Guarana

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
stasieczekk
Debiutant ✽
Posty: 5
Rejestracja: 02 paź 2012, 16:04
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Guarana

Post autor: stasieczekk » 21 wrz 2014, 14:09

Szanowni forumowicze,

Czy ma ktoś z Was doświadczenie z tabletkami z guaraną? Choruję na Crohna i mam się raczej dobrze, ale cierpię na chornicznę zmęcznie, które było tu już kilka raz poruszane. W tym roku (szkolnym) piszę maturę, a że mam pewne ambicje to uczę się bardzo dużo w dodatku dochodzą różne zajęcia poza szkolne (siłownia, rozszerzona matma, biblioteka etc.) co sprawia, że w ciągu dnia musze być w dobrej formie umysłowej. Piję dużo kawy gdyż daj mi pewną chwilową poprawę koncentracji, ale zauważyłem że stopniowe tej kofeiny dostarczam sobie oraz więcej: kawa, yerba mate i różne herbaciane wynalazki. I teraz zastanawiałem się czy nie podejść do tematu bardziej "sterylnie" tj. czy nie zainwestować w guaranę w tabletkach gdyż podobno ma mniej negatywny wpływ na organizm niż sama kawa. Czy ktoś może mi coś powiedzieć na ten temat?

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Guarana

Post autor: Mamcia » 21 wrz 2014, 19:19

Badania na temat wypłukiwania magnezu przez kawę nie są jednoznaczne, ale niedobory tego pierwiastka dość powszechne, tak jak witaminy D3. Może zamiast sięgać po stymulatory sprawdzić, czy nie ma się niedoborów.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Anonymous_13ece955

Re: Guarana

Post autor: Anonymous_13ece955 » 21 wrz 2014, 21:28

stasieczekk, a tarczyca była badana? hormony, przeciwciała, usg?
jak z ferrytyną i żelazem?

stasieczekk
Debiutant ✽
Posty: 5
Rejestracja: 02 paź 2012, 16:04
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Guarana

Post autor: stasieczekk » 22 wrz 2014, 06:52

Żelazko mam wprządku. Właśnie oto chodzi, że ile by mnie sprawdzali wychodzi, że wszystko jest ok.

Awatar użytkownika
Blue
Początkujący ✽✽
Posty: 188
Rejestracja: 14 gru 2005, 09:28
Choroba: CU u partnera
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Już nie Poznań

Re: Guarana

Post autor: Blue » 22 wrz 2014, 09:04

stasieczekk pisze:zastanawiałem się czy nie podejść do tematu bardziej "sterylnie" tj. czy nie zainwestować w guaranę w tabletkach gdyż podobno ma mniej negatywny wpływ na organizm niż sama kawa. Czy ktoś może mi coś powiedzieć na ten temat?
Zainwestowałam dawno temu w toto, spałam po tym jak dziecko bite 3 godziny ... w ciągu dnia, ale fakt - zmęczenie przeszło :wink:
Pozdrawiam :grin:
*** myśl pozytywnie *** myśl pozytywnie ***

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Suplementy”