Encorton

Lek Prednizon- ENCORTON, ENKORTON
Substancją czynną preparatu jest prednizon, syntetyczny glikokortykosteroid, związek nieaktywny farmakologicznie, metabolizowany w wątrobie do aktywnego metabolitu – prednizolonu. Prednizolon jest glikokortykosteroidem o silnym działaniu przeciwzapalnym, przeciwalergicznym i immunosupresyjnym. Podobnie jak inne leki z tej grupy powoduje zmniejszenie objawów, nie wpływając na ich przyczynę.
Ogólnie prednizolon hamuje wytwarzanie hormonów sterydowych kory nadnerczy, a stosowany długotrwale może powodować zaniki kory nadnerczy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
anetka30
Początkujący ✽✽
Posty: 114
Rejestracja: 08 gru 2017, 22:10
Choroba: CD
województwo: śląskie
miasto: Bytom

Re: Encorton

Post autor: anetka30 » 29 cze 2019, 23:26

Jeśli chodzi o efektu, wszystko zależy od organizmu jak zareaguje na leki. W moim przypadku początkowe dawki leków nie pomagały i trzeba było zwiększyć dawki i wrócić do większej dawki encortonu żeby wszystko zaczęło się normowac. W sumie dopiero po 3 miesiącach zaczęłam funkcjonować. Życzę więc wytrwałości i dobrych efektów leczenia.

kwakwa
Początkujący ✽✽
Posty: 68
Rejestracja: 28 gru 2018, 18:48
Choroba: CU
województwo: małopolskie
miasto: Chrzanów

Encorton

Post autor: kwakwa » 04 wrz 2019, 20:45

Witajcie,mam pytanie do stosujacych Encorton -ja zaczynałam od dawki 40 mg przez tydzień,potem schodziłam co tydzień o 5 mg i wszystko było ok,przy dawce 5 mg wróciła krew .Miałam robiona kalprotektynę będąc na dawce 15mg i miałam 78 czyli super ,ale dlaczego przy dawce 5 mg znowu wróciła krew .Nie wiem jak to mam rozumieć ,bo myslałam ,że taka niska kalprotektyna świadczy ,że steryd mi pomógł.Dzwoniłam do lekarki i mam zwiększyć dawkę do 15 ,ale jak znowu nie powiedzie się odstawienie ,to co wtedy?,dodam że nie moge zażywać immunosupresji.Jak to jest z tymi sterydami ,co mi da zwiększenie dawki ,ma ona na celu jeszcze lepsze wygojenie jelita ?

catfash
Debiutant ✽
Posty: 25
Rejestracja: 17 paź 2017, 15:23
Choroba: CU
województwo: łódzkie

Re: Encorton

Post autor: catfash » 05 wrz 2019, 16:19

Steryd nie leczy trwałe tylko dopóki jest brany zmniejsza stan zapalny. 5 mg to tyle co nic, dlatego przestał działać.

kwakwa
Początkujący ✽✽
Posty: 68
Rejestracja: 28 gru 2018, 18:48
Choroba: CU
województwo: małopolskie
miasto: Chrzanów

Re: Encorton

Post autor: kwakwa » 07 wrz 2019, 10:43

Rozumiem,że steryd nie leczy na stałe,ale ,jeżeli przy dawce 5mg. wróciła krew to znaczy ,że jestem sterydozależna?Jak czytam forum to niektórzy pisza ,że zwiększenie dawki i powolniejsze schodzenie z dawki im pomaga.Nie rozumiem jak to jest z tą sterydozależnością ,czy jest spowodowana tym,że obniza się dawki za szybko i steryd jeszcze nie wystarczająco zaleczył jelita ?

romek
Początkujący ✽✽
Posty: 474
Rejestracja: 28 sie 2018, 15:51
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
miasto: warszawa

Re: Encorton

Post autor: romek » 07 wrz 2019, 12:35

To jeszcze nie świadczy o sterydozależności. Ja zaczynałem Metypred od 32. Gdy zszedłem do 20 wrócił mi ostry stan. "wróciłem" na 32 mg i potem zszedłem bez problemów do 0.

kwakwa
Początkujący ✽✽
Posty: 68
Rejestracja: 28 gru 2018, 18:48
Choroba: CU
województwo: małopolskie
miasto: Chrzanów

Re: Encorton

Post autor: kwakwa » 08 wrz 2019, 07:54

A uzyskales remisje po sterydach

romek
Początkujący ✽✽
Posty: 474
Rejestracja: 28 sie 2018, 15:51
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
miasto: warszawa

Re: Encorton

Post autor: romek » 08 wrz 2019, 12:06

Po Metypredzie nie. Ale potem brałem Cortiment 2 miesiące i pod koniec miałem kalprotektynę <10

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Encorton

Post autor: obyty.z.cu » 08 wrz 2019, 12:39

czasem jelito potrzebuje więcej czasu na zaleczenie,stąd ten powrót na poprzednią dawkę w ostateczności przynosi efekt.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

kwakwa
Początkujący ✽✽
Posty: 68
Rejestracja: 28 gru 2018, 18:48
Choroba: CU
województwo: małopolskie
miasto: Chrzanów

Re: Encorton

Post autor: kwakwa » 08 wrz 2019, 14:16

Dziękuję za odpowiedź, życzę długiej remisji 😀

romek
Początkujący ✽✽
Posty: 474
Rejestracja: 28 sie 2018, 15:51
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
miasto: warszawa

Re: Encorton

Post autor: romek » 08 wrz 2019, 20:13

Niestety długa nie była :smutny: Po dwóch miesiącach kalprotektyna skoczyła do 800, choć nadal mam remisję objawową. Chociaż i to dobre :roll: Z tym, że ja jestem "nietypowy'. Leki 5-ASA mi szkodzą, więc biorę tylko probiotyki - Mutaflor i Vivomixx. Według badań mają one (a zwłaszcza Mutaflor) podtrzymywać remisję w podobnym stopniu jak 5-ASA. Ale u mnie to się nie sprawdza :smutny:

kwakwa
Początkujący ✽✽
Posty: 68
Rejestracja: 28 gru 2018, 18:48
Choroba: CU
województwo: małopolskie
miasto: Chrzanów

Re: Encorton

Post autor: kwakwa » 10 wrz 2019, 21:46

Ja też nie mogę immunosupresji, martwię się,bo jak nie uda mi się zejść ze sterydów to co dalej,zostaje już chyba tylko biologia?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lek Prednizon”