Azathioprine a alkohol

Azatiopryna (łac. Azathioprinum) – organiczny związek chemiczny, antymetabolit, lek o silnym działaniu immunosupresyjnym i cytotoksycznym.
Nazwa handlowa IMURAN

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
asiulek
Debiutant ✽
Posty: 43
Rejestracja: 09 sie 2008, 02:32
Choroba: CD
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: tam gdzie zawsze

Re: Azathopirine a alkohol

Post autor: asiulek » 04 paź 2008, 23:48

Tak Natalko, ale indywidualnie każdy organizm inaczej reaguje :roll:
Tym bardziej bez sensu jest odstawienie AZY w dniu picia :wink:
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, gdy nasze skrzydła zapomniały jak latać.

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Azathopirine a alkohol

Post autor: Natalka » 05 paź 2008, 00:03

asiulek pisze:Tym bardziej bez sensu jest odstawienie AZY w dniu picia :wink:
no dokładnie, właśnie o to mi chodziło, moze niezbyt jasno się wyraziłam :wink: jak zwykle z resztą :wink:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
asiulek
Debiutant ✽
Posty: 43
Rejestracja: 09 sie 2008, 02:32
Choroba: CD
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: tam gdzie zawsze

Re: Azathopirine a alkohol

Post autor: asiulek » 05 paź 2008, 00:08

Z tego co czytałam na innych postach, to zawsze ładnie i jasno się wyrażasz :wink:
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, gdy nasze skrzydła zapomniały jak latać.

Beata G.
Debiutant ✽
Posty: 25
Rejestracja: 08 lut 2008, 23:18
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Azathopirine a alkohol

Post autor: Beata G. » 18 lis 2008, 20:36

Piję winko przy braniu Azy i nie ma żadnych skutków ubocznych. Pani doktor pozwoliła ale jak zawsze w rozdądnych dawkach ;P
Beata G.

Awatar użytkownika
Słonko
Początkujący ✽✽
Posty: 486
Rejestracja: 08 wrz 2006, 20:35
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Azathopirine a alkohol

Post autor: Słonko » 30 maja 2009, 21:52

Ja też popijam piwo przy aza i nic się nie dzieje, ale ostatnio jakieś wzdęcia paskudne mam i ból więc przystopowałam z alkoholem. Lekarz mi mówił, żeby nie pomijać dawek aza, bo osłabi to jej działanie.

Awatar użytkownika
CAMPARI34
Aktywny ✽✽✽
Posty: 939
Rejestracja: 30 kwie 2008, 18:12
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: zagranica

Re: Azathopirine a alkohol

Post autor: CAMPARI34 » 31 maja 2009, 05:16

Shima pisze:Miej na uwadze swoją wątrobę....to może strasznie boleć(niewyobrażalnie)
wątroba nie boli ponieważ jest nieunerwiona ale są symptomy które mówią nam że coś złego się dzieje z naszą wątrobą.np.żółty stolec ból w prawym podżebrzu żółte paznokcie i białka oczy to znak że jest coś nie halo.mi lekarz mówił że można popijać browara jak się ma ochotę on sam popija jak bierze leki ja piję i nic jak narazie ale mam w planach zrobić próby wątrobowe jak będzie coś nie tak odrazu zaprzestaję picia :neutral:
:D

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Posty: 1262
Rejestracja: 29 lis 2004, 20:10
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Zdunska Wola
Kontakt:

Re: Azathopirine a alkohol

Post autor: Shima » 31 maja 2009, 11:05

CAMPARI34 pisze:
Shima pisze:Miej na uwadze swoją wątrobę....to może strasznie boleć(niewyobrażalnie)
wątroba nie boli ponieważ jest nieunerwiona ale są symptomy które mówią nam że coś złego się dzieje z naszą wątrobą.np.żółty stolec ból w prawym podżebrzu żółte paznokcie i białka oczy to znak że jest coś nie halo.mi lekarz mówił że można popijać browara jak się ma ochotę on sam popija jak bierze leki ja piję i nic jak narazie ale mam w planach zrobić próby wątrobowe jak będzie coś nie tak odrazu zaprzestaję picia :neutral:
Nie napisałam że to sama wątroba boli :)
Ale widzę że wolisz sprawdzić osobiście...jesteś na dobrej drodze.
Zółty stolec, żółte oczy i paznokcie mogą nie zdążyć się pojawić....i prób też można nie zdążyć zrobić.
Ból ścina z dnia na dzień.
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

MPgdynia
Debiutant ✽
Posty: 20
Rejestracja: 03 wrz 2013, 19:29
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Azathopirine a alkohol

Post autor: MPgdynia » 12 mar 2017, 21:52

Temat stary jak świat. Ale innego nie znalazłem. Więc odgrzewam.
Na jesień napiłem się z rodzicami Eierkoniaku. Dwa kieliszki. Zabolała mnie żyłka w powiece, pulsowała i przestało. Po jakimś czasie na święta znowu troche alkoholu. Zrobiła mi się pod okiem na powiece grudka podskórna wyczuwalna w dotyku. Z czasem zrobiło się gorzej. Byłem u okulisty i mówi że to bakteryjne. smaruję to trzeci tydzień maścią MAXITROL / MAXIDROL. Grudka trochę zmiękła ale sie nie chce rozpuścić. W piątek wypiłem małe piwo 300ml. W sobotę i dzisiaj niedziela ta powieka dolna boli jak cholera. Nie mogę pozbyć się tego bólu. Wydaje się że połączenie AZA + Alkohol to bardzo słaby pomysł.

Nie wiem co teraz, iść do okulisty i poprosić o coś innego, iść do gastroenterloga i odstawić AZĘ?
W najgorszym przypadku na tą grudę konieczny bedzie zabieg.
http://crohn.home.pl/forum/viewtopic.php?t=15358

Moja Droga do Zdrowia.

Pentasa Granuat 1/1/1
Azathiopirine VIS 2/0/0
Witamina D 1000j. 1/0/0

Awatar użytkownika
palula88
Początkujący ✽✽
Posty: 278
Rejestracja: 18 gru 2013, 13:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: małopolskie

Re: Azathopirine a alkohol

Post autor: palula88 » 09 kwie 2017, 15:16

Twoja zmiana bakteryjna raczej ma malo wspolnego z tym ze wypiles kieliszek likieru.
Imuran 100mg

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: Azathopirine a alkohol

Post autor: Anette28 » 09 kwie 2017, 22:56

MPgdynia pisze:Wydaje się że połączenie AZA + Alkohol to bardzo słaby pomysł.
współczuję wątrobie :mrgreen:
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Perez
Debiutant ✽
Posty: 17
Rejestracja: 15 mar 2017, 09:43
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
miasto: Rzeszów

Re: Azathopirine a alkohol

Post autor: Perez » 24 kwie 2017, 05:02

A mi gastroenterolog mówił że alkohol w rozsądnych ilościach mogę z wyłączeniem piwa, niby ma coś co szkodzi na jelita, ale wszystkie inne bez problemu mogę.
22.06.2018 - podwójne zespolenie jelit. czczego i końcówki kretego z początkiem grubego.

puki co Azathiopryna 200 mg Asamax 2x 2g

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Azathopirine a alkohol

Post autor: Jacekx » 25 kwie 2017, 23:02

Perez pisze:A mi gastroenterolog mówił że alkohol w rozsądnych ilościach mogę z wyłączeniem piwa, niby ma coś co szkodzi na jelita, ale wszystkie inne bez problemu mogę.
oraz wyłączeniem jeszcze wina ( może być fermentacja) i szampana ( gazy szkodzą) oczywiście w okresach zaleczeń i nie przy Azie.
Ja tak działam od lat i humorek czasami mam... ale czasami :rotfl3:



bo można też na smutno i wtedy :placze: :placze:

koolzoli
Debiutant ✽
Posty: 12
Rejestracja: 07 cze 2019, 09:11
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie
miasto: Wrocław

Re: Azathopirine a alkohol

Post autor: koolzoli » 06 sie 2019, 11:44

Czy ktoś łączył Azatioprynę z alkoholem? Zacząłem brać AZA, a w perspektywie mam imprezy jak wesele itd. Wczoraj przeczytałem na zagranicznych portalach artykuły o łączeniu AZA i alkoholu, z których wynika, że małe ilości w odstępach kilkudniowych nie zrobią problemu (https://www.healthline.com/health/crohn ... s-too-much). Nie do końca wiem na co się w sumie zapisałem.

Awatar użytkownika
Orzelek
Doświadczony ❃
Posty: 1246
Rejestracja: 30 kwie 2012, 15:22
Choroba: CD
województwo: śląskie
miasto: Częstochowa
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Azathopirine a alkohol

Post autor: Orzelek » 06 sie 2019, 23:52

koolzoli pisze:
06 sie 2019, 11:44
Czy ktoś łączył Azatioprynę z alkoholem?
Tak. Ja :)
Nie miałem od lekarki zalecenia zupełnego odstawienia alkoholu.

Przy czym ja nie gustuję w wysokoprocentowych alkoholach, tylko w piwie rzemieślniczym. A w wynikach laboratoryjnych parametry wątrobowo - trzustkowe są w normie :roll:

Ale nie jest powiedziane, że u Ciebie ww. połączenie nie wpłynie negatywnie na organizm. Lepiej zapytaj swojego lekarza, co o tym sądzi.
25.11.2011 - ileostomia
01.12.2011 - kolostomia
21.11.2012 - usunięcie ileostomii

Bez leków !!

:tak: Remisja :tak:

1 % z PITa wspomaga Jelita

Pozdrawiam :roll: :flowers: :przytul: :*

Sabinaka43
Debiutant ✽
Posty: 3
Rejestracja: 30 sie 2019, 09:46
Choroba: nie ustalono
województwo: mazowieckie
miasto: Warszawa

Re: Azathopirine a alkohol

Post autor: Sabinaka43 » 30 sie 2019, 09:49

Ogólnie w przypadku spożywania leków i łączenia tego z alkoholem warto dowiedzieć się więcej, ja staram się tego nie robić w konkretnym przypadkach ponieważ wszystko zależy własnie od typu leku. Polecam przydatny artykuł https://baza-lekow.com.pl/leki-a-alkoho ... epozadane/ gdzie można się właśnie dowiedzieć kiedy lepiej tego nie robić i kiedy nie będzie z tym problemów. Pozdrawiam :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lek Azatiopryna”