Encorton

Lek Prednizon- ENCORTON, ENKORTON
Substancją czynną preparatu jest prednizon, syntetyczny glikokortykosteroid, związek nieaktywny farmakologicznie, metabolizowany w wątrobie do aktywnego metabolitu – prednizolonu. Prednizolon jest glikokortykosteroidem o silnym działaniu przeciwzapalnym, przeciwalergicznym i immunosupresyjnym. Podobnie jak inne leki z tej grupy powoduje zmniejszenie objawów, nie wpływając na ich przyczynę.
Ogólnie prednizolon hamuje wytwarzanie hormonów sterydowych kory nadnerczy, a stosowany długotrwale może powodować zaniki kory nadnerczy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
IWA
Początkujący ✽✽
Posty: 103
Rejestracja: 10 kwie 2006, 21:58
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: GÓRNY ŚLĄSK

Encorton

Post autor: IWA » 12 kwie 2006, 22:44

Pierwszy raz w zyciu zażyłam dzisiaj Enocorton, czuję się fatalnie , moje nogi ważą 100 kg( każda :!: ) , brzuch boli. Czy to tak zawsze! Wczesniej brałam różne sterydy, ale nie wspominam tego źle. Jutro mam w pracy bardzo poważną kontrolę i nie wiem jak to przeżyję. Pozdrawiam. Obolała Ewa

Adam

Re: Encorton

Post autor: Adam » 13 kwie 2006, 00:03

Nogi po 2*100 + 200 reszta juz pol tony prawie ;P

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Encorton

Post autor: Mamcia » 13 kwie 2006, 10:46

To dlaczego eksperymentujesz. Powinnas zmienić steryd na taki, który działał dobrze.
Mamcia

IWA
Początkujący ✽✽
Posty: 103
Rejestracja: 10 kwie 2006, 21:58
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: GÓRNY ŚLĄSK

Re: Encorton

Post autor: IWA » 14 kwie 2006, 00:03

Małe sprostowanie!
Że mam Crohna, wiem od 10.04.2006, czyli od trzech dni - taki mały żart urodzinowo-wielkanocny :D Sterydy brałam wcześniej z innych powodów , między innymi z powodu łuszczcy. Dzisiaj czuję się zdecydowanie lepiej. Jutro jak się wezmę za gary, to zapomnę o wszystkich chorobach świata. W święta będę miała mnóstwo gości i będzie super :)

PS. Bardzo lubię żarty, też chodziłam do klasy matematycznej :lol:

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Posty: 1262
Rejestracja: 29 lis 2004, 20:10
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Zdunska Wola
Kontakt:

Re: Encorton

Post autor: Shima » 14 kwie 2006, 00:16

:D No wlasnie IWA..gary :) doskonale lekarstwo na wszystko :) Nie wazne ze padasz...ugotowac trzeba..Ja tez jutro staje na posterunku :)
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

IWA
Początkujący ✽✽
Posty: 103
Rejestracja: 10 kwie 2006, 21:58
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: GÓRNY ŚLĄSK

Re: Encorton

Post autor: IWA » 15 kwie 2006, 18:18

Pisałam o kłopotach z nogami po Encortonie, lekarz pozwolił mi brać Detralex i jest zdecydowanie lepiej. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z Detralexem?

Przy okazji składam wszystkim życzenia wesołych Świąt Wielkiej Nocy!

Ewa

Magdula
Początkujący ✽✽
Posty: 68
Rejestracja: 10 mar 2005, 11:35
Choroba: CU
Lokalizacja: Wrocław

Re: Encorton

Post autor: Magdula » 15 kwie 2006, 19:39

Hej, brałam Detralex ponieważ mam niewydolność żylną kończyn dolnych, ale niestety żeby było ok trzeba brać go cały czas a to oznacza kolejne piguły :( (jakby bez tego nie było ich dużo). Staram się pomagac sobie w inny sposób a detralex stosuję w ostateczności w czasie podróży itp. Może jednak spróbuj pogadać z lekarzem (tym który Cię zdiagnozował albo innym) czy nie ma jakieś alternatywy wobec encortonu. Bo leczenie skutków leków innymi lekami to niezbyt ciekawa sprawa, wiem bo sama leczę skutki lekkomyślnego podania mi sterydów - zapalenie żołądka i dwunastnicy - przez to wylądowałam w szpitalu. Dlatego jestem taka przewrażliwiona kiedy lekarze chętnie dowalają nowe leki. W każdym razie zkonsultować zawsze warto. Zyczę zdrówka :wink:

IWA
Początkujący ✽✽
Posty: 103
Rejestracja: 10 kwie 2006, 21:58
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: GÓRNY ŚLĄSK

Re: Encorton

Post autor: IWA » 16 kwie 2006, 11:04

Serdeczne dzięki za cenne rady.


Bardzo wesołych Świąt Wielkanocnych życzę :D
Ewa

Zablokowany

Wróć do „Lek Prednizon”