anemia

Żelazo jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, jego niedobór powoduje anemię, a nadmiar jest związany z chorobą metaboliczną hemochromatoza.
Tutaj znajdziecie wszystkie tematy związane z tym pierwiastkiem mineralnym.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
funia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 521
Rejestracja: 25 sty 2006, 11:30
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: anemia

Post autor: funia » 07 kwie 2006, 22:23

wiecie co, ja biore tabletki dla kobiet w ciazy, tak jak ktos mi tu na forum poradzil, maja duzo zelazakwasu foliowego i w ogole wieksza dawke witamin, ktore u nas sie zle wchlaniaja, wiec i tak sie czesc nei wchlonie
przestaly mi wypadac wlosy- bo po wycieciu jelita cienkiego byla polroczna tragedia przy kazdym myciu- poza tym mam dobre wyniki zelaza i ogolnie nei zle
polecam:) (tylko chyba paniom, nie wiem czy panowie mogą?):)

Awatar użytkownika
8monia1
Początkujący ✽✽
Posty: 83
Rejestracja: 16 lis 2005, 07:52
Choroba: CD
Lokalizacja: Śląsk Racibórz
Kontakt:

Re: anemia

Post autor: 8monia1 » 12 kwie 2006, 11:19

Ludziska mam problem!!!
Jestem w 21tygodniu ciąży. Moja morfologia spadła. Dostałam od ginki Lek TARDYFERON-FOL, który zawiera, żelazo i kwas foliowy. Martwi mnie to, że w szczególnych ostrzeżeniach jest napisane, że w przypadku stanów zapalnych żołądka i jelit trzeba konsultować z lekarzem (dostałam to od ginki, ona wie, że mam CD, ale nie jestem pewna czy mogę brać te tabletki).
Nie chcę zaszkodzić dzidziusiowi i nie wiem czy mam je łykać... HELP!!! :roll:
:) Monika :)
CD
GG 8358179
Obrazek

Awatar użytkownika
Enia
Debiutant ✽
Posty: 33
Rejestracja: 11 lut 2005, 22:02
Choroba: CU
Lokalizacja: Kraków

Re: anemia

Post autor: Enia » 12 kwie 2006, 19:02

Żeby sobie i dziecku nie zaszkodzić naprawdę na pewno musisz coś zażywać. Ale najlepiej skonsultuj to z gastroenterologiem, który cię prowadzi.
GG 5409992

Mutti
Początkujący ✽✽
Posty: 257
Rejestracja: 25 paź 2005, 18:33
Choroba: CD u rodzica
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: anemia

Post autor: Mutti » 13 kwie 2006, 13:09

A możę propagowane przez Lawendę ( i przeze mnie też) Ferrum Phosphoricum 15 mg ?
Pisalam o nim w poście do tematu "żelazo... po żelazie" Jest to lek homeopatyczny a więc z tych mniej szkodliwych. Wchłania się,przynajmniej u mojego dorosłego dziecka, lepiej od wszystkich innych i nie daje skutków uboczxnych w postaci biegunek, bólu brzucha.

Awatar użytkownika
8monia1
Początkujący ✽✽
Posty: 83
Rejestracja: 16 lis 2005, 07:52
Choroba: CD
Lokalizacja: Śląsk Racibórz
Kontakt:

Re: anemia

Post autor: 8monia1 » 14 kwie 2006, 18:24

Dzięki za odpowiedzi :wink:
:) Monika :)
CD
GG 8358179
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Żelazo”