Imbir

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
malina1985
Debiutant ✽
Posty: 32
Rejestracja: 21 gru 2015, 19:33
Choroba: IBS
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: warszawa

Imbir

Post autor: malina1985 » 15 sty 2016, 21:56

Z racji tego, że częstym problemem gastrycznym jest nadmierność wytwarzania gazów, chciałam napisać co mi pomogło w jakimś stopniu temu przeciwdziałać.
Zaczęłam po posiłkach jeść kawalek imbiru lub brać tabletkę imbiru.
Pierwszy sposob ze świeżym imbirem wydaje mi się bardziej skuteczn od tabletki.
Nie zneutralizowało to problemu w 100%, ale widzę poprawę, a męczyłam się z tym od lat.
Polecam sprobować.
Jeżeli czegoś nie można, a bardzo się chce, to wolno ;)

Pakiet Srebrny w abonamencie 0 PLN- RZS, IBS, Bielactwo, Autoimm.zapalenie tarczycy

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Imbir

Post autor: Mamcia » 17 sty 2016, 21:22

Imbir ma też właściwości przeciwzapalne. Ja polecam imbir. Można go dodawać do sałatek, mięs, makaronów, ryżu i słodyczy. W zimie herbata z imbirem rozgrzewa tak jak ta z bimbrem.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

hary125
Debiutant ✽
Posty: 43
Rejestracja: 10 lis 2015, 00:50
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Elbląg

Re: Imbir

Post autor: hary125 » 27 sty 2016, 15:56

No ale jest ostry a większych ilościach nawet bardzo ostry...więc nie wiem czy tak dobrze go używać regularnie. Raczej używanie ostrych przypraw jest nie wskazane

Awatar użytkownika
Filifionka
Początkujący ✽✽
Posty: 375
Rejestracja: 12 gru 2014, 14:36
Choroba: nie ustalono
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Myślenice

Re: Imbir

Post autor: Filifionka » 27 sty 2016, 16:06

Już jakis czas temu gdzieś wyczytałam, że na gazy świetna jest łyżeczka sproszkowanego imbiru wymieszanego w ciepłej wodzie. Stwierdziłam - co mi szkodzi. Niestety nie dało sie tego przełknąć, brało mnie na wymioty, no i niesamowicie zraziłam się do imbiru :grin:
Ale może jeszcze spróbuję, skoro Tobie malina1985 pomaga :wink:

look84

Re: Imbir

Post autor: look84 » 27 sty 2016, 17:35

Zaparzałem posiekany, obrany korzonek Imbiru z herbatą jak temperatura robiła się owego naparu pokojowa dawałem łyche nawet dwie miodu spadziowego z igiełki plasterek cytryny rozgrzewa super pomaga w przeziebieniach ogólnie przydatna lubiana przeze Mnie rzecz ten Imbir...trawienie jakby ciut lepsze...na myśl o Imbirze mam same pozytywne skojarzenia.

Awatar użytkownika
patkaas
Koordynator
Posty: 1466
Rejestracja: 10 lis 2014, 17:31
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków
Kontakt:

Re: Imbir

Post autor: patkaas » 27 sty 2016, 20:35

Filifionka pisze:na gazy świetna jest łyżeczka sproszkowanego imbiru wymieszanego w ciepłej wodzie
ja czasem dosypuję sproszkowany do herbaty, jak nie mam w całości, ale łyżeczki aż to nie sypię, bo ciężko byłoby to wypić wtedy :P
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek miesiąca w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Suplementy”