Encorton.

Lek Prednizon- ENCORTON, ENKORTON
Substancją czynną preparatu jest prednizon, syntetyczny glikokortykosteroid, związek nieaktywny farmakologicznie, metabolizowany w wątrobie do aktywnego metabolitu – prednizolonu. Prednizolon jest glikokortykosteroidem o silnym działaniu przeciwzapalnym, przeciwalergicznym i immunosupresyjnym. Podobnie jak inne leki z tej grupy powoduje zmniejszenie objawów, nie wpływając na ich przyczynę.
Ogólnie prednizolon hamuje wytwarzanie hormonów sterydowych kory nadnerczy, a stosowany długotrwale może powodować zaniki kory nadnerczy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Patrycja27
Początkujący ✽✽
Posty: 167
Rejestracja: 13 kwie 2011, 14:02
Choroba: CD
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Sławno

Encorton.

Post autor: Patrycja27 » 04 lut 2012, 17:19

Jestem lekko opuchnięta i mam strasznie czerwone poliki. Czy to może być od encortonu ? Kiedyś jak brałam encorton nie miałam czegoś takiego.
Czy to może być jakiś rumień ..?
Te poliki to masakra.. takie czerwone ..
wcześniej jak brałam sterydy (encorton) to byłam o wiele, wiele bardziej opuchnięta ..

Awatar użytkownika
TigeR
Aktywny ✽✽✽
Posty: 699
Rejestracja: 28 lip 2010, 22:32
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląsk

Re: Encorton.

Post autor: TigeR » 04 lut 2012, 18:05

Witam

Podobny temat juz jest na naszym forum -> viewtopic.php?t=623&start=690
Poczytaj, a jezeli nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie, zadaj je wlasnie w tamtym watku.

Pozdrawiam :)
"Life without change might be called anything except life, it's nothing more than experience"

"Happiness is like glass. It may be all around you, yet be invisible. But if u change your angle of viewing a little, then it will reflect light more beautifully than any other object around you."

"The pain you feel today is the strenght you feel tomorrow."

Zablokowany

Wróć do „Lek Prednizon”