Cyklosporyna- lek na NZJ

Cyklosporyna jest naturalnym polipeptydem, wytwarzany przez grzyb Tolypocladium inflatum, o silnym działaniu immunosupresyjnym.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Magda2313
Początkujący ✽✽
Posty: 76
Rejestracja: 11 gru 2008, 16:10
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: oklice Będzina
Kontakt:

Re: Cyklosporyna

Post autor: Magda2313 » 18 gru 2008, 12:38

I znowu pogorszenie..ja juz nie mam siły..ciesze się tylko, że jest mało krwi...oby tyle...znowu dzieta kleikowa... ja juz wyglądam jak kościotrup ;/ ;/

Ja chce remisję!!!

[ Dodano: 18-12-2008 ]
Co ja mam z tym jelitem.... rano biegunki...a teraz prawie normlana kupka..(fakt, że goni i troche boli...ale lepsze to niż bieguna i straszny ból)
powiedzcie mi od czego to zależy? jem prawie cały czas to samo:P

Olek

Re: Cyklosporyna

Post autor: Olek » 18 gru 2008, 19:57

Ja jak miałem cyklosporynę to często wahał się jej poziom we krwi i co tydzień musiałem go badać. Jak spadał to była biegunka, jak rósł to było ok. Może Ci poziom cyklosporyny we krwi spadł?

Przemeo
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 14 kwie 2009, 08:47
Choroba: CU
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Łęczna/Lublin

Re: Cyklosporyna

Post autor: Przemeo » 14 kwie 2009, 08:59

Witam. Niedługo zaczynam hospitalizacje i leczenie Cyklosporyna i jakoś za dobrze do tego nie podchodze. Podobno ma duzo skutkow ubocznych, ktore jednak mijaja po odstawieniu leku. Mimo to nerwy są...
Miałem ostre zapalenie trzustki po Imuranie i leżałem półtora miesiąca w szpitalu, w tym miesiąc na głodówce i karmieniu dożylnym. I nie mam ochoty tego powtarzać... Ani zaliczyć podobnych długoterminowych schorzeń... Mam zaostrzenie na które nie działa juz prawie nic... Ani sterydy, ani Asamax, ani Imuran... dosłownie nic...
Mam jednak nadzieje że ten lek akurat zakończy zaostrzenie, które trwa juz wiecej jak pół roku.

Przydałby się juz dlugi okres spokoju i remisji, ale zobacze to dopiero po hospitalizacji.

Misia

Re: Cyklosporyna

Post autor: Misia » 14 kwie 2009, 09:38

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
gabriella
Początkujący ✽✽
Posty: 419
Rejestracja: 22 mar 2010, 23:26
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Cyklosporyna

Post autor: gabriella » 10 lis 2010, 11:54

Jak długo można brać cyklosporynę? Bo chyba nie jest to lek, który, tak jak Azatrioprynę, można brać latami...

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Cyklosporyna

Post autor: Mamcia » 10 lis 2010, 14:24

W CU jest to lek podawany na krótką metę ze względu na działania niepożądane, które ni muszą wystąpić. Stosowana często jako ostatnia deska ratunku przed kolektomią.
Cyklosporyna jest lekiem ostatniej szansy w leczeniu ciężkich rzutów WZJG, przed podjęciem leczenia chirurgicznego. Dawkowanie cyklosporyny wynosi 2 mg/kg m.c./dobę dożylnie lub 5 mg/kg m.c./dobę doustnie i odbywa się pod kontrolą stężenia leku we krwi, które powinno wynosić 100-200 ng/ml. Leczenie kontynuuje się przez 2 tygodnie do 3 miesięcy, jednocześnie podając AZA, dla podtrzymania remisji. Incydentalne doniesienia o zastosowaniu bądź próby zastosowania takiego leczenia w ciężkich postaciach ChL-C, nie zostały pozytywnie ocenione w metaanalizach (17).
za TERAPIA - GASTROENTEROLOGIA - CZERWIEC 2010
Dr hab. n. med. Elżbieta Czkwianianc[/quote]
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
gabriella
Początkujący ✽✽
Posty: 419
Rejestracja: 22 mar 2010, 23:26
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Cyklosporyna

Post autor: gabriella » 08 sty 2011, 11:24

Biorę cyklosporynę już 3 miesiące i za miesiąc odstawiam. Jak chodzi o działania niepożądane, to mam nadmierne owłosienie, przerośnięte dziąsła trochę, ale to wszystko pikuś. Na szczęście parametry wątroby i nerek mam w normie :) I czuję się świetnie. Tylko ostatnio mi nogi spuchły i nagle pojawiają mi się sino - czerwone plamy, jakby mi wszystkie żyły było widać :/ i nie wiem, co to jest. Lekarka też nie wie, kazała mi iść do dermatologa, ale szczerze mówiąc, nie wiem, czy jest sens. Czy może ktoś z Was miał coś podobnego?

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Posty: 1262
Rejestracja: 29 lis 2004, 20:10
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Zdunska Wola
Kontakt:

CD,łuszczyca,cyklosporyna,migdały będą ciąć

Post autor: Shima » 12 sie 2011, 23:20

Podczas biologii zachorowałam na łuszczycę(taki mały surprise) ..Dermatolog koniec końców zaleciła cyklosporynę(poprzedzone bylo to biegami między 6stym a 3cim piętrem MSWiA w celu konsultacji)...gastrolog był za...
U siebie nawiedziłam laryngologa...po zbadaniu i oglądnięciu wyników zalecił usunięcie migdałków(nawracające anginy przy biologii...teraz stan zapalny...i paskudny wygląd owych)
Zapisałam się na zabieg i w szpitalu usłyszałam że cyklosporyna jest antybiotykiem i że mogę ja wziąć 2 dni po zabiegu..jak tylko będę w stanie połykać(o oslonie antybiotykowej nie mam co marzyć).
Kto zwariował...Ja czy Świat??
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3162
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:26
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: obywatel świata
Kontakt:

Re: Cyklosporyna

Post autor: maggie0278 » 13 sie 2011, 16:25

Shima pisze:w szpitalu usłyszałam że cyklosporyna jest antybiotykiem
przecież to nie antybiotyk, tylko immunosupresant, który hamuje komórkowe i humoralne reakcje immunologiczne i modyfikuje reakcje zapalne.
Na łuszczycę, ostre atopowe zapalenie skory, głównie po przeszczepach - takie jej zastosowanie.
Przy CU/CD może indukować remisję a wtedy imuran ją podtrzymuje.
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Awatar użytkownika
Kropelka
Początkujący ✽✽
Posty: 115
Rejestracja: 05 lip 2008, 18:20
Choroba: CD
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Cyklosporyna

Post autor: Kropelka » 13 sie 2011, 16:56

Cyklosporyna jest lekiem immunosupresyjnym, natomiast antybiotykiem jest cyprofloksacyna.
"Nadzieja przychodzi do człowieka wraz z drugim człowiekiem."

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Posty: 1262
Rejestracja: 29 lis 2004, 20:10
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Zdunska Wola
Kontakt:

Re: Cyklosporyna

Post autor: Shima » 14 sie 2011, 01:01

Ja to wiem....oni chyba nie ..niestety
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3162
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:26
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: obywatel świata
Kontakt:

Re: Cyklosporyna

Post autor: maggie0278 » 15 sie 2011, 11:51

Shima pisze:Ja to wiem....oni chyba nie ..niestety
od razu się na usta ciśnie: co za konowały!!
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Posty: 1262
Rejestracja: 29 lis 2004, 20:10
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Zdunska Wola
Kontakt:

Re: Cyklosporyna

Post autor: Shima » 18 sie 2011, 21:26

zabieg na migdałkach jutro...
Grunt że nikt nie powtarza już tych wcześniejszych głupot.
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3162
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:26
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: obywatel świata
Kontakt:

Re: Cyklosporyna

Post autor: maggie0278 » 21 paź 2011, 19:19

Przyszła kolej i na Klaudię z cyklosporyną.
Dostaje ją od tygodnia z powodu długotrwałego i niczym nie dającego się zaleczyć zaostrzenia.

Nie pomogly czopki z mesalazyny, wlewy z tegoż samego,wlewy że sterydów,pianka Budenofalk, roczna sterydoterapia doustna -wywiązała się syerydozależnosc-,Aza zażywana od 3 lat.
Nic nie daje pożądanego efektu.
Od ponad tygodnia jesteśmy w CZD i czekamy aż stężenie cyklosporyny osiągnie wartość terapeutycznaa ta ma wynosić między 100 a 200. Gdy tak się stanie, przejdziemy na formę doustną zażywania leku.
Nie obyłoj się bez dwóch transfuzji bo hemoglobina leci na łeb na szyję.
Ogółem ciężko, Ciprinol strasznie żyły rozwala, apetytu brak - Nutri i Ensure ratują sytuację.
Czekamy czy cyklosporyna u nas zadziała bo może być dwojako : albo nie osiągniemy dawki terapeutycznej albo ją osiągniemy a nie będzie poprawy klinicznej.

Ale wtedy się będziemy martwić dalej, póki co czekamy

P.S prowadzę jawną agitację na rzecz Stowarzyszenia i Forum na oddziale, wszystkim tym rodzicom, którzy jeszcze o nas nie wiedzą. Wielu jest zaskoczonych, wielu obiecuje, że poczyta... :wink:
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Awatar użytkownika
tommy
Początkujący ✽✽
Posty: 96
Rejestracja: 04 paź 2006, 09:54
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Otwock

cyklosporyna na CU

Post autor: tommy » 31 maja 2012, 20:31

No js też mam dostać Cyklosporynę na CU......... Jeśli ktoś z forumowiczów chciałby podzielić się swoimi doświadczeniami z tym lekiem to poproszę na PW lub email.
Pozdrawiam. :roll:
CU - od 1998 r.
Pozdrawiam :mrgreen:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lek Cyklosporyna”