Anemia

Żelazo jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, jego niedobór powoduje anemię, a nadmiar jest związany z chorobą metaboliczną hemochromatoza.
Tutaj znajdziecie wszystkie tematy związane z tym pierwiastkiem mineralnym.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Jaskółka
Początkujący ✽✽
Posty: 97
Rejestracja: 22 lis 2006, 21:41
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: okolice Krakowa

Anemia

Post autor: Jaskółka » 27 lis 2006, 14:18

Nie jestem pewna czy był taki temat, czy się nie powtórzę, ale nic nie znalazłam, wiec pisze i pytam :roll: Mianowicie....czy Wy też macie anemię, bardzo niski poziom hemoglobiny? Ja zawsze byłam pod kreską może nie znacznie, no ale odkąd pamiętam ten stan się utrzymywał...A jeśli już mieściłam się w normie to i tak były to dolne granice...Choruję na CD od 5 lat...ale w dzieciństwie również miałam z anemią problem...chce zaznaczyć że poziom żelaza zawsze był odpowiedni, wiec to nie z tego powodu...I do tego jestem blada jak trup.... /haha ale to tez dzieło mojej karnacji i piegów :wink: / Ostatnio poziom hemoglobiny dość nisko mi spadł, wiec wpadłam na pomysł, że oprócz tym moich witaminek, będę piła sok z czerwonych buraków, ale nie jestem pewna czy powinnam... Już brakuje mi pomysłów...a wszystkiego przecież nie mogę jeść i pić... Wiadomo że to nie jest aż taki olbrzymi problem, no ale pytam może ktoś ma podobny i jakiś sposób na to...
Pozdrawiam...
salofalk 2x2
imuran 1x50 mg

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Posty: 4331
Rejestracja: 06 lis 2003, 15:04
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Anemia

Post autor: -Ania- » 27 lis 2006, 14:40

Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Żelazo”