suplementy diety, crohn

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
alicja234
Debiutant ✽
Posty: 23
Rejestracja: 27 sie 2013, 13:35
Choroba: CD u partnera
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: z Polski

suplementy diety, crohn

Post autor: alicja234 » 26 wrz 2013, 19:18

witajcie, mam chorego na Crohna chłopaka. jest on w stanie remisji od jakis 5 lat, natomiast codziennie bierze jakies tableki coś w stylu suplementu diety.
Czy móglby mi ktoś wytłumaczyc na czym polega działanie tych tabletek, czy ma ono działanie uboczne?

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3130
Rejestracja: 02 lut 2011, 16:33
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Reda

Re: suplementy diety, crohn

Post autor: deth » 26 wrz 2013, 19:48

alicja234 pisze:jakies tableki coś w stylu suplementu diety
trzeba odczytac nazwe ze słoiczka, listka (opakowania) i poczytac w necie cóż to za specyfik ;)

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: suplementy diety, crohn

Post autor: obyty.z.cu » 26 wrz 2013, 20:26

deth pisze:rzeba odczytac nazwe ze słoiczka, listka (opakowania)
a jak to suplement :wink: d/s wigoru ?
Bez nazwy się nie da pomóc :roll:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

alicja234
Debiutant ✽
Posty: 23
Rejestracja: 27 sie 2013, 13:35
Choroba: CD u partnera
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: z Polski

Re: suplementy diety, crohn

Post autor: alicja234 » 27 wrz 2013, 21:07

hmm..., niestety z chłopakiem nie mieszkamy razem wiec nie jestem w stanie zobaczyc nazwy tego leku, musiałabym sie po prostu zapytac o niego wprost.
czyli rozumiem, że nawet tak ogólnikowo nie jestescie mi w stanie powiedziec czy te suplementy diety(leki osłonkowe) mają jakies uboczne działanie? czy sa one całkowicie nieszkodliwe?

Awatar użytkownika
Nibiru
Początkujący ✽✽
Posty: 462
Rejestracja: 01 wrz 2012, 20:40
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląskie

Re: suplementy diety, crohn

Post autor: Nibiru » 28 wrz 2013, 00:15

alicja234 pisze:witajcie, mam chorego na Crohna chłopaka. jest on w stanie remisji od jakis 5 lat, natomiast codziennie bierze jakies tableki coś w stylu suplementu diety.
Czy móglby mi ktoś wytłumaczyc na czym polega działanie tych tabletek, czy ma ono działanie uboczne?
hmm..., niestety z chłopakiem nie mieszkamy razem wiec nie jestem w stanie zobaczyc nazwy tego leku, musiałabym sie po prostu zapytac o niego wprost.
czyli rozumiem, że nawet tak ogólnikowo nie jestescie mi w stanie powiedziec czy te suplementy diety(leki osłonkowe) mają jakies uboczne działanie? czy sa one całkowicie nieszkodliwe?
Z choinki sie urwałaś ;) ? Nie wiesz co to suplement diety ?? To może być witamina C , żelazo, magnez ,potas. Ma to na celu uzupełnienie diety i wspomaganie pracy organizmu. Bo chyba "cudownych specyfików" na odchudzanie nie bierze ?
alicja234 pisze:jest on w stanie remisji od jakis 5 lat
Jak jest w stanie remisji to chyba dobre rzeczy bierze ;) Więc wie co robi.
alicja234 pisze:suplementy diety(leki osłonkowe)
Suplement diety to nie lek.
Lekiem osłonowym potocznie nazywa się Inhibitor Pompy Protonowej który zmniejsza wydzielanie kwasu w żołądku i w ten sposób "osłania" żołądek przed szkodliwym działaniem kwasów, na przykład przy sterydoterapii kwasy lubią się bardziej wydzielać.

Suplement diety - wspomaga , uzupełnia dietę w brakujące składniki.
Lek - leczy, a przynajmniej powinien leczyć, zazwyczaj ma skutki uboczne, wypisane na ulotce.
Pozdrawiam.

revers

Re: suplementy diety, crohn

Post autor: revers » 28 wrz 2013, 02:53

Suplement diety jest to oszustwo składające się w 99% z reklamy , marketingu i wciskania bzdur ciemnej masie. Ilość substancji leczniczej porównywalna z placebo, czyli 0,00001 jednostki w jednym opakowaniu. Dla przykładu litr wody z kranu, zawiera więcej magnezu, niż jedno cudowne opakowanie suplementu za kilka złotych. Spożywanie tego g...... jest szkodliwe bez względu na spożywane ilości.
Jeśli komuś to smakuje, polecam psychologa.

Awatar użytkownika
Nibiru
Początkujący ✽✽
Posty: 462
Rejestracja: 01 wrz 2012, 20:40
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląskie

Re: suplementy diety, crohn

Post autor: Nibiru » 28 wrz 2013, 03:07

Suplement diety jest to oszustwo składające się w 99% z reklamy , marketingu i wciskania bzdur ciemnej masie. Ilość substancji leczniczej porównywalna z placebo, czyli 0,00001 jednostki w jednym opakowaniu. Dla przykładu litr wody z kranu, zawiera więcej magnezu, niż jedno cudowne opakowanie suplementu za kilka złotych. Spożywanie tego g...... jest szkodliwe bez względu na spożywane ilości.
Jeśli komuś to smakuje, polecam psychologa.
Nie demonizowałbym wszystkich suplementów diety. Są na rynku bardzo dobre suplementy (znikoma ilość), które faktycznie uzupełniają dobrze niedobory, przykładowo żelazo pewnej firmy X zawiera dużą dawkę, bardzo dobrze się wchłania. Po tygodniu już w obrazie krwi widać mega poprawę. Duża dawka witaminy C po zabiegach na dziąsłach przynosi bardzo dobrą poprawę w gojeniu dziąseł. Każdy stomatolog chirurg Ci to powie. Potas wielu osobom pomaga na skurcze. Jest duże grono osób, którym suplementy diety pomagają i faktycznie działają. Te na odchudzanie to w 100% bzdury dla ciemnej masy.
Duża część suplementów na polskim rynku jak mówisz zawiera dawki śmiesznie niskie, porównywalne z placebo, jest to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Czasami lepiej wypić jakiś sok, który zawiera 500% więcej danego składnika niż tabletka pokryta otoczką ze szkodliwą chemią. Druga strona medalu, że więcej tej szkodliwej chemii jest w żywności pakowanej w supermarketach.

Przykładowo polecam OLEJ LNIANY BUDWIGOWY od OLEOFARM jako suplement diety. Zawiera bardzo dużą dawkę OMEGA 3. Największa na rynku. Jest wyciskany na zimno, nieoczyszczony, pełnowartościowy. Tak, tak to jest suplement diety, i na pewno nie szkodzi. Więc nie wrzucajmy wszystkiego do jednego wora. Są dobre produkty jako suplementy diety.

Awatar użytkownika
izo.sim
Doświadczony ❃
Posty: 1479
Rejestracja: 22 sty 2009, 17:20
Choroba: CD u dziecka
województwo: śląskie
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Re: suplementy diety, crohn

Post autor: izo.sim » 28 wrz 2013, 22:14

Tak się zastanawiam - czy to przypadkiem nie jest kolejna podpucha? Próba wkręcenia nas? No chyba że temat założyła nastolatka (przedział 11-14 lat). Język (np. leki osłonkowe) jest dla mnie co najmniej dziwny. Poza tym jak można pytać czy coś jest szkodliwe nie podając żadnej nazwy leku? Przecież nie ma wśród nas jasnowidzących (chyba że o czymś nie wiem :wink: ).
https://marcinsim.wordpress.com/

02.05.2011 - 25.01.2012 HUMIRA
REMICADE:
05.06.2012, 19.06.2012, 16.07.2012,
11.09.2012, 6.11.2012, 2.01.2013, 27.02.2013 po kilku minutach odłączony z powodu reakcji alergicznej czyli wykluczenie z programu lekowego

Operacje Marcina:
I. 6.01.2012 uchyłek Meckela
II. 10.02.2012 resekcja ileo-cekalna
III. 27.04.2012 resekcja zespolenia z II operacji i wstępnicy

Awatar użytkownika
Nibiru
Początkujący ✽✽
Posty: 462
Rejestracja: 01 wrz 2012, 20:40
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląskie

Re: suplementy diety, crohn

Post autor: Nibiru » 28 wrz 2013, 22:37

izo.sim pisze:Tak się zastanawiam - czy to przypadkiem nie jest kolejna podpucha? Próba wkręcenia nas? No chyba że temat założyła nastolatka (przedział 11-14 lat). Język (np. leki osłonkowe) jest dla mnie co najmniej dziwny. Poza tym jak można pytać czy coś jest szkodliwe nie podając żadnej nazwy leku? Przecież nie ma wśród nas jasnowidzących (chyba że o czymś nie wiem :wink: ).
Tak właśnie to wygląda jak opisałaś. Góra 11 lat ;). W 100% się zgadzam.

[ Dodano: 28-09-2013 ]
Inne wpisy tego użytkownika:
alicja234 pisze:To wszystko potwierdziło tylko moja decyzję. Wiem że to zabrzmi niedorzeczne ale każdy żyje jak chce, nade mną nikt się nigdy nie litował, nie miałam w życiu łatwo. Chce przeżyć życie najlepiej jak moge a nie będę zmagala się z czyjas choroba i żyła w niepewności.
alicja234 pisze:Nie chodzi o to że mój chłopak jest przez to "mało męski" tylko jak pisałam gdyby mu się coś stało to moge tego nie wytrzymać poza tym chodzi o dziedziczenie tej choroby i moje przyszłe na starcie chore dzieci
Niby martwi się o chłopaka, a tak naprawdę głównie o siebie :P

qwerek
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 19 sie 2014, 20:06
Choroba: CD u brata/siostry
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: suplementy diety, crohn

Post autor: qwerek » 14 sie 2017, 17:17

o suplementach diety można poczytać tu http://www.szukamdietetyka.pl/artykuly/ ... ybrac.html

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Suplementy”