Merkaptopuryna-Leukocyty

6-Merkaptopuryna (6-MP) tak jak azatiopryna jest analogiem zasad purynowych i zaburza syntezę DNA w dzielących się komórkach. Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na lek. oraz upośledzenie czynnością wątroby lub nerek.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mariska
Debiutant ✽
Posty: 5
Rejestracja: 28 lis 2016, 23:09
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: KK

Merkaptopuryna-Leukocyty

Post autor: mariska » 28 lis 2016, 23:34

Merkaptopuryna miała być moim lekiem wiodącym jak to lekarz powiedział nawet przez kilka lat niestety brałam ją tylko 3 miesiące z powodu dużego spadku leukocytów 2,2 oprócz tego strasznie zaczęły wypadać mi włosy i schudłam kilka kilo do tej pory mam problem z poziomem leukocytów podniosły się w górę aczkolwiek nieznacznie przed braniem merkapopuryny wyniki leukocytów były w normie wiem, że jednym z skutków ubocznych jest właśnie spadek poziomu białych krwinek w krwi ale nie spodziewałam się , że nastąpi po tak krótkim okresie zażywania,też mieliście takie objawy związane z przyjmowaniem tego leku?

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Merkaptopuryna-Leukocyty

Post autor: obyty.z.cu » 29 lis 2016, 00:02

mariska pisze:Merkaptopuryna miała być moim lekiem wiodącym jak to lekarz powiedział nawet przez kilka lat
ale rozumiem że były i inne leki ?
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

mariska
Debiutant ✽
Posty: 5
Rejestracja: 28 lis 2016, 23:09
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: KK

Re: Merkaptopuryna-Leukocyty

Post autor: mariska » 29 lis 2016, 15:53

Tak Sulfalazyna 2x2

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Merkaptopuryna-Leukocyty

Post autor: Mamcia » 29 lis 2016, 22:02

Każdy reaguje inaczej i czasem supresja szpiku może być bardzo szybka. Dlatego na początku kuracji badania są wykonywane częściej.
Dziwi mnie natomiast dawka sulfosalazyny, bo 2 gramy to tylko 800 mg mesalazyny, czyli nie jest to ani dawka lecznicza, ani podtrzymująca.
Na powrót wyników do normy trzeba poczekać. Co do dalszego leczenia to wszystko zależy od przebiegu choroby, ciężkości rzutu i rozległości zmian. Leczenie powinien ustawić doświadczony w leczeniu CU lekarz.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lek 6-Merkaptopuryna (6-MP)”