encorton kiedy poprawa

Lek Prednizon- ENCORTON, ENKORTON
Substancją czynną preparatu jest prednizon, syntetyczny glikokortykosteroid, związek nieaktywny farmakologicznie, metabolizowany w wątrobie do aktywnego metabolitu – prednizolonu. Prednizolon jest glikokortykosteroidem o silnym działaniu przeciwzapalnym, przeciwalergicznym i immunosupresyjnym. Podobnie jak inne leki z tej grupy powoduje zmniejszenie objawów, nie wpływając na ich przyczynę.
Ogólnie prednizolon hamuje wytwarzanie hormonów sterydowych kory nadnerczy, a stosowany długotrwale może powodować zaniki kory nadnerczy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
KeyO
Początkujący ✽✽
Posty: 138
Rejestracja: 10 sie 2011, 19:48
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Rochdale, UK

Re: encorton kiedy poprawa

Post autor: KeyO » 02 wrz 2011, 19:11

Moje gratulacje :)
Ja mam teraz przeciwny problem - zatwardzenia, a raczej unieruchomienie moich jelit. Czuję się totalnie osłabiona z odwodnienia, choc pije naprawdę dużo. Ale ostatnim razem przy prednizolonie też tak miałam.

Trzymam kciuki za Twój cud i potwierdzenie diagnozy. Wiem że to pomaga się pogodzić i ułożyć się ze swoją nową przyjaciółką-chorobą.
Boże spraw abym stała się człowiekiem, za jakiego uważa mnie mój pies...

e1231
Debiutant ✽
Posty: 14
Rejestracja: 29 maja 2011, 11:42
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: net

Re: encorton kiedy poprawa

Post autor: e1231 » 03 wrz 2011, 21:43

Ponad 3 miesiące biorę Encorton w dawce 40 mg (obniżenie z 50). Próby dalszego obniżenia dawki sprawiały, że krwawienia wracały. Przytyłam niecałe 2 kg. I choć wyniki krwi są fatalne czuję się bardzo silna odkąd biorę sterydy. W przyszłym tygodniu mam wizytę u lekarza może ponownie spróbujemy obniżania.

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3162
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:26
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: obywatel świata
Kontakt:

Re: encorton kiedy poprawa

Post autor: maggie0278 » 03 wrz 2011, 22:15

e1231 pisze:Próby dalszego obniżenia dawki sprawiały, że krwawienia wracały.
to znak, że jesteś sterydozależny. Moja córka też tak miała, nie mogliśmy zejść nawet o 5mg bo od razu pojawiała się krew. Więcej o sterydozależności tu :

viewtopic.php?t=2018&highlight=sterydozale%BFno%B6%E6

viewtopic.php?t=6053&highlight=sterydozale%BFno%B6%E6

A na zadane w tytule pytanie mogę odpowiedzieć, że w zwiąku z powyższym stanem rzeczy, moja córka od razu=praktycznie jak tylko "powąchała" Encorton to przestała krwawić.
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

aguska82
Debiutant ✽
Posty: 31
Rejestracja: 13 wrz 2010, 09:42
Choroba: CU
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin

Re: encorton kiedy poprawa

Post autor: aguska82 » 06 wrz 2011, 09:46

No niestety wydawalo mi sie , ze jest poprawa ale jednak nie:(dzwonilam do lekarza kazal sie wstrzymac z wizyta do soboty jesli objawy nadal sie beda utrzymywac wtedy zrobi kolonoskopie.Biore ten encorton 7 dni,czy mozliwe jest ,ze jest to za mala dawka(30mg)?Boli brzucha nie mam , biegunek takze tylko to nieszczesne krwawienie.
Czekam na mój cud:)

Zablokowany

Wróć do „Lek Prednizon”