Encorton - dawkowanie

Lek Prednizon- ENCORTON, ENKORTON
Substancją czynną preparatu jest prednizon, syntetyczny glikokortykosteroid, związek nieaktywny farmakologicznie, metabolizowany w wątrobie do aktywnego metabolitu – prednizolonu. Prednizolon jest glikokortykosteroidem o silnym działaniu przeciwzapalnym, przeciwalergicznym i immunosupresyjnym. Podobnie jak inne leki z tej grupy powoduje zmniejszenie objawów, nie wpływając na ich przyczynę.
Ogólnie prednizolon hamuje wytwarzanie hormonów sterydowych kory nadnerczy, a stosowany długotrwale może powodować zaniki kory nadnerczy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
jamajka79
Debiutant ✽
Posty: 29
Rejestracja: 15 lut 2013, 20:13
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: rybnik

Encorton - dawkowanie

Post autor: jamajka79 » 15 lut 2013, 20:37

Niestety po kilku latach wróciłam do Was, ale już z diagnozą CU :(
Ze względu na ciągłe krwawienie lekarz włączył mi sterydy, a ja siedzę i beczę, zastanawiam się , czy zacząć je w ogóle brać? skutki uboczne mnie przerażają - najbardziej tego, że przybiorę na wadze a nie jestem szczupłą osobą bo ważę 72 kg :(
Moglibyście rzucić na moją dawkę Encortonu?
Encorton 10 mg
4-0-2 przez 7 dni
potem
4-0-1/2 przez 7 dni
potem
4-0-1 przez 7 dni
potem
4-0-1/2 przez 7 dni
potem
4-0-0 przez 7 dni
potem
1/2-0-0 aż do 0-0-0

Na prawdę bardzo się boję :(
Maja
****************************

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Encorton - dawkowanie

Post autor: Mamcia » 15 lut 2013, 21:51

Encorton jako jedyne leczenie??? A zmiany obejmują jaki odcinek j. grubego?
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

jamajka79
Debiutant ✽
Posty: 29
Rejestracja: 15 lut 2013, 20:13
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: rybnik

Re: Encorton - dawkowanie

Post autor: jamajka79 » 15 lut 2013, 22:06

Nie oczywiście, że nie. chodziło mi o to żeby ktoś spojrzał na te dawki tego sterydu bo mnie przeraziły. Oprócz tego aktualnie biorę:

Asamax 500 3-3-3-3 przez
Metronidazol 1-1-1 przez 7 dni
Debutir 1-0-1
Enteromax 1-0-0

[ Dodano: 16-02-2013 ]
Przepraszam, że tak piszę po kawałku. Na prawdę zastanawiam się czy te sterydy w moim przypadku są konieczne? Poprzednio brałam Asamax500 3 razy dziennie po dwie tabletki, do tego czopki Pentasa. do tego Debutir i Enteromax. Po dzisiejszym badaniu rektoskopem lekarz stwierdził brak pełnej poprawy - ranliwość śluzówki nieco mniejsza (leki brałam miesiąc). Po obejrzeniu wyników z krwi uznał za konieczne wprowadzenie sterydów. Mam wysokie CRP i OB 41 a hemoglobinę w dolnej granicy normy.
Ogólnie czuję się nie najgorzej z biegunkami różnie, ja po miesiącu kuracji widzę dużą poprawe i o wiele mniej krwi. Nie chcę być mądrzejsza od lekarza, ale jeżeli leki dały jakąś poprawe po miesiącu to może wprowadzenie tych sterydów jest zbyt pochopne? I to o razu w takiej końskiej dawce. W poprzednim poście źle rozpisałam dawkowanie. Przepraszam. Podam jeszcze raz:
Encorton 10mg
4-0-2 przez 7 dni
potem
4-0-1i 1/2 przez 7 dni
potem
4-0-1 przez 7 dni
potem
4-0-1/2 przez 7 dni
potem
4-0-0 przez 7 dni
potem
3 i 1/2-0-0 przez 7 dni itd. aż do 0-0-0
czy dobrze rozumiem, że co siedem dni mam odejmować 1/2 aż zejdę do zera?
Jeszcze raz przepraszam za ten chaos :(
Maja
****************************

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lek Prednizon”