Cyklosporyna

Cyklosporyna jest naturalnym polipeptydem, wytwarzany przez grzyb Tolypocladium inflatum, o silnym działaniu immunosupresyjnym.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Magda2313
Początkujący ✽✽
Posty: 76
Rejestracja: 11 gru 2008, 16:10
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: oklice Będzina
Kontakt:

Cyklosporyna

Post autor: Magda2313 » 12 gru 2008, 16:45

Witam wszystkich :) Jestem nowa i szczerze mówiąc jeszcze się troszeczke głubie w tym forum. Wszyscy piszą o AZATHIOPRINE a ja od tygodnia biorę Cyklosporynę (to jest chyba pochodna azathiopriny) dokłądnie lek nazywa się sandimmun Neoral. Czy ktoś z WAS kochani colitisowcy brał kiedyś ten lek? Proszę o szybką odpowiedź i mam nadzieję, że się nie powtarzam z tematem;p

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: Cyklosporyna

Post autor: Raysha » 12 gru 2008, 17:10

Magda2313, znalazłam już jeden temat
viewtopic.php?t=4953 jest tutaj o Cyklosporynie, jak po przeczytaniu jednak nie znajdziesz satysfakcjonującej odpowiedzi to napisz w tym temacie a temat, zamykam.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Cyklosporyna

Post autor: Mamcia » 12 gru 2008, 17:19

Nie jest to inny lek immunosupresyjny również stosowany w transplantologii i np w dermatologii (łuszczyca). W CU zarezerwowany do leczenia ciężkich rzutów choroby niepoddających się leczeniu sterydami. Jej zaletą, w przeciwieństwie do azatiopryny czy 6-MP, jest bardzo szybkie działanie. Nie stosuje się jej przewlekle ze względu na liczne działania niepożądane.
To takj w skrócie. Nie wiem jakie są powody zapisania tego leku u ciebie, ale są osoby, których uratował przed wylądowaniem na stole na ostro.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lek Cyklosporyna”