L-Arginina a gojenie się rany pooperacyjnej?

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
look84

L-Arginina a gojenie się rany pooperacyjnej?

Post autor: look84 » 04 mar 2016, 15:29

Czy ma ktoś pojęcie na temat dostarczania do organizmu L-Argininy aby wspomóc gojenie się rany pooperacyjnej ?
Będąc wczoraj w aptece pani farmaceutka poleciła Mi Cubitan ( nutridrink z L-Argininą) noi że ten drink wspomaga gojenie się ran ale cena to średnio 6 - 8 zł za szt. to nie tanio i tak szukam googluje czy ten związek chemiczny z grupy aminokwasów można czerpać z naturalnego pożywienia i znalazłem ze znajduje się między innymi w serach twarogowych,mleku, jogurtach,wołowinie, wieprzowinie mięsie drobiowym, łososia, tunczyku,halibucie, produktach zbożowych. . . Jakie macie zdanie na temat L-Argininy, czy jej suplementacja ma jakiś wpływ na gojenie sie - w praktyce ?

Awatar użytkownika
michal_mg
Aktywny ✽✽✽
Posty: 532
Rejestracja: 11 paź 2013, 18:39
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: L-Arginina a gojenie się rany pooperacyjnej?

Post autor: michal_mg » 04 mar 2016, 16:20

gojenie się ran to głównie kolagen, który jest głównym budulcem organizmu, od kości, mięśnie, aż po organy i maź między komórkową/organową/stawową.
Kolagen i aby prawidłowo się budował to i witamina C jest potrzebna.
A jakie właściwości ma L-arginina to można poczytać w sieci. Organizm potrafi ją wytworzyć sam jeśli są odpowiednie substraty do jej wytworzenia - kolagenu z najwyższej półki organizm nie wytworzy bez witaminy C, a jej z kolei organizm nie wytworzy sobie sam. Odpowiedź co warto suplementować nasuwa się sama.
Obrazek

Awatar użytkownika
alate
Moderator
Posty: 862
Rejestracja: 23 wrz 2014, 18:28
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Starachowice

Re: L-Arginina a gojenie się rany pooperacyjnej?

Post autor: alate » 04 mar 2016, 16:56

oczywiście, że potrafi, ale ta zdolność wraz z wiekiem przecież maleje. Najlepszym na to dowodem jest powstawanie zmarszczek, które są niczym innym jak zanikaniem włókien kolagenowych właśnie.
look84,
uzupełniać jak najbardziej, nie tylko witaminę C, wspomagającą syntezę kolagenu, ja proponuję wspomóc się białkiem w ogóle, najlepsze oczywiście źródła naturalne, ale wiemy jak to jest u nas z przyswajalnością, więc i suplementacja nie zaszkodzi. Może wysokobiałkowy Protifar ?
Crohn ? Z tym da się żyć !

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: L-Arginina a gojenie się rany pooperacyjnej?

Post autor: Anette28 » 04 mar 2016, 17:04

alate pisze:Najlepszym na to dowodem jest powstawanie zmarszczek, które są niczym innym jak zanikaniem włókien kolagenowych właśnie.
do zmarszczek powstania, przczynia się wiele innych czynników nie tylko kolagen
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

look84

Re: L-Arginina a gojenie się rany pooperacyjnej?

Post autor: look84 » 04 mar 2016, 18:01

michal_mg pisze:A jakie właściwości ma L-arginina to można poczytać w sieci.

Wiem że można w sieci poczytać pytam forumowiczów może ktoś miał kłopot z gojeniem się rany pooperacyjnej musiał dostarczać L-Arganine "sztucznie" do organizmu. Mam rozległą ranę, przeszedłem trzy operacje w przeciągu 15 dni, od 3ciej reoperacji mija 20 sta doba w miejscach między szwami zauważyłem brak zrostu (( w 3ech punktach)) martwię się co dalej czy mogę dać coś od Siebie aby wspomóc proces zrastania się skóry czy znowu chirurgiczne pomysły i krojenie. . .

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: L-Arginina a gojenie się rany pooperacyjnej?

Post autor: Anette28 » 04 mar 2016, 18:26

look84 pisze:kłopot z gojeniem się rany pooperacyjnej
co masz na myśli pisząc kłopot?
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

look84

Re: L-Arginina a gojenie się rany pooperacyjnej?

Post autor: look84 » 04 mar 2016, 19:13

Pandziaak
Kłopot , problem, trudność , miejscowy brak zrostu w ranie pooperacyjnej. . .pisze jakoś niezrozumiale ? ? ?

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: L-Arginina a gojenie się rany pooperacyjnej?

Post autor: Mamcia » 04 mar 2016, 20:07

Brak zrostu z brakiem zrostu nierówny. Są takie miejsca, np nad spojeniem łonowym przy ranie wzdłużnej, które goją się bardzo trudno. Jak wszystkie preparaty żywieniowe Cubitan jest drogi, ale jego skład jest specjalnie dobrany dla ozdrowieńców. Trudno coś radzić nie widząc rany. Nasze babcie stosowały nóżki cielęce w galarecie (naturalnej).
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: L-Arginina a gojenie się rany pooperacyjnej?

Post autor: Anette28 » 04 mar 2016, 20:30

look84 pisze:Kłopot , problem, trudność , miejscowy brak zrostu w ranie pooperacyjnej. . .pisze jakoś niezrozumiale ? ? ?
nie będę komentować Twojego złośliwego tonu
czasami różne są problemy z gojeniem rany (zakażenia, uczulenie na nici chirurgiczne, nie prawidłowe założenie szwów, tendencja do powstawania keloidów, zaburzenia naczyniowe itd.) przy danym problemie są różne rady i tylko o to mi chodziło :mrgreen:
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Becia111
Debiutant ✽
Posty: 18
Rejestracja: 30 mar 2016, 15:02
Choroba: CD u partnera
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: L-Arginina a gojenie się rany pooperacyjnej?

Post autor: Becia111 » 19 kwie 2016, 14:40

Mój tata miał nowotwór jelita i po jego usunięciu też miał bardzo brzydką niegojącą się ranę na brzuchu. Okazało się że ma cukrzyce a rany wówczas goją się trudniej.
Rana zaczęła ropieć i przenieśli go do izolatki ... Jednak w domu przepłukiwaliśmy ranę Octenisept, wstrzykując płyn do rany i wówczas wypływała ropa. Potem jak już zaczęło się goić to smarował kolagenem i teraz nie ma śladu po bliźnie.
http://www.kolagen.pl/k1,kolagen-platinum.html

Ja tego też używałam po oparzeniu rana ok.10 cm długa szeroka na 5 cm i też nie mam śladu.
CD od 2011 roku.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Suplementy”