MicroFlor

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
gregtech

Re: MicroFlor

Post autor: gregtech » 01 kwie 2011, 16:14

Stosowałem Microflor 130 przez 3 tygodnie. Efekt mega wzdęty brzuch. Chyba za duża dawka jednego szczepu Lactobacillus Acidophilus bo aż 75 miliardów bakteri. Tak więc na CD nie polecam, na mnie nie podziałał.
Według mnie najlepszy jest Amerykański VSL#3 przebadany naukowo i udowodnione jego działanie w badaniach. Niestety niedostępny w naszym chorym kraju. Nikomu nawet nie zależy na próbie sprowadzenia tego probiotyku do Polski. Już tyle lat jest na rynku i zero działania w tym kierunku !!!!! :mad:
A może J-elita ma jakieś wpływy i moce ;) żeby sprowadzić go do Polski. Po to działa chyba ta organizacja żeby pomagać chorym. Tak więc do dzieła !!!!!!
J-elita prosi o 1% podatku (reklama u góry) tak więc dawajcie podatek na J-elita pod warunkiem że sprowadzi nam VSL3# ;) czyli będzie służyć potrzebującym. Coś za coś ;)



Po 6 tygodniach stosowania jelitko z chorego wygląda tak jak na obrazkach. Potwierdzone badaniami.

Obrazek

Stronka do probiotyku i o probiotyku http://www.vsl3.com/uses-ulcerative-colitis.asp

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: MicroFlor

Post autor: Mamcia » 02 kwie 2011, 11:18

Tak się składa, że Towarzystwo nie jest firmą importową, która handluje lekami. W Polsce nie ma również innych leków, jak np budesonidu w piance i mimo naszych próśb firma go nie rejestruje i nie sprowadza.
Jeśli tak bardzo ci zależy to jest dostępny w Czechach - masz niedaleko. I lepiej by było, abyś swoją energię uwalniał w działaniu, a nie krytyce.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

gregtech

Re: MicroFlor

Post autor: gregtech » 02 kwie 2011, 11:46

Mamcia pisze:Jeśli tak bardzo ci zależy to jest dostępny w Czechach - masz niedaleko
Dziękuje za informację. Bardzo przydatna

Dotarłem do informacji że produkt sprowadza firma z Czech:
CZECH REPUPLIC
Call: +420-222-512-295
Contact: info@medimport.cz

Z tego co wyczytałem to nie ma go w aptekach od tak, jest możliwość wysyłania tylko przez tą firmę. Tylko że jest taki problem że do Polski tego nie wysyłają. Napisałem mejla, niestety po angielsku (czeskiego nie znam ;) ) czy można odebrać osobiście w Pradze (bo tam mają siedzibę -> Sázavská 11, 120 00 Praha 2). Napisałem też do apteki w Czeskim Cieszynie czy by mogła sprowadzić :). Tak więc będę czekał na odpowiedź. Wiem że kilka osób się tym interesowało jakiś czas temu tą sprawą ale bez skutecznie....

Jak odpowiedzą dam znać co i jak zainteresowanym VSL#3


Pozdrawiam


P.S
Zainteresowałem sie tym produktem bo wiem że może sie okazać równie skuteczny w osiągnięciu remisji jak steryd czy mesalazyna w dodatku bez skutków ubocznych. To chyba warto spróbować ten produkt, może okażę się dla niektórych skuteczny :neutral:

"Wyniki wcześniejszych badań przeprowadzonych u osób dorosłych wykazały, że w leczeniu przewlekłych nieswoistych zapaleń jelita skuteczne mogą być niepatogenne szczepy E. Coli [5] oraz nowy preparat probiotyczny VSL#3, zawierający żywe, liofilizowane bakterie (4 szczepy Lactobacillus, 3 szczepy Bifidobacterium, 1 szczep S. salivarius thermophilus)[6].
......Chociaż wyniki badań dotyczących zastosowania probiotyków w leczeniu przewlekłych nieswoistych zapaleń jelit są zachęcające, nie stanowią jeszcze podstawy do ich rutynowego stosowania"[/b]
dr med. Hanna Szajewska
z Kliniki Gastroenterlogii i Żywienia Dzieci AM w Warszawie

Awatar użytkownika
izo.sim
Doświadczony ❃
Posty: 1479
Rejestracja: 22 sty 2009, 17:20
Choroba: CD u dziecka
województwo: śląskie
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Re: MicroFlor

Post autor: izo.sim » 02 kwie 2011, 23:20

gregtech pisze:Według mnie najlepszy jest Amerykański VSL#3 przebadany naukowo i udowodnione jego działanie w badaniach. Niestety niedostępny w naszym chorym kraju.
Tu masz skład VSL#3

# Bifidobacterium breve
# Bifidobacterium longum
# Bifidobacterium infantis
# Lactobacillus acidophilus
# Lactobacillus plantarum
# Lactobacillus casei
# Lactobacillus bulgaricus
# Streptococcus thermophilus


zaczerpnięty stad: http://translate.google.pl/translate?hl ... rmd%3Divns


a tu masz skład Biopronu dostępnego w naszych aptekach (a przynajmniej na doz.pl)

Bifidobacterium bifidum
Bifidobacterium breve
Bifidobacterium longum
Lactobacillus acidophilus
Lactobacillus casei
Lactobacillus plantarum
Lactobacillus rhamnosus
Lactococcus lactis ssp. Lactis
Streptococcus thermophilus

Tu cały opis: http://www.doz.pl/apteka/p18328-Biopron_kapsulki_30_szt


Jak widać różnica nie jest znaczna, a ceny obu specyfików baaardzo się różnią, bo pierwszy kosztuje w USA ok. 90 dolarów, a drugi u nas ok. 20 zł.
https://marcinsim.wordpress.com/

02.05.2011 - 25.01.2012 HUMIRA
REMICADE:
05.06.2012, 19.06.2012, 16.07.2012,
11.09.2012, 6.11.2012, 2.01.2013, 27.02.2013 po kilku minutach odłączony z powodu reakcji alergicznej czyli wykluczenie z programu lekowego

Operacje Marcina:
I. 6.01.2012 uchyłek Meckela
II. 10.02.2012 resekcja ileo-cekalna
III. 27.04.2012 resekcja zespolenia z II operacji i wstępnicy

gregtech

Re: MicroFlor

Post autor: gregtech » 02 kwie 2011, 23:40

izo.sim pisze:Jak widać różnica nie jest znaczna, a ceny obu specyfików baaardzo się różnią, bo pierwszy kosztuje w USA ok. 90 dolarów, a drugi u nas ok. 20 zł.
Dziękuje za informacje izo.sim

Różnica w składzie może i nie jest znaczna, ale w dawce ewidentnie.

BIOPRON -> Zawiera 9 szczepów żywych mikroorganizmów w ilości 9 miliardów w porcji dziennej.

VSL#3 -> Zawiera 350 miliardów bakterii w porcji dziennej

Porównując, musiałbym zażyć w celu osiągnięcia efektu leczniczego w przybliżeniu 39 kapsułek jednorazowo dziennie !!!

30 sztuk kosztuje 20 zł tak więc , jedna dawka to około 25 zł, w VSL#3 jest 30 dawek

Szacując VSL#3 -> to 90 dolarów x 3 zł to jest 270 zł <- 30 dawek

Szacując BIOPRON -> 30 dawek x 25 zł = 750 zł

Podsumowując

270 zł VSL#3 VS 750 zł BIOPRON

WYGRYWA :
VSL#3

1. Po pierwsze CENOWO znacznie tańszy jeżeli porównujemy skuteczną dawkę, leczniczą (270 zł w porównaniu do Biopronu aż 750 zł !!)
2. Po drugie jakościowo lepszy
3. Po trzecie nie muszę łykać 39 kapsułek z dodatkową chemią w otoczce kapsułki
4. Po czwarte VSL#3 jest w tej chwili najskuteczniejszym i najlepiej udowodnionym probiotykiem na świecie na schorzenia jelit
5. Po piąte ale to tylko moja subiektywna opinia -> wybieram probiotyk, który trzeba przechowywać w warunkach chłodniczych niż zmodyfikowany tak że nawet w upał potrafi niby wytrzymać. Według mnie taki Biopron po dotarciu do jelit z tych 9 miliardów może 1 miliard się zagnieździ przy dobrych wiatrach ;)

WYBIERAM VSL#3

Tak czy inaczej dziękuje za informacje :)

Pozdrawiam gorąco
Ostatnio zmieniony 02 kwie 2011, 23:46 przez gregtech, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
izo.sim
Doświadczony ❃
Posty: 1479
Rejestracja: 22 sty 2009, 17:20
Choroba: CD u dziecka
województwo: śląskie
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Re: MicroFlor

Post autor: izo.sim » 02 kwie 2011, 23:42

Jest jedno małe ale - przy VSL3# pisze, że należy go przechowywać w lodówce, więc trudno go będzie sprowadzić, a Biopronu nie polecałabym w większych dawkach ze względu na zawartość wit. C, która w bardzo wysokich dawkach może szkodzić.
https://marcinsim.wordpress.com/

02.05.2011 - 25.01.2012 HUMIRA
REMICADE:
05.06.2012, 19.06.2012, 16.07.2012,
11.09.2012, 6.11.2012, 2.01.2013, 27.02.2013 po kilku minutach odłączony z powodu reakcji alergicznej czyli wykluczenie z programu lekowego

Operacje Marcina:
I. 6.01.2012 uchyłek Meckela
II. 10.02.2012 resekcja ileo-cekalna
III. 27.04.2012 resekcja zespolenia z II operacji i wstępnicy

gregtech

Re: MicroFlor

Post autor: gregtech » 02 kwie 2011, 23:50

izo.sim pisze:a Biopronu nie polecałabym w większych dawkach ze względu na zawartość wit. C,
No właśnie zawiera witaminę C w formie nieprzyjaznej dla żołądka i jelit czyli KWAS ASKORBINOWY !!! Tak więc odpada według mnie zupełnie !!!

I tak jak napisałem wolę probiotyki, które trzeba przechowywać w lodówce, nie wierzę w skuteczność takich które przetrzymają warunki nawet upalnych dni.
VSL#3 przesyłany jest w warunkach chłodniczych podobnie jak polski Microflor 130. Tak czy siak do Polski nie wysyłają trzeba do Czech się przejechać z lodówką (wystarczy styropianowe pudelko obłożone specjalnym dostępnym nawet w aptekach lodem w woreczkach -> tak wysyłają też Microflor)


PS.
Jeżeli chodzi o witaminę C to tylko buforowana łagodna dla śluzówek, Ester C, lub PureWay C -> wszystkie łagodne dla żołądka i jelit. Nie polecam kwasu askorbinowego.

PS.
BIOPRON zawiera zbyt małe dawki tych szczepów żeby zadziałały leczniczo. Profilaktycznie można brać. Ale nie będzie żadnego efektu leczniczego. To tak jakby brać 1mg Prednisonu przy zaostrzeniu zamiast 40 mg. Po prostu nieskuteczne.....
Ostatnio zmieniony 02 kwie 2011, 23:56 przez gregtech, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
izo.sim
Doświadczony ❃
Posty: 1479
Rejestracja: 22 sty 2009, 17:20
Choroba: CD u dziecka
województwo: śląskie
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Re: MicroFlor

Post autor: izo.sim » 02 kwie 2011, 23:53

Muszę Cię zmartwić - kwas askorbinowy jest w wielu produktach spożywczych, których nawet się o to nie podejrzewa - chyba oznacza się go jako E-300.
https://marcinsim.wordpress.com/

02.05.2011 - 25.01.2012 HUMIRA
REMICADE:
05.06.2012, 19.06.2012, 16.07.2012,
11.09.2012, 6.11.2012, 2.01.2013, 27.02.2013 po kilku minutach odłączony z powodu reakcji alergicznej czyli wykluczenie z programu lekowego

Operacje Marcina:
I. 6.01.2012 uchyłek Meckela
II. 10.02.2012 resekcja ileo-cekalna
III. 27.04.2012 resekcja zespolenia z II operacji i wstępnicy

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: MicroFlor

Post autor: Mamcia » 03 kwie 2011, 09:15

Z moich informacji wynika, że VSL3# wytrzymuje tydzień w tem. pokojowej.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

marcin820201
Początkujący ✽✽
Posty: 416
Rejestracja: 19 mar 2011, 14:13
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.
Kontakt:

Re: MicroFlor

Post autor: marcin820201 » 17 cze 2011, 16:46

Z moich doświadczeń odnośnie stosowania microflor 130 to po zjedzeniu 1go opakowania:
- 1 szy dzień: uczucie kompletnego rozbicia, ból mięsni i stawów ustepujacy około 12godzin po zażyciu
- 2 dzień: jak w dniu pierwszym ale objawy 2/3
- 3 dzien: jak w dniu pierwszym ale objawy 1/3
- 4 dzień: wszystko juz w normie

A tak wogóle moim zdaniem CU jest wywoływane przez drobnoustrój w jelitach. Zamierzam powtórzyć eksperyment z mocnym probiotykiem w niedługim czasie.
Salofalk 3x1g, Multivitamina High Potency, Witamina D3 7000IU, Omega 3 - 3 g, LDN 4.5 mg, lipolic acid 600 mg, probiotyk. momentami melatonina 1-5 mg.

Jednej rzeczy nauczyłem się w moim długim życiu: że cała nasza nauka w konfrontacji z rzeczywistością wydaje się prymitywna i dziecinna - a jednak jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy. (Albert Einstein)

Z czasem zrozumiesz, że 3 rzeczy się liczą: zdrowie, miłość i.... (Obyty z CU)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Suplementy”