Cyklosporyna

Cyklosporyna jest naturalnym polipeptydem, wytwarzany przez grzyb Tolypocladium inflatum, o silnym działaniu immunosupresyjnym.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
malina1985
Debiutant ✽
Posty: 32
Rejestracja: 21 gru 2015, 19:33
Choroba: IBS
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: warszawa

Re: Cyklosporyna

Post autor: malina1985 » 21 gru 2015, 19:53

Brałam cyklosporynę krótko, ale dziąsła mi krwawiły, czułam się po niej srednio i zrezygnowałam z tego leku.

Po odstawieniu wszystko wraca do normy.
Jeżeli czegoś nie można, a bardzo się chce, to wolno ;)

Pakiet Srebrny w abonamencie 0 PLN- RZS, IBS, Bielactwo, Autoimm.zapalenie tarczycy

Sylwia.wzjg
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 20 lis 2016, 17:17
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cyklosporyna

Post autor: Sylwia.wzjg » 20 lis 2016, 17:20

Jak sobie radzicie z przeziębieniem na cyklo?
Mam potworny kaszel lekarz nic nie przepisał kazal obserwować co podać zeby sobie ulżyć a nie zaszkodzić?

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Cyklosporyna

Post autor: Jacekx » 20 lis 2016, 23:54

Dlaczego Sylwia.wzjg bierzesz cyklosporynę oraz czy jest to konsultowane z Twoim lekarzem Rodzinnym i Gastroenterologiem.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Cyklosporyna

Sylwia.wzjg zerknij pod mój link ... ostatnie posty właśnie na świeżo jestem po infekcji zatok, gardła i oskrzeli oraz 3 tygodniowej antybiotykoterapii a jak wyczytasz to mam też CU.
Ewentualnie zerknij też tu

http://crohn.home.pl/forum/viewtopic.ph ... c&start=30


Powiedzmy , że trochę antybiotykach też tu na forum zawarłem info... może i Tobie się przyda ?
Pamiętaj jednak...
Każdy z nas choruje trochę inaczej więc decyzje o lekach i leczeniu nimi powinniśmy konsultować

z tandemem lekarskim

nasz Rodzinny i nasz Gastroenterolog

Ważne też wiedzieć , że leki ze sobą wchodzą w interakcje
ale była dobra strona sprawdzająca interakcje leków sygnowana przez Ministerstwo Zdrowia

www.bil.aptek.pl

co prawda dziś ta strona ma przerwę techniczną ale mam nadzieję, że jutro wróci do normy.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Cyklosporyna

Post autor: Mamcia » 22 lis 2016, 21:10

Cyklosporyna jest terapią ratunkową w WZJG ratującą przed kolektomią. Jest równie skuteczna jak biologia ma jednak wiele przeciwwskazań i konieczne jest monitorowanie jej stężenia w trakcie terapii. Nikt tego leku nie bierze na własną rękę.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Cyklosporyna

Post autor: Jacekx » 22 lis 2016, 22:18

malina1985 pisze:Brałam cyklosporynę krótko, ale dziąsła mi krwawiły, czułam się po niej srednio i zrezygnowałam z tego leku.

Po odstawieniu wszystko wraca do normy.
Czy można tak samemu bez konsultacji...?
zrezygnowałam z tego leku

Stąd moje pytanie też i do Sylwi.wzjg chorującej na CU . Dlaczego bierze i czy konsultuje to z lekarzem rodzinnym oraz gastroenterologiem?

Interesuje mnie też pacjenta chorego na CU kiedy w przebiegu CU stosuje się cyklosporynę?

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Cyklosporyna

Post autor: Jacekx » 22 lis 2016, 22:30

Jacekx pisze:[...

Interesuje mnie też pacjenta chorego na CU kiedy w przebiegu CU stosuje się cyklosporynę?
Ok ...wyjaśniłem sobie trochę sam ale w innym temacie

http://crohn.home.pl/forum/printview.ph ... 3&start=15
Poza tym znalazłem info...

Należy unikać doustnego podawania erytromycyny, ponieważ wykazuje ona zdolność do zwiększania stężenia cyklosporyny we krwi.

cytat z
https://bazalekow.mp.pl/leki/doctor_subst.html?id=1392
Erytromecyna to antybiotyk makrolid... a nam w CU ich nie wolno stosować.

Interakcje z cyklosporyną

http://drugieserce.jaw.pl/przeszczepy_n ... sporyna,76

Sylwia.wzjg
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 20 lis 2016, 17:17
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cyklosporyna

Post autor: Sylwia.wzjg » 22 lis 2016, 23:04

Cyklosporyne mam oczywiście przypisana przez lekarza ktory prowadził mnie podczas ostatniego pobytu w szpitalu ( cyklosporyna zostala podana ze względu na ponowne zaostrzenie, po leczeniu biologicznym w ubieglym roku i roku na asamax i AZA) natomiast przeziębienie i silny kaszel pojawił sie po wyjściu ze szpitala i internista nie przepisał zadnego leku ratuje sie raptem Flegamina ale trwa to 1,5 tygodnia a kaszel usilnie męczy...

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Cyklosporyna

Post autor: Jacekx » 22 lis 2016, 23:28

Czy boli Cię gardło, krtań...czy głównie dokucza kaszel.
Kaszlu przyczyną mogą być też zajęte oskrzela czy płuca.

Sylwia.wzjg myślę idź do Rodzinnego i "wymuś" na nim działanie leczące przeziębienie .
Niech ci obejrzy krtań oraz osłucha oskrzela i płuca.

Jeśli boli krtań czy gardło to może zasugeruj wymaz z gardła i antybiogram
czyli uzyskanie odpowiedzi na pytanie czy zakażenie jest bakteryjne czy wirusowe.

Jeśli to wirusowe to działamy konwencjonalnie: szałwia, cholinex czy neoangin bez cukru jeśli boli gardło, Vocaler, siemie lniane itd.

Jeśli to zakażenie ostre bakteryjne to strzelamy antybiotykiem
Z tym , że w naszym przypadku dopuszczalne antybiotyki przypominam:
- amoksycyliny
- chinolony
- metronidazol

Margott
Debiutant ✽
Posty: 5
Rejestracja: 05 wrz 2018, 01:54
Choroba: CU
województwo: małopolskie
miasto: Kraków

Re: Cyklosporyna

Post autor: Margott » 05 wrz 2018, 18:45

U mnie cyklosporyną pomogła już w pierwszym tygodniu stosowania, to były kroplówki z dawką dobrana na bazie mojej masy ciała, dodatkowo badano mi krew przed i 2h po kroplowce, żeby określić czy się przyswaja. Po tygodniu przeszłam na doustnie 2x dziennie po 100mg, po 2-3 tygodniach mam teraz 1x100mg rano i 1x50mg wieczorem. Aza i 6mp wywołały u mnie ból stawów, więc je odstawiono. Pytanie moje jest takie po jakim czasie będę musiała zejść z cyklosporyny? I na co będę mogła przejść, skoro słabsze leki immunosupresyjne są dla mnie 'zakazane' przez efekty uboczne? Miał ktoś z Was taka sytuacje? Boje się, że jak zejdę z cyklosporyny, to wróci zaostrzenie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lek Cyklosporyna”