Encorton vs Wzrok

Lek Prednizon- ENCORTON, ENKORTON
Substancją czynną preparatu jest prednizon, syntetyczny glikokortykosteroid, związek nieaktywny farmakologicznie, metabolizowany w wątrobie do aktywnego metabolitu – prednizolonu. Prednizolon jest glikokortykosteroidem o silnym działaniu przeciwzapalnym, przeciwalergicznym i immunosupresyjnym. Podobnie jak inne leki z tej grupy powoduje zmniejszenie objawów, nie wpływając na ich przyczynę.
Ogólnie prednizolon hamuje wytwarzanie hormonów sterydowych kory nadnerczy, a stosowany długotrwale może powodować zaniki kory nadnerczy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
babeczka
Debiutant ✽
Posty: 14
Rejestracja: 25 sty 2013, 12:48
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Mielec

Encorton vs Wzrok

Post autor: babeczka » 09 maja 2013, 09:10

Witam Wszystkich ponownie :)

Pozwolę sobie na dalszy ciąg wywodów o działaniu encortonu gdyż jestem troszkę zaniepokojony...
Od stycznia bierzącego roku zażywam Encorton na łysienie plackowate.
Na początku była to dawka 30mg/doba, obecnie zszedłem na 5mg/doba lecz muszę wrócić na 10mg ponieważ poprawa stanęła w miejscu.

Obserwuje u siebie takie objawy jak: Zaczerwienienie oczu, na lewym oku (na białku) można zauważyć taką plamkę (najprawdopodobniej) z przekrwienia.
Czuje także że trochę pogorszył mi się wzrok (zawsze miałem bardzo dobry, bez żadnej wady).

Z tego co wyszukałem jakiś informacji to niektórzy ludzie mają problemy ze wzrokiem podczas brania encortonu lecz po jego odstawieniu, wzrok troszkę się poprawia.

Chciał bym poznać waszą opinie na temat wzroku i brania encortonu, może zauważyliście u siebie podobne objawy itd.

Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Encorton vs Wzrok

Post autor: obyty.z.cu » 09 maja 2013, 10:20

babeczka pisze:Chciał bym poznać waszą opinie na temat wzroku i brania encortonu, może zauważyliście u siebie podobne objawy itd.
proponowałbym wizytę u okulisty.
U mnie ,po latach na sterydach, stwierdzono jaskrę posterydowa,nadcisnienie w obu oczach,światłowstręt,angiocoś tam i ... kropelki 3 x dziennie pomagają.
Lepiej wyprzedzająco więc sprawdzać u okulisty.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

babeczka
Debiutant ✽
Posty: 14
Rejestracja: 25 sty 2013, 12:48
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Mielec

Re: Encorton vs Wzrok

Post autor: babeczka » 09 maja 2013, 15:43

Dzięki za odpowiedź, właśnie wybieram się tak do okulisty już od jakiegoś czasu... ale nie ma żartów, trzeba się koniecznie wybrać. Po wizycie dam znać co u mnie szwankuje :) pozdrawiam

babeczka
Debiutant ✽
Posty: 14
Rejestracja: 25 sty 2013, 12:48
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Mielec

Re: Encorton vs Wzrok

Post autor: babeczka » 09 maja 2013, 18:29

Zenobius, no właśnie ja od dzieciaka ślęcze przed komputerem, obecnie głównie przez mój zawód (grafik)... teraz czuje że jest coraz gorzej i właśnie to mnie zmartwiło. Ewidentnie podczas brania encortonu zauważyłem zaczerwienienie oczu, ból, długi czas zanim skupię wzrok na czymś innym, coraz gorzej widzę małe litery z odległości itd.
Nie wiesz czasem czy po odstawieniu tego świństwa wzrok wraca do normy, czy "uszkadza" się na stałe?


justynapawlowska155, moja historia jest przepełniona już chyba wszystkimi lekami jakie są na tą chorobę :) Jeśli jesteś ciekawa jak to u mnie przebiegało i jak poszczególne leki na mnie działały to mogę Ci opisać.
Obecnie jem Encorton, pije Gelacet (po raz trzeci - od wczoraj) i dostałem (po raz drugi) Cygnoline w 3ch stężeniach do smarowania łysych miejsc lecz wątpie w jej skuteczność :)

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Encorton vs Wzrok

Post autor: obyty.z.cu » 09 maja 2013, 18:47

babeczka pisze:Nie wiesz czasem czy po odstawieniu tego świństwa wzrok wraca do normy, czy "uszkadza" się na stałe?
u mnie zmiany następowały systematycznie i ciągle.
W 2007 dostałem okulary z +1 do czytania,teraz mam fotochromy +2,75 do czytania,specjalne do komputera z dodatkami +2,00.
Inne okulary do jazdy autem.
Nie powinieneś dłużej czekać z okulistą,im później,tym większe zmiany.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

babeczka
Debiutant ✽
Posty: 14
Rejestracja: 25 sty 2013, 12:48
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Mielec

Re: Encorton vs Wzrok

Post autor: babeczka » 09 maja 2013, 18:50

Jutro idę do okulisty, wystraszyłem się tymi opiniami.
Oby to nie była jaskra lub inne dziadostwo, z tym pogorszeniem wzroku to przeżyje, tragedii nie ma... ale lepiej dmuchać na zimne.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lek Prednizon”