Siemie lniane

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Małgosia
Początkujący ✽✽
Posty: 267
Rejestracja: 07 lis 2003, 15:41
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Siemie lniane

Post autor: Małgosia » 29 sty 2004, 10:34

Ciekawa jestem czy kto? z was u?ywa siemienia lnianego jako rodzaju terapi. W szpitalu lekarz zaleci3 mi (oczywi?cie jako leczenie towarzysz?ce, oprócz leków i diety) picie siemienia i robienie sobie z niego wlewek. Czy kto? z was s3ysza3 o takim sposobie?
Pozdrawiam :D

Ela
Początkujący ✽✽
Posty: 279
Rejestracja: 21 kwie 2003, 21:05
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Siemie lniane

Post autor: Ela » 29 sty 2004, 23:51

Te? s3ysza3am o dobroczynnym dzia3aniu siemienia lnianego. Sama mia3am zalecone wlewki na bazie siemienia lnianego, ale z dodatkiem rozbitej sulfasalazyny i hyrdokortyzonu. Mia3o to dzia3aa przeciwzapalnie i pewnie troche dzia3a3o. Z kolei picie siemienia podobno dobrze dzia3a na ?o3?dek.
CU, j-pouch

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Posty: 4331
Rejestracja: 06 lis 2003, 15:04
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Siemie lniane

Post autor: -Ania- » 31 sty 2004, 12:24

Równie? pi3am siemie lniane zmielone w ostrej fazie choroby, a potem granulkowane. Teraz gdy jest remisja i spokój z ?o3adkiem nie pije. Wiem, ?e lekarze zalecaj?.

pozdrawiam
Ania
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Jari
Początkujący ✽✽
Posty: 243
Rejestracja: 07 lut 2004, 23:55
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: Warszawa

Re: Siemie lniane

Post autor: Jari » 11 mar 2004, 11:27

Zastanawiam sie, skoro o tym mówili lekarze to musia3y bya jakie? badania robione? Czy siemie lniane dzia3a tylko os3onowo, czy ma te? jakie? w3a?ciwo?ci lecznicze.
Mój dziadek molestuje mnie ca3y czas w tej kwestii, a ja niewiem czy picie
w moim wypadku ma sens(owrzodzenie ostatnich 60 cm jelita). A mo?e warto go braa jako os3one przed encortonem, który zaczo3em niedawno przyjmowaa a, który mam wra?enie rozjada mi ?o3?dek?
- Czy mo?e bya gorzej.
- Nie, bo gdyby mog3o to by ju? by3o.

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Posty: 4331
Rejestracja: 06 lis 2003, 15:04
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Siemie lniane

Post autor: -Ania- » 11 mar 2004, 13:11

Jari, mo?e skonsultuj to z lekarzem? Ja mam dobry kontak z moim rodzinnym i z pani? z apteki- One powinny wyja?nia w?tpliwo?ci. To, co wielu ludziom pomaga, nam mo?e zaszkodzia.

Co do encortonu- doradzam leki os3onowe, o których mowa w innym dziale.
pozdrawiam
Ania
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

flowera
Początkujący ✽✽
Posty: 54
Rejestracja: 01 gru 2003, 12:50
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Siemie lniane

Post autor: flowera » 20 maja 2004, 14:56

Ma3gosia pisze:Ciekawa jestem czy kto? z was u?ywa siemienia lnianego jako rodzaju terapi. W szpitalu lekarz zaleci3 mi (oczywi?cie jako leczenie towarzysz?ce, oprócz leków i diety) picie siemienia i robienie sobie z niego wlewek. Czy kto? z was s3ysza3 o takim sposobie?
Pozdrawiam :D
pije codziennie 2 razy + ostatnio jadam selen+cynk + magnez
+witamina a+e :-D czuje sie coraz lepiej
acha i sulfasalazynka 2x1
Hej hej Kochani!!!
piszcie do mnie gg 760652

agnieszka
Początkujący ✽✽
Posty: 210
Rejestracja: 12 lut 2004, 11:48
Choroba: CD
województwo: lubuskie
Lokalizacja: ...

SIEMIE LNIANE

Post autor: agnieszka » 08 lip 2004, 22:03

Siemie lniane ma wlasciwosci oslaniajace i powiem szczerze ze pijac je czulam sie lepiej. Polecam je wszystkim. Ja znowu zaczynam je pic.
Pozdrawiam wszystkich trzymajcie sie i zycze milych WAKACJI !!! :D
Gabi

Gall
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 14 kwie 2005, 14:06
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Siemie lniane

Post autor: Gall » 14 kwie 2005, 14:35

Hello.
Ja tam mam pe?ne zaufanie do siemia lnianego. B?d?c w szpitalu (nie da?o si? tego unikn??) przepisano mi Sulfosalazin EN .Bra?em go przez miesi?c poczym przesta?em na jaki? czas. Nast?pi? nawrót choroby i to bardzo szybko. Wróci?em do leków, ale tylko na jaki? miesi?c .Pó?niej zacz??em regularnie pi? len. Dzisiaj ( min??o jakie? 6 miesi?cy ) pije len od czasu do czasu ,czuje sie juz ca?kiem dobrze. Pewnie ,?e nie mog? je?? wszystkiego ,ale mo?na sie przyzwyczai?. Dla tych co dopiero maj? zamiar go pi? moge powiedzie? jedno. Nie jest on smaczny i trzeba czasu alby sie przyzwyczai?.
Ale warto.
:(

Kinga
Początkujący ✽✽
Posty: 122
Rejestracja: 13 lis 2004, 09:58
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Siemie lniane

Post autor: Kinga » 16 kwie 2005, 07:22

Mimo wszystko radze brac leki, siemie lniane pewnie dziala korzystnie ale przeciez nie leczy. Ja odstawialam Sulfosalazyne dwa razy i za kazdym razem po kilku miesiacach konczylo sie to na sterydach :(

Misia

Re: Siemie lniane

Post autor: Misia » 27 sie 2005, 14:46

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Gall Gall

LEN

Post autor: Gall Gall » 24 paź 2005, 21:54

Wiat.
A ja (Gall) tam czuje sie dobrze po prawie rocznym piciu LNU. Nie mogę jeść tylko tłustych potraw, pić mlecznych przetworów (jogurty itp.) , poza tym jest wszystko OK. Wszelkie dolegliwości znikły związane z chorą CU. Niestety ta kuracja ma to do siebie ,że nie trwa tydzień ,czy dwa, ale kilka miesięcy. Jednak warto było.Dzisiaj juz nie pije lnu .Nie ma takiej potrzeby.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
funia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 521
Rejestracja: 25 sty 2006, 11:30
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Siemie lniane

Post autor: funia » 16 cze 2006, 13:03

ja tez jestem entuzjastka lnu

po ostatnich wyczynach kulinarnych, kiedy ostro doprawilam smazenizne meksykanska (byla pyszna :cool: ), moje jelitka przez tydzien nie mogly dojsc do siebie

zakupialm zmielony len, zalewam wrzatkiem, dolewam syrop malinowy, zeby zabic smak okropny, czekam az wystygnie i popijam.
po 2 dniach juz poczulam sie lepiej. TO DZIALA! niby babciny spposob, a prosze, jak skuteczny
POLECAM

Awatar użytkownika
manka
Aktywny ✽✽✽
Posty: 682
Rejestracja: 13 kwie 2006, 19:34
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: torun

Re: Siemie lniane

Post autor: manka » 16 cze 2006, 21:37

no ja tez polecam wlasnie ide sobie zaparzyc :) i niby babciny sposob :) a juz w szpitalu mi zaparzali :)
RAZ JEST DOBRZE RAZ JEST ŹLE ALE ZAWSZE JEST JAKOŚ ;)

sylbow
Debiutant ✽
Posty: 7
Rejestracja: 25 paź 2005, 20:50
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Len ale inaczej

Post autor: sylbow » 28 cze 2006, 10:45

A czy zjadanie lnu np. z łyżeczką miodu i orzechem włoskim miałby podobny dobroczynny wpływ jak zalany wodą? W tej postaci jest znakomity ale nie wiem czy skuteczny. Czy ktoś wie?

Awatar użytkownika
manka
Aktywny ✽✽✽
Posty: 682
Rejestracja: 13 kwie 2006, 19:34
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: torun

Re: Siemie lniane

Post autor: manka » 28 cze 2006, 11:00

jesli chodzi o ziarenka to chyba nie dla nas, orzech nie bardzo a i z miodem trzeba uwazac ale napewno jest ktos kto sie zna bardziej ode mnie i pozatym z tego co wiem to wlasnie chodzi o te "gluty" :) lniane a one robia sie z zalanych i gotowanych ziarenek. :)
RAZ JEST DOBRZE RAZ JEST ŹLE ALE ZAWSZE JEST JAKOŚ ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Suplementy”