Nawrót anemii

Żelazo jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, jego niedobór powoduje anemię, a nadmiar jest związany z chorobą metaboliczną hemochromatoza.
Tutaj znajdziecie wszystkie tematy związane z tym pierwiastkiem mineralnym.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Libia
Początkujący ✽✽
Posty: 102
Rejestracja: 07 kwie 2015, 22:33
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Góra Siewierska
Kontakt:

Re: Nawrót anemii

Post autor: Libia » 03 lut 2016, 06:35

I takim sposobem z gabinetu gastrologicznego trafiła na oddział szpitala wojewódzkiego w Sosnowcu.
NAJLEPSZY GUST MUZYCZNY -styczeń'2016

Kocham psy, one dodają mi sił, napawają optymizmem. Nie interesuje ich, że Pani nie domaga. Przy nich muszę być silna, bo jak ja żyję dla nich tak one wiernie żyją dla mnie

www.lunaland.pl

Awatar użytkownika
alate
Moderator
Posty: 862
Rejestracja: 23 wrz 2014, 18:28
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Starachowice

Re: Nawrót anemii

Post autor: alate » 03 lut 2016, 13:37

Libia,
no i bardzo dobrze ! Czasem to najlepsze miejsce do leczenia, a i diagnostyki. Zamiast latać po lekarzach i tracić czas i zdrowie w kolejkach, i słuchać domorosłych radców :wink:
Powodzenia w leczeniu Ci życzę !
Crohn ? Z tym da się żyć !

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Nawrót anemii

Post autor: obyty.z.cu » 03 lut 2016, 14:55

alate pisze:Czasem to najlepsze miejsce do leczenia, a i diagnostyki.
no właśnie,dodałbym tylko > bądź aktywnym pacjentem i dopominaj się o full wypas badań.
Czasem trzeba dopowiedzieć też inne objawy i historie chorowania.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Libia
Początkujący ✽✽
Posty: 102
Rejestracja: 07 kwie 2015, 22:33
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Góra Siewierska
Kontakt:

Re: Nawrót anemii

Post autor: Libia » 03 lut 2016, 21:35

Już mam tyle nazbieranych, że po wczorajszym wywiadzie jeszcze dziś przypominały mi się objawy. Latanie, jrśli można tak nazwać w moim wydanii, na badania, choć jeździłam windą ale przejście całego korytarza to mnie tyle kosztuje co wejście na gubałówkę bez odpoczynku. To doprowadziło do tego że kiedy uciełam dobie drzemkę przy kroplówce z karmą pozajelitową to obudził mnie silny ból mostka, drżenie kończyn i problemy z oddychaniem. Okazało sie że w spoczynku dostałam ciśnienia, na szczęście ekg nic nie wskazywało. Dostałam jakiś bardzo bolesny zastrzyk i leże dalej podpięta do mleka jak niemowle :P
Sory za literówke ale teraz tylko z komórki pisze
NAJLEPSZY GUST MUZYCZNY -styczeń'2016

Kocham psy, one dodają mi sił, napawają optymizmem. Nie interesuje ich, że Pani nie domaga. Przy nich muszę być silna, bo jak ja żyję dla nich tak one wiernie żyją dla mnie

www.lunaland.pl

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Nawrót anemii

Post autor: obyty.z.cu » 03 lut 2016, 21:46

Libia pisze:że po wczorajszym wywiadzie jeszcze dziś przypominały mi się objawy.
no tak,dlatego zawsze doradzam ,aby na wizyty do lekarza czy szpitala brać gotowe na kartce pełen zestaw tak chorób,objawów i leków.Zawsze się czegoś zapomni,a co nie wpisane w kartę to dla lekarzy nie istnieje.
No to masz super opiekę,oby szybko postawili Ciebie do pionu .
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
alate
Moderator
Posty: 862
Rejestracja: 23 wrz 2014, 18:28
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Starachowice

Re: Nawrót anemii

Post autor: alate » 04 lut 2016, 09:11

dokładnie, a najlepiej załóż sobie zeszyt/dzienniczek i notuj objawy, z datą. Albo, jeśli masz dobrą pamięć, to przed każda wizytą sobie taki wpis uzupełniaj, wtedy masz pewność, że nic nie zapomnisz.
Crohn ? Z tym da się żyć !

Awatar użytkownika
Libia
Początkujący ✽✽
Posty: 102
Rejestracja: 07 kwie 2015, 22:33
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Góra Siewierska
Kontakt:

Re: Nawrót anemii

Post autor: Libia » 04 lut 2016, 10:10

Mam nowe wieści. Na razie żelazo dożylnie a zaraz bede przeniesiona do izolatki na leczenie indukcyjne o ile przejde testy. To coś od biologi ale nie do końca. Czy ktos z was miał coś takiego ?
Ponoć dokleiła mi sie jakaś bakteria do jelita która powoduje krwawienie. To normalnw ponoć w cu.

ps. Po godzinie leżania w nowej sali mam rostrój nerwowy a to dopiero początek. W sumie na sali tylko we dwie jesteśmy ale odwiedzający zachowują sie jak na pikniku. Hałas jak w ulu. Do tego mają gdzieś wskazania o noszeniu fartuchów sterylnych. Żegnaj luksus leżenia w spokoju.
NAJLEPSZY GUST MUZYCZNY -styczeń'2016

Kocham psy, one dodają mi sił, napawają optymizmem. Nie interesuje ich, że Pani nie domaga. Przy nich muszę być silna, bo jak ja żyję dla nich tak one wiernie żyją dla mnie

www.lunaland.pl

Rozmeline
Początkujący ✽✽
Posty: 79
Rejestracja: 21 lip 2021, 12:36
Choroba: nie ustalono
województwo: łódzkie

Re: Nawrót anemii

Post autor: Rozmeline » 23 wrz 2023, 11:06

Przede wszystkim ograniczyć garbniki. Właśnie kawa, herbata utrudniają wchłanianie żelaza. I żelazo najlepiej wchłania się w towarzystwie witaminy C, ta pomaga w jego wchłanianiu właśnie.

Dodatkowo warto jest również pić sok z pokrzywy:
https://produktybonifraterskie.pl/produ ... raterskie/

Zawiera dużo żelaza i ogólnie dobrze wspomaga organizm.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Żelazo”