Encorton - konieczny?

Lek Prednizon- ENCORTON, ENKORTON
Substancją czynną preparatu jest prednizon, syntetyczny glikokortykosteroid, związek nieaktywny farmakologicznie, metabolizowany w wątrobie do aktywnego metabolitu – prednizolonu. Prednizolon jest glikokortykosteroidem o silnym działaniu przeciwzapalnym, przeciwalergicznym i immunosupresyjnym. Podobnie jak inne leki z tej grupy powoduje zmniejszenie objawów, nie wpływając na ich przyczynę.
Ogólnie prednizolon hamuje wytwarzanie hormonów sterydowych kory nadnerczy, a stosowany długotrwale może powodować zaniki kory nadnerczy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
emalkadream
Początkujący ✽✽
Posty: 247
Rejestracja: 07 sie 2013, 19:39
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Encorton - konieczny?

Post autor: emalkadream » 26 wrz 2013, 18:53

Byłam dziś na kontroli u Gastro:
jest dobrze :) Nareszcie.
Wyniki krwi prawie w normach, niska tylko hemoglobina 11,6 i wysokie leukocyty. Płytki spadły do normy, CRP 1,2 (było 50) żelazo 33 (było 23).


Od tygodnia schodzę już z Encortonu dziś pierwsza dawka 30mg, na razie (tfu tfu) wszystko bez problemów. Wracam do świata żywych. Odstawiam też Salofalk na rzecz Asamaxu.

Czuję się dobrze, nawet bardzo dobrze, jest tylko jedno ale od wczoraj męczy mnie zgaga, od czego mogło mi się to zrobić? Nigdy nie miałam z tym problemu, teraz już rozumiem ludzi którzy mają z tym problem na co dzień.

I mały off top:
poszłam dziś do mojej apteki co by wykupić zapas leków, a Pan magister nic dla mnie nie miał... stwierdziliśmy że jakiś wysyp Cudaków w okolicy chyba, leki będą zamówione na jutro. Dobrze wiedzieć że nie jestem sama :)
Cytując obyty.z.cu: lepiej już było, żeby tylko nie było gorzej..

Lekkie załamanie psychy...
____________________________________

Asamax 500 2x3szt
Aza 75mg

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Encorton - konieczny?

Post autor: obyty.z.cu » 26 wrz 2013, 19:05

emalkadream pisze:ale od wczoraj męczy mnie zgaga
może wystarcz brać leki osłonowe na żołądek np.IPP albo coś podobnego.
Na recepte to 50 % ,bez recepty 100 %.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃
Posty: 1262
Rejestracja: 18 mar 2008, 18:24
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: ....

Re: Encorton - konieczny?

Post autor: leila » 27 wrz 2013, 15:00

biore 55 mg encortonu mam troche cięzkie nogi przy chodzeniu biore potas tez w tabletkach bo był niski
czy wziasc furosemid
zeby nogi przestały byc cięzkie?dostałam od lekarki
są cięzkie nogi tak od tygodnia
moze jakie inne sposoby zeby nogi wr óciły do normy?
zepchnac chorobe na dalszy plan
Obrazek
Obrazek

grzegorzjanicza
Początkujący ✽✽
Posty: 51
Rejestracja: 19 gru 2013, 19:48
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Birmingham

Re: Encorton - konieczny?

Post autor: grzegorzjanicza » 02 lut 2014, 15:10

ja zaczynałem od 50mg przez 3tygodnie
no i schodzenie po 5mg co 7dni teraz
jak masz podzielone na 2 dawki, to najpierw schodzisz z dawki drugiej

dawka nie powinna przekraczać 1mg na 1kg, właściwie nawet 1mg na 1kg podaje się podobno tylko pod stałą obserwacją, tj. w szpitalu
Encorton 40mg
Entocort 9mg
Helides 40mg
Pentasa granulat 2g
Acidum folicum richter 15mg
Enteromax 1kaps.
Salofalk czopki 1g

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Encorton - konieczny?

Post autor: obyty.z.cu » 02 lut 2014, 15:15

grzegorzjanicza pisze:dawka nie powinna przekraczać 1mg na 1kg, właściwie nawet 1mg na 1kg podaje się podobno tylko pod stałą obserwacją, tj. w szpitalu
skąd takie wiadomości ?

http://leki.urpl.gov.pl/files/Encorton1_5_10_20.pdf

to powinni wszyscy znać, a nie opowiadać coś bo coś ktoś powiedział.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

grzegorzjanicza
Początkujący ✽✽
Posty: 51
Rejestracja: 19 gru 2013, 19:48
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Birmingham

Re: Encorton - konieczny?

Post autor: grzegorzjanicza » 02 lut 2014, 21:52

obyty.z.cu pisze:skąd takie wiadomości ?
tak powiedziała mi Pani doktor, że nie powinno się przekraczać 1mg na 1kg w leczeniu Crohna i to rzadko kiedy stosuje się tak duże dawki i zwykle pod stała obserwacją, bo występują duże zaburzenia w składzie krwi. mi po czterech dniach białe krwinki znacznie wzrosły, obniżył się potas i kwas foliowy, a tydzień później tendencja taka sama


poza tym Encorton nie jest dobrym lekiem jeśli ktoś ma już zdiagnozowanego crohna, bo ten steryd działa na cały organizm, co jest nam w większości niepotrzebne
jest przecież entocort, który działa miejscowo i stosowany jest praktycznie tylko na crohna


dzięki za link :)
Encorton 40mg
Entocort 9mg
Helides 40mg
Pentasa granulat 2g
Acidum folicum richter 15mg
Enteromax 1kaps.
Salofalk czopki 1g

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Encorton - konieczny?

Post autor: obyty.z.cu » 02 lut 2014, 23:42

grzegorzjanicza pisze:poza tym Encorton nie jest dobrym lekiem jeśli ktoś ma już zdiagnozowanego crohna, bo ten steryd działa na cały organizm, co jest nam w większości niepotrzebne
jest przecież entocort, który działa miejscowo i stosowany jest praktycznie tylko na crohna
w sumie prawda.
Inna sprawa z tym 1 mg,ale o tym w ulotce jest.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lek Prednizon”