Encorton

Lek Prednizon- ENCORTON, ENKORTON
Substancją czynną preparatu jest prednizon, syntetyczny glikokortykosteroid, związek nieaktywny farmakologicznie, metabolizowany w wątrobie do aktywnego metabolitu – prednizolonu. Prednizolon jest glikokortykosteroidem o silnym działaniu przeciwzapalnym, przeciwalergicznym i immunosupresyjnym. Podobnie jak inne leki z tej grupy powoduje zmniejszenie objawów, nie wpływając na ich przyczynę.
Ogólnie prednizolon hamuje wytwarzanie hormonów sterydowych kory nadnerczy, a stosowany długotrwale może powodować zaniki kory nadnerczy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ubi
Debiutant ✽
Posty: 6
Rejestracja: 02 lis 2008, 22:41
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Krk

Encorton

Post autor: ubi » 16 paź 2012, 23:43

Cześć!

W lipcu byłem w szpitalu, dostałem Encorton. Dawka niska ( 30 mg przy wadze 73 kg) ale pomogła. Miewałem lekkie bóle brzucha pod oboma żebrami. Mam pytanie tego typu. Lekarz powiedział, że mam właczyć sobie Encorton jak zobaczę śluz, krew. Ja natomiast mam wiekszę bóle brzucha ( co może być związane z włączaniem kolejnych rzeczy do jadłospisu). Dziwią mnie wzdęcia po jabłku, podczas zażywania Encortonu nie nie miałem ich. Zastanawiam się czy to nie przez to, że jelito np. było obciążone przez nowość - Tofu, wiec ja jabłko musiało też jakoś zareagować. Pytanie mam takie:

- Czy jeśli nie widzę śluzu, krwi a mam bóle brzucha ( zresztą dziwaczne bo czuje pod skórą ) i czasem wzdęcia to powinienem wrócić do Encortonu

- Czy Wy też macie takie dziwaczne, podskórne bóle brzucha

Z góry dzięki za odpowiedź, w żadnym temacie jakoś nie mogłem jej znalesć
ubi

Awatar użytkownika
Yaseck
Początkujący ✽✽
Posty: 109
Rejestracja: 02 kwie 2008, 10:05
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Encorton

Post autor: Yaseck » 17 paź 2012, 14:24

A co dla Ciebie oznacza "wrócić do Encortonu"? Bierzesz to jak APAP? Doraźnie? :wow:

Katarzyna
Początkujący ✽✽
Posty: 187
Rejestracja: 03 gru 2008, 19:20
Choroba: CU
województwo: lubuskie
miasto: Krosno Odrzańskie
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie

Re: Encorton

Post autor: Katarzyna » 20 paź 2012, 21:40

Ja włączałam encorton jak miałam ewidentnie nawrót choroby czyli krew śluz i bóle brzucha... niestety ok czerwca zeszłego roku po próbach zejścia z niego nadal mi się nie udało... na dzień dzisiejszy jestem na 11 mgr i jest mi cholernie ciężko zejść z tego świństwa może do maja mi sie uda... Poprzez wracanie przy zaostrzeniach a miałam dość często organizm mógł się uzależnić i teraz muszę schodzić bardzo bardzo powoli

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lek Prednizon”