Anemia przy CD -żelazo

Żelazo jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, jego niedobór powoduje anemię, a nadmiar jest związany z chorobą metaboliczną hemochromatoza.
Tutaj znajdziecie wszystkie tematy związane z tym pierwiastkiem mineralnym.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Posty: 4331
Rejestracja: 06 lis 2003, 15:04
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Anemia przy CD -żelazo

Post autor: -Ania- » 18 lut 2019, 15:33

nie probowalam
wiem ze sok dziala (sama jestem przykladem)
codziennie tez pije herbate z pokrzywy (przynjamniej ma lepszy smak niz sok)

ania
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: Anemia przy CD -żelazo

Post autor: Anette28 » 24 lut 2019, 21:36

ZonaCrohna pisze:
28 cze 2018, 08:15
Mam pytanie do osób chorych na CD. Jaki lek z żelazem tolerujecie najlepiej. Mąż ma dużą armię a jak zażywa Hemofer, Ascofer itp. tabletki strasznie źle się po nich czuje, ma zaparcia, mdli go itp. Co możecie polecić? I czy jest to na receptę? I jakie probiotyki?
jedyne co mogę jeszcze dopisać, warto brać te tabletki na noc, aby ominąć skutki uboczne, dodatkowo z wit.C 2/3 tabletki, aby żelazo lepiej sie wchłonęło, dodatkowo jak radzą w/w sok z pokrzywy plus odpowiednia dieta
jesli parametry nie skoczą w górę, warto zapytac o zastrzyki lub kroplówkę z monofer
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: Anemia przy CD -żelazo

Post autor: Noelia » 26 mar 2019, 10:01

romek pisze:
18 lut 2019, 12:11
Noelia pisze:
27 lip 2018, 13:07
W poprzednich postach zapomniałam dodać, że mąż codziennie pije sok z pokrzywy - taka profilaktyka.
Działa :super: - badania kontrolne robi raz w miesiącu, wyniki cały czas świetne.
A czy przy zaostrzeniach w CU nie szkodzi na jelita?
Nie, mąż nigdy nie miał żadnych objawów jelitowych po soku z pokrzywy, wszystko ok.
alate pisze:
18 lut 2019, 15:26
A czy napar z pokrzywy ma podobne działanie?
W jakimś stopniu na pewno tak :tak:
Mąż pije 1 "skrzypokrzywę" dziennie, tzn. 1 torebka pokrzywy + 1 torebka skrzypu (taka herbatka) - tak mu zalecił urolog na kamicę szczawianową.
Tak w 100% nie uchroniło go to przed kolką nerkową, bo kilka ataków - które niestety skończyły się na SOR :( - już zaliczył, ale jeden skutek tej "skrzypokrzywy" jest bardzo wyraźny - rosną mu bardzo szybko mega gęste włosy, zarówno te na głowie, jak i zarost, klata, ręce, no dosłownie wszędzie :lol:
Nigdy nie narzekał na gęstość włosów czy łysienie, no ale teraz to jest jakiś obłęd po tej pokrzywie ;)
Także jeśli ktoś ma problem z wypadaniem czy przerzedzaniem włosów, to polecam wypróbować taką herbatkę i ten sok z pokrzywy.
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: Anemia przy CD -żelazo

Post autor: Anette28 » 27 mar 2019, 22:12

Noelia pisze:
26 mar 2019, 10:01
Mąż pije 1 "skrzypokrzywę" dziennie, tzn. 1 torebka pokrzywy + 1 torebka skrzypu (taka herbatka) - tak mu zalecił urolog na kamicę szczawianową.
Tak w 100% nie uchroniło go to przed kolką nerkową, bo kilka ataków - które niestety skończyły się na SOR :( - już zaliczył, ale jeden skutek tej "skrzypokrzywy" jest bardzo wyraźny - rosną mu bardzo szybko mega gęste włosy, zarówno te na głowie, jak i zarost, klata, ręce, no dosłownie wszędzie :lol:
Nigdy nie narzekał na gęstość włosów czy łysienie, no ale teraz to jest jakiś obłęd po tej pokrzywie ;)
Także jeśli ktoś ma problem z wypadaniem czy przerzedzaniem włosów, to polecam wypróbować taką herbatkę i ten sok z pokrzywy.
przepraszam za OT ale tak to fajnie napisałaś, że uśmiałam się na maxa :lol: :roll: :grin:
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

ODPOWIEDZ

Wróć do „Żelazo”