Encorton

Lek Prednizon- ENCORTON, ENKORTON
Substancją czynną preparatu jest prednizon, syntetyczny glikokortykosteroid, związek nieaktywny farmakologicznie, metabolizowany w wątrobie do aktywnego metabolitu – prednizolonu. Prednizolon jest glikokortykosteroidem o silnym działaniu przeciwzapalnym, przeciwalergicznym i immunosupresyjnym. Podobnie jak inne leki z tej grupy powoduje zmniejszenie objawów, nie wpływając na ich przyczynę.
Ogólnie prednizolon hamuje wytwarzanie hormonów sterydowych kory nadnerczy, a stosowany długotrwale może powodować zaniki kory nadnerczy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
domcia-d2
Początkujący ✽✽
Posty: 62
Rejestracja: 08 paź 2009, 09:22
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Encorton

Post autor: domcia-d2 » 28 sty 2011, 10:18

Witam, w dniu dzisiejszym byłam u lekarza i stwierdził, że powinnam zacząc brać Encorton. Strasznie się tego boję, bo to jest steryd, a nie chce przytyć itd. Proszę dajcie znać co może się ze mną dziać, bo nie wiem czy w ogóle zacząć to brać. Dziękuję
Dominika

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Encorton

Post autor: Mamcia » 28 sty 2011, 11:07

Czasem trzeba. Gdzie masz zmiany w jelicie??? od kiedy chorujesz? gdzie się leczysz?
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

domcia-d2
Początkujący ✽✽
Posty: 62
Rejestracja: 08 paź 2009, 09:22
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Encorton

Post autor: domcia-d2 » 28 sty 2011, 11:22

Choruję od ponad roku, biorę cały czas Budenofalk, Sulfazalazynę i Gasek. Leczę się u dr. Gietki, który jest wspaniały. Dostałam niby najmniejszą dawkę, ale boje się że urosnę, spuchnę itp.
Dominika

mustafa
Początkujący ✽✽
Posty: 316
Rejestracja: 07 lip 2007, 20:03
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Encorton

Post autor: mustafa » 28 sty 2011, 11:24

Nie bój sie.. nie wszyscy reagują tak samo. Ja poza trądzikiem na czole i osłabieniem włosów nie miałem innych skutków ubocznych..włączając w to opuchliznę i nadmierne przybranie na masie czy zebranie wody podskórnej...

Nie martw się. Ten lek ma CI pomóc a nie na odwrót.
Instruktor Kulturystyki i Fitness

matigos

Re: Encorton

Post autor: matigos » 28 sty 2011, 17:53

szczerze mówiąc ja bardzo dobrze znoszę przyjmowanie Encortonu... czuje sie po nim bardzo dobrze, samopoczucie swietne
trochę przytyłem ale to raczej jest związane z powrótem do normalnego apetytu niz "apetytem ponad norme".. w zaostrzeniu sporo schudłem a teraz to mi wraca..

[ Dodano: 28-01-2011 ]
i tak jak piszą inni... nie martw się na zapas
może zareagujesz tak jak ja... czyli bez większych skutków ubocznych

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Encorton

Post autor: Mamcia » 28 sty 2011, 22:01

Nie napisałaś w jakiej części/częsciach jelita są zmiany. jakie masz objawy, że jest decyzja o sterydach ogólnych i co to jest ta najmniejsza dawka?
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Posty: 2451
Rejestracja: 27 maja 2006, 10:25
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Re: Encorton

Post autor: Cinimini » 28 sty 2011, 22:29

Ja jestem od miesiąca na dawce 15 mg rano i 0,5 w południe - czuje sie bardzo dobrze, pełna energii i tylko sie rozglądam za jedzeniem - co w moim przypadku dobrze mi robi, bo sama skóra i kości. Dodatkowo zaokragliłam sie na twarzy, ale jak to sie mówi 'zdrowo'. Tak, że jak ktos nie wie, że jestem w trakcie zaostrzenia to wręcz może sądzić, że właśnie 'zdrowo wyglądam'.
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
Miska Ryżu
Doświadczony ❃
Posty: 1475
Rejestracja: 03 lip 2008, 10:38
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Encorton

Post autor: Miska Ryżu » 29 sty 2011, 09:27

Zacznij brać, zdrowie jest najważniejsze. Wcale przytyć nie musisz, ja na sterydach chudne. co do skutków ubocznych to najlepiej przeczytać ulotkę informacyjną ;) i wątek o skutkach. może by scalić te z viewtopic.php?t=623&postdays=0&postorde ... &start=585 w jeden?
Smutno Ci? A może budyń? :)

Misia

Re: Encorton

Post autor: Misia » 29 sty 2011, 09:32

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Posty: 2451
Rejestracja: 27 maja 2006, 10:25
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Re: Encorton

Post autor: Cinimini » 29 sty 2011, 15:17

Niszka pisze:Jedyne co, to trądzik posterydowy.


O przypomniało mi się, że podczas brania Encortonu mocno mnie wysypało na twarzy i dekolcie. Ale zeszło jakiś czas po odstawieniu
A ja odpukać mam super gładka buźkę, żadnego trądziku, a sterydy biorę od miesiąca.
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃
Posty: 1262
Rejestracja: 18 mar 2008, 18:24
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: ....

Re: Encorton

Post autor: leila » 29 sty 2011, 19:25

napiszcie jak dawkowac encorton jak utrzymuje sie zywa czerwona krew?po ile mg brac ?jak wam lekarz ustawił?
zepchnac chorobe na dalszy plan
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃
Posty: 1414
Rejestracja: 24 mar 2010, 19:44
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Encorton

Post autor: mgiełkaa » 29 sty 2011, 20:09

każdy indywidualnie, ściśle według wskazówek lekarza i pod kontrolą lekarza. Nie wolno samemu włączać ani odstawiać. Dawkę ustala lekarz i stopniowo schodzi się z niej.
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

madeleine
Debiutant ✽
Posty: 25
Rejestracja: 14 sty 2011, 20:06
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Encorton

Post autor: madeleine » 29 sty 2011, 20:13

A ja chciałam Was podpytać jak szybko po zastosowaniu encortonu zaczęło Wam się poprawiać i czy na długo. To już moja druga kuracja - poprzednia była latem...
Mam brać przez pierwszy miesiąc po 40mg a potem schodzić o 5mg co tydzień. To chyba spora dawka... W każdym razie biorę już 10dni i biegunki ustąpiły ale dziś po raz pierwszy od kiedy biorę encorton pojawiła się krew :( poza tym nie jest źle, czasem tylko bóle brzucha - głównie rano.

madeleine
Debiutant ✽
Posty: 25
Rejestracja: 14 sty 2011, 20:06
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Encorton

Post autor: madeleine » 29 sty 2011, 22:59

Nie, wciąż mam 40mg bo muszę brać tyle przez pierwszy miesiąc a biorę dopiero 10dni.
Dlatego wciąż biorę maxa i nie obniżam jeszcze...
Kurczę, zaczynam się denerwować...

p.s. 60mg to dopiero końska dawka!

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Posty: 2451
Rejestracja: 27 maja 2006, 10:25
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Re: Encorton

Post autor: Cinimini » 29 sty 2011, 23:19

madeleine pisze:A ja chciałam Was podpytać jak szybko po zastosowaniu encortonu zaczęło Wam się poprawiać i czy na długo.
Ja mam tak, że zaczynam odczuwać poprawę (stopniową) juz po 3-4 dniach brania encortonu - teraz biorę 15 mg rano i 0,5 mg w południe. Niestety ze mną jest tak, że jak schodzę z dawki to stan zdrowia znów się pogarsza, dlatego w moim przypadku sterydy to rozwiązanie czasowe, nie wnoszące długotrwałej poprawy. No i jak je biorę długo to zaczyna mi 'siadać psychika' w sensie, że mija juz ten fajny stan 'naergetyzowania' i zaczyna sie stan 'wstrętu do lustra' (buźka jak księżyc w pełni) ;).
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Lek Prednizon”