Kreatyna

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
J-Trenejro
Debiutant ✽
Posty: 4
Rejestracja: 24 lis 2015, 22:36
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Podkarpackie
Kontakt:

Re: Kreatyna

Post autor: J-Trenejro » 28 lis 2015, 18:25

Co ja widzę :roll: Kreatyna nie działa???Otóż działa.Chyba że ktoś nie ma pojęcia jak ją stosować.Jeżeli ktoś myśli że na samej kretynie zdziała cuda to się myli,do tego potrzebna jest dobrze zbilansowana dieta i dobry plan treningowy.Sam za pierwszym razem stosując monohydrat zrobiłem ze 4kg czystej masy mięśniowej w 4tyg a obwód ramienia powiększyłem około 2 cm.Wiec nikt mi nie powie że to nie działa czy że jest to placebo.
Polecam najpierw ćwiczyć na samej tylko dobrze dobranej diecie,aż do momentu stagnacji i dopiero gdy nie da się jej w żaden sposób przełamać wtedy zastosować kreatynę.
Czy szkodzi?Ja stosuję na remisji bardzo często,od wielu lat(CU od ponad 8 lat,zajęte było całe jelito),i mi osobiście nie szkodzi no ale każdy organizm jest inny.Wiadomo,jeśli jest zaostrzenie to trzeba dać sobie spokój.
Jeśli mowa o zaostrzeniu to robienie redukcji tkanki tłuszczowej przez Cudaka to dla mnie też nonsens,redukcja przyjdzie sama,wcześniej lub później poprzez własnie zaostrzenie i moim zdaniem dobrze jest być przygotowanym i mieć"zapasy". :roll:
Kreatyna występuje w mięsie,drobiowym,wieprzowym,rybach.Przyjmuje się że 1 kg tych produktów zawiera 4-5 gramów kreatyny(zawartość w jednej kapsułce rynkowej kreatyny) Wiec jesli chcielibyśmy dostarczyć te 30-40g żeby mieć przyrosty masy mięśniowej a o to nam przecież chodzi,musielibyśmy jeść kilka kg mięsa dziennie,a przy naszych chorobach tak ogromne porcje powodowałby przeciążenia układu pokarmowego (Podobnie jest ze stosunkiem BCAA w jedzeniu a zapotrzebowaniem osoby trenującej i liczącej na przyrosty masy)

U człowieka o średniej wadze 70 kg średnia zawartość kretyny organizmie wynosi 120g z czego 95% znajduje się w mieśniach .Wiec to nie jakaś trucizna.Jednak większość lekarzy nie poleci.No cóż,wydaje mi się że oni mają podejście takie iż nie bardzo wiedzą co i jak z tym,więc lepiej zakazać niż brać odpowiedzialność na siebie polecając coś co do czego nie mają pewności i dobrze nie znają.To samo tyczy się innych suplementów dla sportowców ale za to już te wszystkie nutrodrniki i inne podobne,które kosztują fortunę,to już wg.nich nie są szkodliwe i dobrze to spożywać.Ja tam wolę odpowiednie jedzenie i odżywki niż te ich nutrodrinki i inne. :roll:
Wracając do kreatyny to nie słyszałem o jakiś naukowych potwierdzeniach,badaniach że zażywanie jej powoduje CU czy CD.Nauka o tym milczy.
Obecnie ćwiczą miliony ludzi a rzesze z nich stosuje kreatynę która jest od wielu lat na rynku i jeśli wywoływałaby te choroby to dawno zostałaby zakazana,a to forum zapewne liczyłoby znacznie większą ilość członków niż obecnie.
Ja osobiście stosuję czysty monohydrat nie jakieś stacki kreatynowe i nie robię dawek nasyceniowych,zażywam porcję w okresie okołotreningowym natomiast w dni nietreningowe porcję rano,po śniadaniu i wieczorem po kolacji.Takie dawkowanie nie obciąża mojego przewodu pokarmowego a jest wystarczające żeby odpowiednio zadziałać. Wybieram też kreatynę w proszku a nie w kapsułkach gdyż każda kapsułka jest powleczona jakąś guma spożywczą i innymi więc wole czysty proszek bo i po co powłoką tab. obciążać żołądek.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Suplementy”