Spadające żelazo

Żelazo jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, jego niedobór powoduje anemię, a nadmiar jest związany z chorobą metaboliczną hemochromatoza.
Tutaj znajdziecie wszystkie tematy związane z tym pierwiastkiem mineralnym.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Daga03
Początkujący ✽✽
Posty: 57
Rejestracja: 04 maja 2009, 11:52
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Lubin

Spadające żelazo

Post autor: Daga03 » 06 cze 2010, 11:08

Witam.Od jakiegoś czasu strasznie stopniowo spada mi żelazo.Jestem w remisji super się czuję , ale zaczynam się obawiać , że jak tak dalej pójdzie to mi się rozsypią jelita (od czasu do czasu mam biegunkę).Biorę cały czas Falvit jem buraki itd. ale to nic nie pomaga.Niedługo spadnie mi poniżej normy.Ostatnio dostałam dosyć sporą dawkę hormonów bo podchodziłam do in vitro ale nie wiem czy to należy łączyć.Pozostałe wyniki mam o.k. Pomóżcie.
Daga

-asia-
Debiutant ✽
Posty: 17
Rejestracja: 09 gru 2007, 14:48
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Krosno
Kontakt:

Re: Spadające żelazo

Post autor: -asia- » 06 cze 2010, 11:19

A sprawdzałaś czy nie ma krwi utajonej w kale?

Awatar użytkownika
biedronka24
Aktywny ✽✽✽
Posty: 663
Rejestracja: 09 wrz 2007, 21:02
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: podlaskie
Lokalizacja: białystok

Re: Spadające żelazo

Post autor: biedronka24 » 06 cze 2010, 14:46

Jeżeli inne parametry są ok to chyba nie powinnaś się przejmować. Ja miałam żelazo 15 (norma od 50 do 150). Ale niedokrwistości nie było. Hemoglobina, krwinki czerwone, hematokryt, ferrytyna, zdolność wiązania żelaza były ok i lekarze w MSW na Wołoskiej mówili, że jeśli te wyniki są ok to poziom żelaza nie wskazuje na anemię. Później się unormowało.
Salofalk 500 2 x 3 tabl., Contracid 40 mg, Telfexo 180, Cortare 250, Oxodil, Ventolin.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Spadające żelazo

Post autor: Mamcia » 06 cze 2010, 18:05

mam pytanie czy przyjmujesz jakieś leki na CU? jeśli poziom żelaza spada, a nie ma anemii, to znaczy, że organizm czerpie z rezerw. Planując ciążę nie powinno się jechać na rezerwie.
Nie znam się na in vitro i nie wiem jak leczenie może wpłynąć na paziom żelaza - to pytanie do lekarzy, którzy cię prowadzą.
Test na krew utajoną nic nie kosztuje i można zrobić sprawdzając czy nie ma ukrytego krwawienia. Należy też planując ciążę suplementować kwas foliowy, a jeśli bierze się sulfasalazynę to zawsze.I powodzenia z in vitro.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Spadające żelazo

Post autor: Natalka » 07 cze 2010, 23:22

Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

ODPOWIEDZ

Wróć do „Żelazo”