Stosowanie encortonu przez 2 miesiące

Lek Prednizon- ENCORTON, ENKORTON
Substancją czynną preparatu jest prednizon, syntetyczny glikokortykosteroid, związek nieaktywny farmakologicznie, metabolizowany w wątrobie do aktywnego metabolitu – prednizolonu. Prednizolon jest glikokortykosteroidem o silnym działaniu przeciwzapalnym, przeciwalergicznym i immunosupresyjnym. Podobnie jak inne leki z tej grupy powoduje zmniejszenie objawów, nie wpływając na ich przyczynę.
Ogólnie prednizolon hamuje wytwarzanie hormonów sterydowych kory nadnerczy, a stosowany długotrwale może powodować zaniki kory nadnerczy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mocca
Początkujący ✽✽
Posty: 96
Rejestracja: 15 lis 2013, 02:05
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Czeladź

Re: Stosowanie encortonu przez 2 miesiące

Post autor: Mocca » 29 gru 2013, 17:31

cordo pisze:no spoko spoko, każdy ma swoje zdanie :)
Oczywiście ze każdy ma swoje zdanie, ale na sile robić sobie krzywdę to cos wręcz dziwnego. Jak napisalam juz w innym poście, przytylam niesamowicie po sterydzie, stawy dalej bola, wyróżnienia różnie, bolesi mam dalej ale CRP 1, wiec chyba cos za cos? Poza tym nieleczonych stan zapalny może doprowadzic jedynie na stół operacyjny. Wiec według mnie lepiej brać ten steryd przez jakiś czas niż zachowywać się jak male dziecko! Czemu jesteś tak bardzo przeciwny sterdyowi? Poza tym co będzie jak stan zapalny rozejdzie się na inne narządy? Nie oceniam, ale radzie przemyśleć sprawę, bo chorujac nzj należy liczyć się z tym ze to choroba do konca i każda decyzja, która jest podejmowane teraz skutkuje na przyszłość.

Awatar użytkownika
Mocca
Początkujący ✽✽
Posty: 96
Rejestracja: 15 lis 2013, 02:05
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Czeladź

Re: Stosowanie encortonu przez 2 miesiące

Post autor: Mocca » 30 gru 2013, 13:00

Masz racje! Tylko później będzie płacz i zgrzytanie zębami!
Co do stomii, mój chłopak ja ma od 2 miesięcy, dokładnie ileostomie. I właśnie zastanawia się czy jest sens połączyć znowu jelita, bo tak jak napisałas dużo ludzi sobie to chwali i twierdzi ze po połączeniu bóle wracają.
Jeśli o mnie by chodziło to w ogóle stomii bym nie ogarnęła i jeśli byłaby kiedyś konieczność to wzbranialabym się rękami i nogami przed nia.- miedzyinnymi dlatego jem sterydy ;d
Może na to tez ma wpływ to ze widziałam jak go traktują po tych operacjach :/ miał 3 w ciągu 1.5 tygodnia a lekarze mieli go gdzieś, pielęgniarki w ogóle niezaonteresowane. Traktowali go jak cpuna bo tramal mu nie pomagał a oglupial a Dawid nawet apapu normalnie nie łyka n bol głowy. Po prostu szok! Do tego dalej ma rane pooperacyjna, wielkości kciuka i również brak zainteresowania ze strony tamtejszych chirurgow

Awatar użytkownika
Mocca
Początkujący ✽✽
Posty: 96
Rejestracja: 15 lis 2013, 02:05
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Czeladź

Re: Stosowanie encortonu przez 2 miesiące

Post autor: Mocca » 30 gru 2013, 21:49

Jestem tego samego zdania :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lek Prednizon”