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
leal
Debiutant ✽
Posty: 6
Rejestracja: 05 gru 2015, 17:27
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Encorton a problemy z zasypianiem

Post autor: leal » 29 gru 2015, 11:57

Czy encorton ( lub asmax ) mogą wywołać problemy z bezsennością ? Od dwóch tygodni męczą mnie kłopoty z zasypianiem. Śpię 3, 4 godziny w nocy, czuje się strasznie zmęczony, niewyspany, mam złe samopoczucie. Na ulotce nie ma żadnej informacji dotyczących możliwości wystąpienia wymienionych skutków ubocznych. Dodam, że leczę się na depresję, biorę elice od niespełna miesiąca. Jakie mogę być przyczyny moich dolegliwości ?
Asd

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Encorton a problemy z zasypianiem

Post autor: obyty.z.cu » 29 gru 2015, 14:40

leal pisze:Czy encorton ( lub asmax ) mogą wywołać problemy z bezsennością ? O
leal pisze:Dodam, że leczę się na depresję, biorę elice od niespełna miesiąca.
czyli masz komplet podejrzany.
Encorton u niektórych daje siłę i moc ,u innych wprost odwrotnie.
Nie ma żadnych reguł,każdy choruje i odczuwa po swojemu.
A depresja,cóż.. nie wiem co prawda co to jest : "elice",ale wiem,że wielu z nas ,z naszymi chorobami ma kłopty z psychiką i muszą też się nauczyć z tym radzić i żyć.
Ważne by zdać sobie z tego sprawę i pomagać ,nawet korzystać z pomocy specjalistów.

Skorzystaj z opcji - Szukaj- na forum,a znajdziesz wiele tematów na te problemy.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Brawurka
Doświadczony ❃
Posty: 1085
Rejestracja: 16 kwie 2014, 20:16
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Żuławy

Re: Encorton a problemy z zasypianiem

Post autor: Brawurka » 29 gru 2015, 15:07

leal, ja na Encortonie przy dużych dawkach bez leków nasennych nie mogłam zmrużyć oka.
15.12.2013 Usunięcie jelita grubego + j-pouch
16.03.2014 Zamknięcie stomii



Obrazek

Agatha
Początkujący ✽✽
Posty: 54
Rejestracja: 09 lis 2012, 19:14
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: śląsk

Re: Encorton a problemy z zasypianiem

Post autor: Agatha » 29 gru 2015, 21:40

Miałam tak samo....bezsenne noce...lub trzy cztery godziny snu. Jak zeszłam z Encortonu całkowicie, sen się wydłużył ;)
Agatha

zahar
Debiutant ✽
Posty: 22
Rejestracja: 07 wrz 2015, 16:54
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Encorton a problemy z zasypianiem

Post autor: zahar » 15 lut 2016, 17:30

mi się już ciągnie od listopada. śpię po 4 godziny, może 5 a potem w ciągu dnia snuję się i nie mam siły. zszedłem do 20mg dziennie i przy tej dawce zostałem wedle zalecenia lekarzy. ktoś ma doświadczenie z długo trwającą bezsennością?

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Encorton a problemy z zasypianiem

Post autor: obyty.z.cu » 15 lut 2016, 17:38

nie przemija.Czasem pomaga lekarz specjalista.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: Encorton a problemy z zasypianiem

Post autor: Anette28 » 15 lut 2016, 20:49

leal, ja także nie spałam po encortonie, ale pomogła zapisana przez lekarza melatonina i od razu spałam plus melisa
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

zahar
Debiutant ✽
Posty: 22
Rejestracja: 07 wrz 2015, 16:54
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Encorton a problemy z zasypianiem

Post autor: zahar » 16 lut 2016, 17:13

obyty.z.cu pisze:nie przemija.Czasem pomaga lekarz specjalista.
Kurczę, to brzmi dramatycznie. Rozumiem, że przemija w momencie odstawienia sterydu? Czy zostaje już na zawsze? ;)

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Encorton a problemy z zasypianiem

Post autor: obyty.z.cu » 16 lut 2016, 18:47

zahar pisze: Czy zostaje już na zawsze?
hm... nic nie jest wieczne :wink:
Tu akurat było to w połączeniu ze sterydami.
Problem bezsenności to też problem aktywności, codziennego życia, odżywiania itp.
Ktoś w zaostrzeniu,na którego tak działa steryd będzie miał problem.
Są tacy, co na nich dostają super-powera i ciągle coś robią, dobrze jeśli w którymś momencie padają.
Inaczej można się wykończyć.
Ale na innych sterydy działają w drugą stronę, senność, niemoc itd.
Wszystko jest więc możliwe.
Po zaleczeniu stanu zapalnego i zejściu ze sterydów powinno się to wyregulować, ale pod warunkiem , że sami w tym weźmiemy udział,choćby przez zdrowsze i "higieniczniejsze" życie,w sensie bez szaleństw i przegięć.
Pewnie "regularność" w codziennym życiu wiele ułatwia.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lek Prednizon”