Cyklosporyna

Cyklosporyna jest naturalnym polipeptydem, wytwarzany przez grzyb Tolypocladium inflatum, o silnym działaniu immunosupresyjnym.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
natkarber
Początkujący ✽✽
Posty: 76
Rejestracja: 11 sie 2014, 10:30
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Cyklosporyna

Post autor: natkarber » 10 sty 2015, 21:48

Ogólnie trafiłam do szpitala w kiepskiej formie i oprócz cyklosporyny dostałam jeszcze masę kroplówek i po kilku dniach zaczęłam odczuwać poprawę tylko nie wiem czy to zasługa cykl. czy reszty tych wspomagaczy. :wink: Za to po paru tyg. było już stosunkowo dobrze dzieki equoralu. Dlatego musisz uzbroić się w cierpliwość ale warto! :roll:

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Posty: 2134
Rejestracja: 30 lis 2014, 13:44
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Głogów Młp/Rzeszów
Kontakt:

Re: Cyklosporyna

Post autor: chrzanovy » 10 sty 2015, 22:41

Ogólnie trafiłam do szpitala w kiepskiej formie i oprócz cyklosporyny dostałam jeszcze masę kroplówek i po kilku dniach zaczęłam odczuwać poprawę tylko nie wiem czy to zasługa cykl. czy reszty tych wspomagaczy
siemanatkarber, właśnie sie zastanawiałem co u ciebie, czytam że już lepiej to super pozdro
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

karolek0303
Początkujący ✽✽
Posty: 321
Rejestracja: 17 cze 2014, 19:07
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Wieluń

Re: Cyklosporyna

Post autor: karolek0303 » 11 sty 2015, 15:20

natkarber pisze:Ogólnie trafiłam do szpitala w kiepskiej formie i oprócz cyklosporyny dostałam jeszcze masę kroplówek i po kilku dniach zaczęłam odczuwać poprawę tylko nie wiem czy to zasługa cykl. czy reszty tych wspomagaczy. :wink: Za to po paru tyg. było już stosunkowo dobrze dzieki equoralu. Dlatego musisz uzbroić się w cierpliwość ale warto! :roll:
Możesz zdradzić jaką dawke miałaś tego equralu? Też 25mg?
3x2 Asamax, Aza 50mg, czopki/wlewki Salofalk

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Cyklosporyna

Post autor: Mamcia » 11 sty 2015, 21:07

Nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie bo cyklosporyna jest stosowana wtedy, gdy inne leki zawiodą i np grozi kolektomia (wtedy z reguły najpierw we wlewach, a potem doustnie) lub gdy nie można stosować innej immunosupresji. Dawka jest ustalana indywidualnie i poziom leku we krwi badany w laboratorium.
Ostatnio zmieniony 12 sty 2015, 20:30 przez Mamcia, łącznie zmieniany 1 raz.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

natkarber
Początkujący ✽✽
Posty: 76
Rejestracja: 11 sie 2014, 10:30
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Cyklosporyna

Post autor: natkarber » 12 sty 2015, 17:55

Ja startowałam od kroplówek z cyklosporyną w płynie a jak przeszłam na tabletki to brałam różnie, bo nie mogli utrafić z odpowiednią dawką. Jakiś czas miałam 200 mg potem 250mg i przy praktycznie każdym badaniu poziomu miałam odpowiednio zwiekszaną i zmniejszaną dawkę. Po ok trzech miesiącach zmniejszono mi do 150 mg i tak zostałam.

natkarber
Początkujący ✽✽
Posty: 76
Rejestracja: 11 sie 2014, 10:30
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Cyklosporyna

Post autor: natkarber » 12 sty 2015, 17:56

Mam tylko nadzieję że nic nie poplątałam. :wink:

karolek0303
Początkujący ✽✽
Posty: 321
Rejestracja: 17 cze 2014, 19:07
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Wieluń

Re: Cyklosporyna

Post autor: karolek0303 » 12 sty 2015, 19:01

Hmm... Dziwne. wychodziło by na to, że na mnie prowadzone są eksperymenty,bo dostałem z miejsca dawke 25mg bez żadnych badań stężenia
3x2 Asamax, Aza 50mg, czopki/wlewki Salofalk

natkarber
Początkujący ✽✽
Posty: 76
Rejestracja: 11 sie 2014, 10:30
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Cyklosporyna

Post autor: natkarber » 12 sty 2015, 20:20

Ale masz podawaną w szpitalu? To chyba powinni Ci robić badania, żeby wiedzieć jak Twój organizm na nią reaguje?

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Cyklosporyna

Post autor: Mamcia » 12 sty 2015, 20:33

25 mg to jest dawka najmniejsza z możliwych, bo dzieckiem nie jesteś. Może chcą sprawdzić czy nie ma działań niepożądanych i zwiększać stopniowo.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

karolek0303
Początkujący ✽✽
Posty: 321
Rejestracja: 17 cze 2014, 19:07
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Wieluń

Re: Cyklosporyna

Post autor: karolek0303 » 13 sty 2015, 08:18

Możliwe,nie znam się. Zobaczymy co mi lekarz powie za miesiąc jak mi się skonczą te 25mg
3x2 Asamax, Aza 50mg, czopki/wlewki Salofalk

Awatar użytkownika
Łukasz
Debiutant ✽
Posty: 17
Rejestracja: 09 lut 2015, 22:28
Choroba: CU
województwo: podlaskie
Lokalizacja: Suwałki

Re: Cyklosporyna

Post autor: Łukasz » 09 lut 2015, 22:40

Ja zacząłem od dawki 400 mg ale po 3 tyg stężenie w osoczu było za wysokie i zmniejszylem do 300 na dobę.
#NSNP

Awatar użytkownika
Łukasz
Debiutant ✽
Posty: 17
Rejestracja: 09 lut 2015, 22:28
Choroba: CU
województwo: podlaskie
Lokalizacja: Suwałki

Skutki uboczne

Post autor: Łukasz » 26 kwie 2015, 22:47

Biorę cyklosporyne od stycznia i od miesiąca mam poważny problem z dziąsłami, strasznie mi spuchły i bolą. Płukam eludrilem i nie pomaga, stomatolog twierdzi ze to moze być od leków właśnie. Czy miał ktoś podobny problem, bo nie wiem czy dam radę jeszcze 2 miesiące brać cykolosporyne jeśli to od tego
Pozdrawiam
#NSNP

natkarber
Początkujący ✽✽
Posty: 76
Rejestracja: 11 sie 2014, 10:30
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Cyklosporyna

Post autor: natkarber » 27 kwie 2015, 08:05

Cześć, przy cyklosporynie rzeczywiście mogą pojawić się takie skutki uboczne, jak przerost dziąseł. Moja koleżanka dentystka też mnie nastraszyła, że miała takich pacjentów, u których prawie nie było widać zębów a jedynie same dziąsła. U mnie na szczęście takiego skrajnego przypadku nie było. Spuchły mi odrobinę ale niedługo po odstawieniu cyklosporyny wszystko wróciło do normy. Trzymaj się!

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Cyklosporyna

Post autor: obyty.z.cu » 27 kwie 2015, 16:26

kiedy u mnie wprowadzono AZAthioprine tez pojawiły się problemy z dziąsłami.
Trzeba mieć to pod kontrolą,ja niestety to przeoczyłem. :oops:
znaczy przechodziłem ,zlekceważyłem i zęby to odczuły.
Pilnuj i szukaj mądrych.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Brawurka
Doświadczony ❃
Posty: 1085
Rejestracja: 16 kwie 2014, 20:16
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Żuławy

Re: Cyklosporyna

Post autor: Brawurka » 28 kwie 2015, 10:05

Łukasz, natkarber, po cyklosporynie mogą być różne objawy. Ja miałam straszne bóle stawów. Nie mogłam wstać, kucać, chodzić. Wielka męczarnia i owłosienie na twarzy. Myślę, że u was to też skutek. Przeczytajcie ulotkę, tam jest ich niestety multum.
15.12.2013 Usunięcie jelita grubego + j-pouch
16.03.2014 Zamknięcie stomii



Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lek Cyklosporyna”