Boswellia-nowy suplement

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Handzia
Początkujący ✽✽
Posty: 174
Rejestracja: 09 mar 2004, 22:51
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Boswellia-nowy suplement

Post autor: Handzia » 24 sie 2004, 18:52

Dzieki za informacje!Ju? sama sobie my?le ,?e mo?e nabawi3am sie te? zespo3u jelita dra?liwego ,co przy naszym choróbsku jest wielce prawdopodobne.Skorzystam z Twoich podpowiedzi.
Pozdrowienia!

ula
Debiutant ✽
Posty: 4
Rejestracja: 27 sie 2004, 22:05
Choroba: nie ustalono

Re: Boswellia-nowy suplement

Post autor: ula » 14 wrz 2004, 21:46

Pacjenci byli na studiach tutaj wycierpiany na chroniczne zapalenie okre?nicy scharakteryzowany przez niewyra1ny ni?szy brzuszny ból, krwawi?c doodbytniczo z biegunk? i namacalnym przetargiem schodz?cym i dwukropkiem esicy. Trzydziestu pacjentów, 17 samców i 13 kobiet w wiekowym zasiegu 18 do 48 lat z chronicznym zapaleniem okre?nicy zosta3o w3?czone do tego badania. Dwudziestu pacjentów zosta3o dane przygotowanie ?ywicy serrata Boswellia (900 mg codziennie podzieli3o sie w trzech dawkach przez 6 tygodni) i dziesieciu pacjentów zosta3o dane sulfasalazine, ?e (3 gm codziennie podzieli3o sie w trzech dawkach przez 6 tygodni) i zosta3o s3u?one jako kontrole. Z 20 pacjentami potraktowanymi z ?ywic? Boswellia 18 pacjentów pokazanych poprawe w jednym albo wiecej parametrów: zawieraj?c w3asno?ci sto3ka, histopatologie jak równie? skanuj?c? mikroskopie elektronu, oprócz hemoglobiny, ?elaza surowicy, wapnia, fosforu, bia3ek, ca3kowitych leukocytów i granulocytów kwasoch3onnych. W reguluj?cej grupie 6 z 10 pacjentami by3y widocznymi podobne skutki z tymi samymi parametrami. Z 20 pacjentami potraktowanymi z ?ywic? Boswellia 14 poszed3 do odpuszczenia kiedy w przypadku odpuszczenia sulfasalazine tempo mia3o 4 lat z 10. na zakonczenie, to badanie jest widocznym, ?e przygotowanie ?ywicy od Boswellia serrata móg3by skutkowaa w traktowaniu chronicznego zapalenia okre?nicy z minimalnymi efektami ubocznymi.

Bosswelli
przet3umaczy3am tekst przez program, ale nie jest to dokladne

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Boswellia-nowy suplement

Post autor: Mamcia » 15 wrz 2004, 09:08

Poprawne nie jest, ale bardzo zabawne. S? to pp te same badania o których pisa3am w pierwszym po?cie na temat BS.
Ubawiona po pachy
Mamcia

Jari
Początkujący ✽✽
Posty: 243
Rejestracja: 07 lut 2004, 23:55
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: Warszawa

Re: Boswellia-nowy suplement

Post autor: Jari » 15 wrz 2004, 16:34

To mój ulubiony kawa3ek "zawieraj?c w3asno?ci sto3ka" :lol:
- Czy mo?e bya gorzej.
- Nie, bo gdyby mog3o to by ju? by3o.

emtepe
Debiutant ✽
Posty: 7
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:52
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Boswellia-nowy suplement

Post autor: emtepe » 28 wrz 2004, 15:00

A mi znajomy wyszukal w aptece w Niemczech takie leki:
Weihrauch H15 - 100 szt - 59,90 Euro
- " - Heat H 15 - 200 szt. 49,90
- " - Aresko - 300 szt. - 50,75
- " - 400 mg Bios.Nat.- 100 szt. -49,90
- " - - 200 szt. - 89,90
i tak sie zastanawiam czy to to i czym sie to rozni. Moze ktos cos z tego zazywal?
Szanuj zdrowie nalezycie,
Bo jak umrzesz, stracisz zycie!

Handzia
Początkujący ✽✽
Posty: 174
Rejestracja: 09 mar 2004, 22:51
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Boswellia-nowy suplement

Post autor: Handzia » 28 wrz 2004, 17:46

Uwa?am ,?e te pozycje ró?ni? sie jedynie nazw? firmy ,która je wprowadza na rynek ,a w3a?ciwo?ci maj? pewnie te same.
Ja od m-ca stosuje Olibanum RA Weihrauch ,którego cena za 150 tabl.wynios3a 12 euro i bardzo sobie go chwale.

mariola
Debiutant ✽
Posty: 37
Rejestracja: 04 paź 2004, 19:23
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Boswellia-nowy suplement

Post autor: mariola » 10 paź 2004, 17:41

Mam pytanie odnosnie leku pt."weihrauch"firmy barenstein,prawdopodobnie jest to cos podobnego do boswelli-czy ktos zazywal cos takiego.Wyczytalam ze nosnikiem glownej substancji jest tutaj laktoza jak wiec to sie ma odnosnie naszych chorob(w moim przypadku Cu).Prosze o opinie i pozdrawiam wszystkich forumowiczow-jestem nowa i bardzo sobie cenie to forum.Mariola

Ela
Początkujący ✽✽
Posty: 279
Rejestracja: 21 kwie 2003, 21:05
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Boswellia-nowy suplement

Post autor: Ela » 11 paź 2004, 22:30

Witaj Mariolu,
W tym samym dziale jest te? tamat "Weihrauch...", jak rozumiem to tylko inna nazwa Boswelli. Sama troche tego zjad3am z powodu zapalenia stawów. Moge powiedziea, ?e nie zaszkodzi3o, a czy lekk? poprawe mam zawdzieczaa temu w3a?nie, a nie innym lekom, które biore, to chyba tylko kwestia wiary. Pozdrawiam Ela
CU, j-pouch

mariola
Debiutant ✽
Posty: 37
Rejestracja: 04 paź 2004, 19:23
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Boswellia-nowy suplement

Post autor: mariola » 13 paź 2004, 14:53

Dziekuje Elu za odpowiedz.Mam zamiar tego sprobowac chociaz ze stawami nie mam narazie wiekszych problemow ale od poczatku choroby nie mialam zadnej remisji i to mnie bardzo martwi.Szukam jakiegos sposobu oprocz serydow(czego chcialabym uniknac jak najdluzej sie da).

Gośka
Początkujący ✽✽
Posty: 466
Rejestracja: 05 mar 2004, 11:38
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Brzeźnica/Kraków
Kontakt:

Re: Boswellia-nowy suplement

Post autor: Gośka » 19 paź 2004, 12:45

Prosze.Niech kto? napisz krok po kroku jak mo?na kupia t? Boswellie.Czy kto? próbowa3 reklamowany Altrestop plus, tam podobno jednym ze sk3adników jest boswellia a takze glukozamina.Pozdrawiam Go?ka

mariola
Debiutant ✽
Posty: 37
Rejestracja: 04 paź 2004, 19:23
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Boswellia-nowy suplement

Post autor: mariola » 19 paź 2004, 19:52

Z tego co mi wiadomo w Polsce jest to preparat niedostepny.Mozna go kupic np.wNiemczech jezeli ma sie tam jakies kontakty.Ja osobiscie tam kupowalam.Jezdze tam raz na rok wiec mialam okazje kupic.Poczytaj sobie Gosiu informacje od Zuzy w tym samym dziale,ktora proponowala ze moze zalatwic ten preparat w Niemczech.Moze jest to jeszcze aktualne? Boswellia jest dostepna pod roznymi nazwami na co trzeba zwrocic uwage.Jezeli o mnie chodzi to jade do Niemiec dopiero w przyszle wakacje.Mozna tez sprowadzic Boswellie z Indii czego sie dowiedzialam z tego forum ale nie wiem jak to wyglada w praktyce.Zycze dlugich remisji.Mariola

Ela
Początkujący ✽✽
Posty: 279
Rejestracja: 21 kwie 2003, 21:05
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Boswellia-nowy suplement

Post autor: Ela » 19 paź 2004, 21:24

W temacie "Weihrauch - to naprawde dziala!!!" napisa3am, jak kupi3am Boswellie. Zamówi3am w USA przez internet, zap3aci3am e-kart? (w miare bezpieczna karta do transakcji internetowych), poda3am tam ceny. Bya mo?e powtórze zakup, wiec mog3abym zamówia kilka opakowan wiecej, ale nie wiem jeszcze kiedy, mo?e za jakie? 2 miesi?ce (chyba, ?e wszystkie dolegliwo?ci mi ust?pi? :D).
CU, j-pouch

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Boswellia-nowy suplement

Post autor: Mamcia » 20 paź 2004, 11:59

Zainteresowanych odsylam do strony
http://pl.kzw.cz/produkt.asp?nl_product_id=77

Mamcia

Jari
Początkujący ✽✽
Posty: 243
Rejestracja: 07 lut 2004, 23:55
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: Warszawa

Re: Boswellia-nowy suplement

Post autor: Jari » 01 lis 2004, 10:50

[quote="Ela"] zap3aci3am e-kart? (w miare bezpieczna karta do transakcji internetowych)quote]

Ja w3a?nie czekam a? mi wyrobi? t? karte i zamawiam sobie Boswelle.
- Czy mo?e bya gorzej.
- Nie, bo gdyby mog3o to by ju? by3o.

Magdula
Początkujący ✽✽
Posty: 68
Rejestracja: 10 mar 2005, 11:35
Choroba: CU
Lokalizacja: Wrocław

Re: Boswellia-nowy suplement

Post autor: Magdula » 11 kwie 2005, 17:34

Dawno nie pisa? nikt w tym temacie i st?d moje pytanie: czy nadal bierzecie Boswelle, czy po takim czasie widzicie ró?nic?, a je?li zrezygnowali?cie to dlaczego. Zw?aszcza interesuj? mnie opinie na temat bólu stawów.
Dzi?ki z góry za odpowiedzi :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Suplementy”