AZA+steryd brak pełnej remisji

Azatiopryna (łac. Azathioprinum) – organiczny związek chemiczny, antymetabolit, lek o silnym działaniu immunosupresyjnym i cytotoksycznym.
Nazwa handlowa IMURAN

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Wiolanowa
Początkujący ✽✽
Posty: 152
Rejestracja: 02 gru 2015, 18:26
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

AZA+steryd brak pełnej remisji

Post autor: Wiolanowa » 11 sie 2016, 10:51

Postanowiłam napisać z prośbą o jakieś komentarze. Chyba jestem niestandardowym przypadkiem. Typ zaparciowy bardziej. Dopiero gdy mam już mega zaostrzenie to biegunka.Do tego bóle stawów i oczu. Max zasięg zmian mam 50 cm , obecnie w maju sigmoidoskopia nie pokazała żadnych zmian mimo, iż co jakoś czas widzę krew a śluz mam codziennie. Sam encorton nawet w dawce 60 ( przy wadze 46 kg) nic na mnie nie działał więc w lutym włączyli mi azę 100 i cortiment i tak biorę do dziś z trzy tyg przerwą cortimentu. Czuję się coraz lepiej, ale niepokoi mnie pojawianie się tej krwi i pobolewanie brzucha od czasu do czasu. Czy uda mi się odstawić steryd... Miałam go właśnie wczoraj odstawia.

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Posty: 2134
Rejestracja: 30 lis 2014, 13:44
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Głogów Młp/Rzeszów
Kontakt:

Re: AZA+steryd brak pełnej remisji

Post autor: chrzanovy » 11 sie 2016, 14:34

Wiolanowa pisze:Czy uda mi się odstawić steryd... Miałam go właśnie wczoraj odstawia
tzn pytasz czy sie nie pogorszy przy schodzeniu z dawki?

Niestety nikt ci na to pytanie nie odpowie. Bądź dobrej myśli.
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Wiolanowa
Początkujący ✽✽
Posty: 152
Rejestracja: 02 gru 2015, 18:26
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: AZA+steryd brak pełnej remisji

Post autor: Wiolanowa » 11 sie 2016, 15:49

:smutny: tak sobie myślę, że może ktoś miał podobnie i nie udało się zejść. Może ta aza podtrzymał nawet niepełną remisję? Może tak być? Wcześniej jak brałam sam encorton to zero poprawy. Za każdym razem inaczej choruję. W 2007 samo przeszło,ale nie byłam świadoma choroby. Rok temu niska dawka encortonu pomogła błyskawicznie a teraz g...żadne wlewki, pianki, diety. Dopiero ten zestaw leków.

martt1608
Początkujący ✽✽
Posty: 57
Rejestracja: 09 mar 2016, 15:06
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: AZA+steryd brak pełnej remisji

Post autor: martt1608 » 11 sie 2016, 15:55

Ja niestety po odstawieniu sterydu miałam spokój na 2 tygodnie potem objawy wróciły i musiałam zostać na encortonie. Na razie jest lepiej, ale wiadomo nie tak jak by się chciało :twisted:
Celuj w niemożliwe, osiągniesz nieprawdopodobne

Wiolanowa
Początkujący ✽✽
Posty: 152
Rejestracja: 02 gru 2015, 18:26
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: AZA+steryd brak pełnej remisji

Post autor: Wiolanowa » 11 sie 2016, 16:01

Tak naprawdę dopiero pogodził się z chorobą, może to mi pomoże. Liczę na azę i na WAS :wink: może ktoś da mi nadzieję, że wreszcie cu zaśnie.

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Posty: 2134
Rejestracja: 30 lis 2014, 13:44
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Głogów Młp/Rzeszów
Kontakt:

Re: AZA+steryd brak pełnej remisji

Post autor: chrzanovy » 11 sie 2016, 17:04

Wiolanowa pisze:Może ta aza podtrzymał nawet niepełną remisję?
mi podtrzymala na dlugie lata, a jaka dawka tej azy?
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Awatar użytkownika
Brawurka
Doświadczony ❃
Posty: 1085
Rejestracja: 16 kwie 2014, 20:16
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Żuławy

Re: AZA+steryd brak pełnej remisji

Post autor: Brawurka » 11 sie 2016, 17:11

Mi też AZA podtrzymała remisję objawową. 2,5 roku w zasadzie żyłam normalnie, więc bądź dobrej myśli :) I pamiętaj jak najmniej stresu, choć wiem, że to brzmi kosmicznie w tych czasach :wink:
15.12.2013 Usunięcie jelita grubego + j-pouch
16.03.2014 Zamknięcie stomii



Obrazek

Wiolanowa
Początkujący ✽✽
Posty: 152
Rejestracja: 02 gru 2015, 18:26
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: AZA+steryd brak pełnej remisji

Post autor: Wiolanowa » 11 sie 2016, 17:42

AZY biorę 100 przy 50 kg. Właśnie wracam od wspaniałej doktor K. Postanowiłyśmy brać jeszcze dwa miesiące cortiment, tymbardziej że to już prawie jesień a wtedy zapalenia nas bardziej lubią. Dziękuję Wam za odp. Nerwy staram się opanować, choć trudno kiedy 9 letnia córka zamiast się uczyć myśli o chłopakami ;-). Co to za pokolenie...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lek Azatiopryna”