Boswellia-nowy suplement

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
tomato
Początkujący ✽✽
Posty: 81
Rejestracja: 01 lut 2004, 11:23
Choroba: CU
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Boswellia-nowy suplement

Post autor: tomato » 11 mar 2004, 10:44

Boswellia - Weihrauch

Jest to lek na bazie zio3owym i drugi cz3on nazwy znaczy (mirra). Jest to lek w kapsu3kach i z tego co sie dowiedzia3em to ma dzia3anie na CU i CD i na zapalenie stawów. Czy to jest zloty ?rodek na wszystko tego niewiem. Jest tylko jeden problem z tymi kapsu3kami, s? one w niemczech i kosztuj? 20,95 EURO i pewnie koszty wysy3ki jeszcze do tego.
Opis, jak równie? mo?liwo?a zakupu jest na tej stronce:
www.vitamehr.com/vitamehr4/index.htm?cat=WG000042

TLUMACZENIE:
W koncu srodek przeciw Morbus Crohn,ktory naprawde pomaga.Mira zawiera supstancie przeciw zapalne Boswellia -Kwasy,i dlatego czesto jest uzywany przy reumatycznych dolegliwosciach,chronicznych Arthritis jak i w zapalnych stanach jelit, colitis ulzerosa i crohn.

Wszystko co tu napisa3em, to wiadomo?ci z pierwszej reki od ANDI-ego, on równie? przet3umaczy3 ten opis.

Pozdrawiam wszystkich, Andiego, który szuka dla nas w Niemczech ciekawych rzeczy.
Ostatnio zmieniony 12 sie 2015, 07:26 przez tomato, łącznie zmieniany 1 raz.
Głowa do góry, niedajmy sie.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Boswellia-nowy suplement

Post autor: Mamcia » 11 mar 2004, 12:21

Mam pro?be Aniu przenie? to do diety. A mo?e za3ozya np. probiotyki, suplementy. Bo to nie s? leki w ?cis3ym tego s3owa znaczeniu. I dobrze by by3o nazywaa tematy bardziej precyzyjnie. Np Boswellia i wszystko jasne
A teraz na szybko to co mia3am z króiciutkim komentarzem.
'
"Boswellia Serratta. Boswellia Serratta jest to drzewo, które mo?na spotkaa w suchych lasach w niektórych cze?ciach Indii. Jego oleisto-gumiaste rodzynkowate owoce s? delikatne, w kolorze br?zowawo-?ó3tym, i maj? one niezwykle silne dzia3anie przeciwzapalne, które zosta3o potwierdzone przez badania kliniczne. Komitet do Badan Naukowych I Przemys3owych przeprowadzi3 serie badan w celu znalezienia substancji ro?linnej, której dzia3anie przeciwzapalne mog3oby zostaa wykorzystane w leczeniu reumatyzmu, przy czym nie wywo3ywa3by ona ?adnych skutków ubocznych. Tamtejsi naukowcy uwa?aj?, ?e kwasy z drzewa Boswellia, jako czynniki przeciwzapalne mog? przynie?a lepsze efekty, poniewa? s? mniej szkodliwe, a przy tym bardziej skuteczne ni? lek z wyboru, ketoprofen"
To z jakiego? portalu o zio3olecznictwi. Te badania jak i pomi?sze zosta3y wykonane w Indiach oraz co? tam w Niemczech. Dzia3a to na zasadzie blokowania syntezy leukotrienów - wa?nych czynników w procesie alergi i tu s? jakie? prace, których nie czyta3am. O nzj znalaz3am to co poni?ej.
T3umaczya nie mam kiedy. W jakim? momencie napisze, co naprawde wiadomo i jak to dzia3a. Ale wcze?niej bedzie o t3ustych rybach.


Patients studied here suffered from chronic colitis characterized by vague lower abdominal pain, bleeding per rectum with diarrhoea and palpable tender descending and sigmoid colon. Thirty patients, 17 males and 13 females in the age range of 18 to 48 years with chronic colitis were included in this study. Twenty patients were given a preparation of the gum resin of Boswellia serrata (900 mg daily divided in three doses for 6 weeks) and ten patients were given sulfasalazine (3 gm daily divided in three doses for 6 weeks) and served as controls. Out of 20 patients treated with Boswellia gum resin 18 patients showed an improvement in one or more of the parameters: including stool properties, histopathology as well as scanning electron microscopy, besides haemoglobin, serum iron, calcium, phosphorus, proteins, total leukocytes and eosinophils. In the control group 6 out of 10 patients showed similar results with the same parameters. Out of 20 patients treated with Boswellia gum resin 14 went into remission while in case of sulfasalazine remission rate was 4 out of 10. In conclusion, this study shows that a gum resin preparation from Boswellia serrata could be effective in the treatment of chronic colitis with minimal side effects.

pozdrawiam

flowera
Początkujący ✽✽
Posty: 54
Rejestracja: 01 gru 2003, 12:50
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Boswellia-nowy suplement

Post autor: flowera » 07 kwie 2004, 14:25

kolega zamowil mi te Boswelie na pewno nie zaszkodzi zdam Wam relacje oczywiscie poradze sie lekarza najpierw
pozdrawiam flowi licze na to ze pomoze mi najbardziej na stawy
Hej hej Kochani!!!
piszcie do mnie gg 760652

Atomowka
Debiutant ✽
Posty: 14
Rejestracja: 02 wrz 2003, 01:38
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: Freiburg

Re: Boswellia-nowy suplement

Post autor: Atomowka » 09 kwie 2004, 08:48

Witam!
Mieszkam w Niemczech i kupilam w aptece ten lek - co do ceny : 100 tabletek kosztowalo 65 Euro.
Moj przyjaciel przebywa obecnie w Indiach (a wlasnie ten lek jest z Indii sprowadzany) i kupil 600 tabletek za 10 Euro... roznica nieziemska!!! Wiec moze sie warto wybrac na wycieczke do Dehli i przemycic tego troche :lol:
Co do skutecznosci - powiem za jakis czas, bo zazywam to od dwoch dni.
W kazdym razie w sieci jest mnostwo stron na ten temat - ogladam tez program o tym w TV - efekty oszalamiajace- coz pozyjemy , zobaczymy...
Pozdrawiam serdecznie!
Alicja

Jari
Początkujący ✽✽
Posty: 243
Rejestracja: 07 lut 2004, 23:55
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: Warszawa

Re: Boswellia-nowy suplement

Post autor: Jari » 10 kwie 2004, 00:09

No to zak3adamy firme import Boswelli do polski, tylko trzeba znale1a jakiego? wójka co w indiach siedzi i kaska p3ynie :D

A na wyniki terapii od ciebie Atomówko czekamy niecierpliwie.
Oby ci pomog3o.
- Czy mo?e bya gorzej.
- Nie, bo gdyby mog3o to by ju? by3o.

zuza
Początkujący ✽✽
Posty: 100
Rejestracja: 24 mar 2004, 04:04
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Boswellia-nowy suplement

Post autor: zuza » 18 kwie 2004, 11:59

W Indiach nikogo niestety nie mam, ale do Niemiec mój S3awek wypuszcza sie ?rednio raz na miesi?c. Je?li kto? co? potrzebowa3by z helmutów to prosze pisaa. S3awek kupuje tutaj jednemu Niemcowi aspiryne, wiec mo?emy i my go poprosia o znalezienie taniej boswelli w tamtejszych aptekach.
Pozdrawiam i prosze sie nie krepowaa, tylko pisaa co komu trzeba przywie1a. Odbiór by3by do ustalenia, z sugesti? na stolice.

Handzia
Początkujący ✽✽
Posty: 174
Rejestracja: 09 mar 2004, 22:51
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Boswellia-nowy suplement

Post autor: Handzia » 18 kwie 2004, 14:58

Jak czytam o preparacie ,który sprowadzany jest z Indii ,to przypomina mi sie historia sprzed lat ,kiedy w koncówce lat osiemdziesi?tych by3am bardzo chora i znajomi usi3owali znale?a co? ,co by mi pomog3o.A by3y to czasy ,gdy z leków istnia3a tylko Sulfasalazyna ,by3a rejonizacja i nie mo?na by3o dostaa sie do specjalisty , wykonywano tylko rektoskopie i praktycznie ka?dy leczy3 sie sam. Nie to co teraz.Otó? od tych znajomych dosta3am adres hinduskiej lekarki ,która równie? zajmowa3a sie zio3olecznictwem i wysy3a3a za zaliczeniem pocztowym 20$ jaki? preparat na CU ,który znany by3 na ca3ym ?wiecie i gwarantowa3a jego skuteczno?a. D3ugo zastanawia3am sie ,czy to sprowadzia ,ale wtedy to by3 kawa3 grosza i ba3am sie ,ze to nie dojdzie,jak wiele innych przesy3ek zagranicznych w tamtych czasach.Adres ten pewnie uda3oby mi sie odszukaa ,lecz pewnie zbyt du?o czasu mine3o ,?eby by3 aktualny .Teraz przypuszczam ,?e mog3a to bya Boswella.
Poczekajmy na relacje tych ,którzy zaczeli j? stosowaa ,je?li bedzie przydatna ,to mo?e wspólnie co? wymy?limy.
Pozdrowienia!

zuza
Początkujący ✽✽
Posty: 100
Rejestracja: 24 mar 2004, 04:04
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Boswellia-nowy suplement

Post autor: zuza » 18 kwie 2004, 16:04

Brawo dla tej pani!
Napisa3a 1500 post na forum! :mrgreen:

Handzia
Początkujący ✽✽
Posty: 174
Rejestracja: 09 mar 2004, 22:51
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Boswellia-nowy suplement

Post autor: Handzia » 18 kwie 2004, 18:56

Zuza ,jesli te brawa dla mnie ,to bardzo dziekuje .Zawsze wiedzia3am ,?e na Twoje sympatyczno?ci mo?na liczya.Powiedz mi tylko jeszcze ,sk?d taka dok3adna matematyka ,czy?by liczenie wszystkich postów by3o czyj?? rozrywk??.Pozdrowienia!

zuza
Początkujący ✽✽
Posty: 100
Rejestracja: 24 mar 2004, 04:04
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Boswellia-nowy suplement

Post autor: zuza » 18 kwie 2004, 20:18

Spójrz Handzia co jest napisane pod dzia3ami tematycznymi pojawiaj?cymi sie zaraz po zalogowaniu.

Przed twoim listem by3o 1499. Twoja opowie?a o leku z Indii: 1500, moje gratulacje: 1501, twoje pytanie 1502, moja odpowied1 jak? teraz pisze to 1503. Mo?e tak sie staa, ?e kto? udzieli sie w miedzyczasie, ale poznasz to po ?ó3tym znaczku przy temacie dzia3u i bedzie przy nim godzina jego napisania. Ale uwierz mi na s3owo- jeste? autork? 1500 postu na forum, jeszcze raz - brawo!

Handzia
Początkujący ✽✽
Posty: 174
Rejestracja: 09 mar 2004, 22:51
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Boswellia-nowy suplement

Post autor: Handzia » 18 kwie 2004, 21:51

Zuziu teraz to sprawdzi3am i uwierzy3am Ci ,ale to nie wynik3o z mego gapiostwa ,tylko z tego ,?e ja tej strony nie widuje przy pisaniu postów ,bo zalogowana jestem automatycznie .
Serdecznie pozdrawiam i ?ycze za3apania sie na 2000 post.

zuza
Początkujący ✽✽
Posty: 100
Rejestracja: 24 mar 2004, 04:04
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Boswellia-nowy suplement

Post autor: zuza » 18 kwie 2004, 22:09

I to jest przyczyn?, dla której zrezygnowa3am z automatycznego logowania. Jestem z tego powodu bardzo zadowolona :lol:
Chetnie za3apie sie na 2000, ale jedynie wtedy, kiedy faktycznie bede mia3a co? do powiedzenia. W koncu taki numer do czego? zobowi?zuje :wink:

Marcin
Początkujący ✽✽
Posty: 52
Rejestracja: 12 kwie 2004, 22:48
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: Kaszuby

Re: Boswellia-nowy suplement

Post autor: Marcin » 19 kwie 2004, 10:46

Te? jestem ciekawy jak dzia3a ta boswella na chorych. Sam chetnie wypróbowa3bym j?. Je?eli macie mo?liwo?a ?ci?gniecia jej z Indii " hurtem" to bya mo?e wiecej osób chcia3oby j? odkupia . Cena by3aby wtedy ?misznie niska w porównaniu z niemieck? .
Handzia mo?e uda Ci sie odnowia kontakt i napisz czy jest to mo?liwe i jakie by3yby koszty .
Ja jeste za .

A kto jeszcze jest za tym :?:
Prawda Nas Wyswobodzi !!!
Gdy odkryte bedzie to co zakryte ...

Szukajcie a kiedyś znajdziecie !!!

Handzia
Początkujący ✽✽
Posty: 174
Rejestracja: 09 mar 2004, 22:51
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Boswellia-nowy suplement

Post autor: Handzia » 19 kwie 2004, 12:05

Marcin poczekajmy jeszcze z tym ?ci?ganiem Boswelli. Ja w swojej d3ugoletniej walce z chorob? wielokrotnie spotyka3am sie z preparatami ,które mia3y bya cudowne ,a potem okazywa3y sie niewypa3em.Pare osób zacze3o juz przyjmowaa to ,zobaczymy jaka bedzie ich reakcja .

tomato
Początkujący ✽✽
Posty: 81
Rejestracja: 01 lut 2004, 11:23
Choroba: CU
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Re: Boswellia-nowy suplement

Post autor: tomato » 19 kwie 2004, 12:39

Podzielam twoje zdanie Handzia. Poczekajmy, tylko w3a?ciwie ile trzeba bedzie czekaa, to na pewno od razu efektów nie przyniesie, wiec z drugiej strony, czy nie lepiej odrazu spróbowaa??
Głowa do góry, niedajmy sie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Suplementy”