Encorton-a prowadzenie pojazdów

Lek Prednizon- ENCORTON, ENKORTON
Substancją czynną preparatu jest prednizon, syntetyczny glikokortykosteroid, związek nieaktywny farmakologicznie, metabolizowany w wątrobie do aktywnego metabolitu – prednizolonu. Prednizolon jest glikokortykosteroidem o silnym działaniu przeciwzapalnym, przeciwalergicznym i immunosupresyjnym. Podobnie jak inne leki z tej grupy powoduje zmniejszenie objawów, nie wpływając na ich przyczynę.
Ogólnie prednizolon hamuje wytwarzanie hormonów sterydowych kory nadnerczy, a stosowany długotrwale może powodować zaniki kory nadnerczy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
matigos

Re: Encorton-a prowadzenie pojazdów

Post autor: matigos » 18 sty 2011, 20:19

a ja mam takie troche inne pytanie

czy prowadzicie samochód po encortonie? a raczej czy nie boicie sie jeździć po sterydach...
nie macie zawrotów głowy etc ?

Olimpijka

Re: Encorton-a prowadzenie pojazdów

Post autor: Olimpijka » 18 sty 2011, 20:22

matigos, ja ni ejezdzilam jak wyszlam ze szpitala po setce dozylnie. Wsiadlam dopiero jak poczulam sie juz "stabilnie" i tylko w okularach, bo wzrok na sterydach mam jakis dziwny :oops:

Awatar użytkownika
Miska Ryżu
Doświadczony ❃
Posty: 1475
Rejestracja: 03 lip 2008, 10:38
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Encorton-a prowadzenie pojazdów

Post autor: Miska Ryżu » 18 sty 2011, 20:23

ja prowadziłam (dużo i codziennie) i się nie bałam. Nie miałam też ani razu po encortonie zawrotów głowy. :)
Smutno Ci? A może budyń? :)

matigos

Re: Encorton-a prowadzenie pojazdów

Post autor: matigos » 18 sty 2011, 22:33

Miska Ryżu pisze:ja prowadziłam (dużo i codziennie) i się nie bałam. Nie miałam też ani razu po encortonie zawrotów głowy. :)
to tak jak ja

wracam do encortonu bo po odstawieniu zaczeło sie dziac nieciekawe rzeczy...
wczesniej nie miałem kłopotów(zawrotów głowy, zaburzenia wzroku), teraz jak narazie tez nie... więc się jeździ

PS> ja nawet druga kategorie prawa jazdy sobie na encortonie (pierwszej kuracji) dorobiłem ;]

Olimpijka

Re: Encorton-a prowadzenie pojazdów

Post autor: Olimpijka » 18 sty 2011, 22:35

To fajnie, ze nie macie takich ekscesow. Ja bylam tak rozkojarzona, ze raz wieczorem jechalam nawet bez swiatel i nie zauwazylam... Po tym postanowilam chwilowo nie jezdzic, bo czulam sie niepewnie przez moje opoznione reacje i "mroczki".

Awatar użytkownika
Carl
Doświadczony ❃
Posty: 1016
Rejestracja: 28 lip 2010, 18:35
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Encorton-a prowadzenie pojazdów

Post autor: Carl » 19 sty 2011, 09:04

Ja też jeżdżę codziennie. Ale podobnie jak Miska nie mam problemów ani z koncentracją ani z widzeniem :-P
Wpi**** budyń jak Miska każe :-P

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Encorton-a prowadzenie pojazdów

Post autor: obyty.z.cu » 19 sty 2011, 17:42

nie mam problemow z jazda,tyle ze w nocy musze zwiekszyc swoja uwage i jakos tak bardziej "nijako" sie jedzie.
Kiedys jezdzilem najwiecej wlasnie noca,coz ... sadze ze wplyw lekow na nocne jazdy jednak u mnie jest.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

terminator2015
Debiutant ✽
Posty: 5
Rejestracja: 27 lut 2010, 20:02
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Re: Encorton-a prowadzenie pojazdów

Post autor: terminator2015 » 06 lut 2011, 20:43

jak widze jak inni kierowcy jezdza (ci co nie biora encortonu) to mnie krew zalewa. Smiało można jedzić po encortonie( w dzień jak iw nocy ) nawet przy dawce 60mg.Sprawdziłem.

Awatar użytkownika
Golfi
Doświadczony ❃
Posty: 1019
Rejestracja: 27 gru 2005, 22:41
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Encorton-a prowadzenie pojazdów

Post autor: Golfi » 07 lut 2011, 10:07

hehe po encortonie to bym bez spania zajechał do Francji chyba :D zero problemów z prowadzeniem pojazdów silnikowych :)
"Nic, co ma wielką wartość w życiu nie przychodzi łatwo."

Awatar użytkownika
Ala57
Aktywny ✽✽✽
Posty: 873
Rejestracja: 05 lis 2010, 20:19
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Koszalin

Re: Encorton-a prowadzenie pojazdów

Post autor: Ala57 » 07 lut 2011, 16:16

Praktycznie 3 lata jestem na sterydach i nigdy nie miałam problemow z jazdą.Moze na początku duzej dawki encortonu byłam bardzo pobudzona i wszyscy jeździli dla mnie trochę za wolno ale panowałam nad tym :roll:

Zablokowany

Wróć do „Lek Prednizon”