Co przepisuje Wam lekarz zamiast encortonu?

Lek Prednizon- ENCORTON, ENKORTON
Substancją czynną preparatu jest prednizon, syntetyczny glikokortykosteroid, związek nieaktywny farmakologicznie, metabolizowany w wątrobie do aktywnego metabolitu – prednizolonu. Prednizolon jest glikokortykosteroidem o silnym działaniu przeciwzapalnym, przeciwalergicznym i immunosupresyjnym. Podobnie jak inne leki z tej grupy powoduje zmniejszenie objawów, nie wpływając na ich przyczynę.
Ogólnie prednizolon hamuje wytwarzanie hormonów sterydowych kory nadnerczy, a stosowany długotrwale może powodować zaniki kory nadnerczy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
martinez
Debiutant ✽
Posty: 30
Rejestracja: 03 lip 2012, 06:05
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice

Co przepisuje Wam lekarz zamiast encortonu?

Post autor: martinez » 05 lip 2012, 17:57

Cześć
Trzy tygodnie temu dopiero wyszedłem ze szpitala z diagnozą, że mam Leśniowskiego-Crohna. Dzięki pomocy ludzi na forum dowiaduje się dużo więcej o tej chorobie niż z jakiegokolwiek artykułu, książki.

Jestem dzisiaj po pierwszej wizycie w poradni. Zmniejszono mi dawkę Pentasy (z 8 tabletek na 6 dziennie) i Encortonu (z 20-20-0 na 20-15-0) czyli o 5 mg na 6 dni. Do leczenia właczono Imuran.

Proszę napiszcie co Wasi lekarze prowadzący wprowadzali Wam do leczenia zamiast Encortonu? Imuran może nie jest zły, ale te skutki uboczne w przypadku niechcianej ciąży przerażają, nie mówiąc o kontakcie z chorobami zakaźnymi (dziecięcymi też).

Słyszałem coś o Budesonid, Metrypred. Ktoś to bierze? Podobno jeszcze jest jeden super lek zastępujący Encorton. Nazwy się Calcort ale nie jest dostępny w Polsce. Trzeba go kupić w Niemczech. Praktycznie nie ma skutków ubocznych jak Encorton, czyli cukrzyca, problemy układu krążenia, potrzeba uzupełniania witaminy B3 i wapna itd.

Z góry dziękuję za wszelkie uwagi, wnioski, zastrzeżenia i sprostowania. Jestem jeszcze całkiem zielony i powtarzam tylko co słyszę, znajdę gdzieś w internecie.
choroby: CD zaostrzenie, astma oskrzelowa remisja,
wzrost: 188 cm, waga: 98 kg,
leki: Pentasa 500 3x2 szt. , Immuran 3 szt., odstawiłem Entocort 3x1 szt., Leśniowski-Crohn zdiagnozowany w czerwcu 2012

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lek Prednizon”