Boswellia-nowy suplement

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
zuza
Początkujący ✽✽
Posty: 100
Rejestracja: 24 mar 2004, 04:04
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Boswellia-nowy suplement

Post autor: zuza » 19 kwie 2004, 13:16

Out of 20 patients treated with Boswellia gum resin 14 went into remission while in case of sulfasalazine remission rate was 4 out of 10.
Szkoda, ?e tak ma3? próbe wzieli do tego badania.
I szkoda, ?e nie wiadomo czy to leczy, czy te? tylko likwiduje ataki.

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Posty: 4331
Rejestracja: 06 lis 2003, 15:04
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Boswellia-nowy suplement

Post autor: -Ania- » 20 kwie 2004, 18:33

T3umaczenie do postu Mamci:
Cytat:
Patients studied here suffered from chronic colitis characterized by vague lower abdominal pain, bleeding per rectum with diarrhoea and palpable tender descending and sigmoid colon. Thirty patients, 17 males and 13 females in the age range of 18 to 48 years with chronic colitis were included in this study. Twenty patients were given a preparation of the gum resin of Boswellia serrata (900 mg daily divided in three doses for 6 weeks) and ten patients were given sulfasalazine (3 gm daily divided in three doses for 6 weeks) and served as controls. Out of 20 patients treated with Boswellia gum resin 18 patients showed an improvement in one or more of the parameters: including stool properties, histopathology as well as scanning electron microscopy, besides haemoglobin, serum iron, calcium, phosphorus, proteins, total leukocytes and eosinophils. In the control group 6 out of 10 patients showed similar results with the same parameters. Out of 20 patients treated with Boswellia gum resin 14 went into remission while in case of sulfasalazine remission rate was 4 out of 10. In conclusion, this study shows that a gum resin preparation from Boswellia serrata could be effective in the treatment of chronic colitis with minimal side effects.
T3umaczenie:
Badani pacjenci cierpieli na chorobe Crohna charakteryzuj?c? sie miedzy innymi bólem w dolnej cze?ci brzucha, krwawieniem z odbytu po3?czonym z biegunk? oraz czu3? okre?nic? zstepuj?c? i esowat?. W badaniu wzie3o udzia3 30 pacjentów, 17 me?czyzn i 13 kobiet w wieku 18-48 lat, którzy cierpi? na chorobe Crohna. 20 pacjentom podano ?ywice gumow? Boswellia serrata (900 mg 3 x dziennie przez 6 tyg.), a 10 pacjentom podano sulfasalazine (3 gm 3 x dziennie przez 6 tyg.). Z 20 pacjentów leczonych ?ywic? gumow? Boswellia, u 18 pacjentów zaobserwowano lepsze wyniki w jednym lub wiecej parametrów: 3?cznie z w3a?ciwo?ciami stolca, histopatologi? oraz skanuj?c? mikroskopi? elektronow?, hemoglobin?, ?elazem, wapniem, fosforem, bia3kiem, i leukocytami. W grupie kontrolnej, u 6 z 10 pacjentów zaobserwowano podobne wyniki z takimi samymi parametrami. Z 20 pacjentów leczonych ?ywic? gumow? Boswellia, u 14 nast?pi3a remisja, podczas gdy w przypadku sulfasalaziny wspó3czynnik remisji wyniós3 4 z 10. Podsumowuj?c, badanie to pokazuje, ?e ?ywica gumowa z Boswellia serrata mog3aby bya skuteczna w leczeniu choroby Cohna powoduj?c minimalne skutki uboczne.

pozdrawiam
Ania

p.s. dziekuje Iwonce i Izie za przet3umaczenie.
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Boswellia-nowy suplement

Post autor: Mamcia » 21 kwie 2004, 10:15

Dzia3anie opisanych w immym temacie kie3ków i cykorii jest podobne (patrz probiotyki), ze wzgledu na dostepno?a skoncentrowa3abym sie na tych drugich.
Smacznego
Mamcia

Awatar użytkownika
Aleksandra
Początkujący ✽✽
Posty: 68
Rejestracja: 10 maja 2003, 21:21
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląsk-Rydułtowy
Kontakt:

Re: Boswellia-nowy suplement

Post autor: Aleksandra » 23 cze 2004, 19:20

Kochani !
Te? od 2 dni biore boswellie, narazie trudno mi jeszcze powiedziea czy dzia3a. Zdoby3am j? dzieki siostrze która mieszka w Niemczech. I teraz s3uchajcie: rzeczywi?cie 100 tabletek kosztuje nieca3e 21 euro ale istnieje równiez ten sam preparat produkowany przez inn? firme o tym samym sk3adzie ( to tak jak u nas mesalazyna w zale?no?ci od firmy mo?e sie nazywaa Jucolon lub Colitan lub Pentasa itp.),którego 150 tabletek kosztuje 12 euro wiec ró?nica jest znaczna!
Podaje nazwe: Olibanum RA Weihrauch
Bede Was informowa3a jak i czy w ogóle dzia3a.
Do us3yszenia!!!
Choruję ponad 20 lat, tylko jedna remisja:(
Leki: Salofalc 500, Imuran, Budenofalk, Duspatalin, No-spa, Biosotal, Loratan. Pomimo przyjmowania Imuranu ciągle wysoka leukocytoza. Sterydy niewskazane ze względu na kiepskie działanie na mój organizm i nieciekawe efekty uboczne.

Anna
Początkujący ✽✽
Posty: 61
Rejestracja: 22 maja 2004, 19:56
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Boswellia-nowy suplement

Post autor: Anna » 23 cze 2004, 20:17

Aleksandro czy mog3a by? zdradzia jakie jest dawkowanie tego specja3u?

Awatar użytkownika
Aleksandra
Początkujący ✽✽
Posty: 68
Rejestracja: 10 maja 2003, 21:21
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląsk-Rydułtowy
Kontakt:

Re: Boswellia-nowy suplement

Post autor: Aleksandra » 23 cze 2004, 22:58

Z tego co przeczyta3am na ulotce to 3 razy dziennie po 1 tabletce ( a wiec opakowanie starcza na 45 dni)
Pozdrawiam!
Choruję ponad 20 lat, tylko jedna remisja:(
Leki: Salofalc 500, Imuran, Budenofalk, Duspatalin, No-spa, Biosotal, Loratan. Pomimo przyjmowania Imuranu ciągle wysoka leukocytoza. Sterydy niewskazane ze względu na kiepskie działanie na mój organizm i nieciekawe efekty uboczne.

kiwi

Re: Boswellia-nowy suplement

Post autor: kiwi » 24 cze 2004, 13:03

http://www.zooscape.com/cgi-bin/maitred ... da24847531

Pod tym linkiem rowniez mozna nabyc:
Boswellia Serrata 70% - 270 mg - 60 Capsules

1 opakowanie 60 kapsulek kosztuje 6,45 USD
3 opakowania 60 kapsulek kosztuja 16,80 USD

Jest jeszcze podobny produkt:
http://www.zooscape.com/cgi-bin/maitred ... da24847531
Ale 50 tabletek kosztuje 28,45 USD.
Nie wiem skad taka roznica w cenie, tym bardziej ze ten drozszy produkt zawiera 150 mg, a tanszy 270 mg substancji czynnej.

flowercia

Re: Boswellia-nowy suplement

Post autor: flowercia » 13 lip 2004, 18:57

Kochani mi Boswellia bardzo pomaga po Sulfasalazynie nie czulam zbyt duzej poprawy a wlasciwie czasem stawy jeszcze bardziej mnie bolaly a przy Boswelli czuje sie coraz lepiej .... w sumie sama w to nie wierze
bo juz nie wierzylam ze choc przez pare dni moge sie poczuc prawie zdrowa
ostatnio na www.borgis.pl przeczytalam juz oficjalnie o testach na Bosweli
zobzczymy co bedzie dalej, pozdrawiam flowercia
http://www.borgis.pl/czytelnia/pf/2002/01/07.php

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Boswellia-nowy suplement

Post autor: Mamcia » 14 lip 2004, 11:41

Ten odno?nik jest do?a stary, ale pó1niejsze badania potwierdzaj? dzia3anie Bostwelii, czyli kadzid3owca. Mnie cieszy, ?e ?rodek o niewielkich dzia3aniach ubocznych komu? pomaga. Oby takich osób by3o wiecej.
U mnie le?y, bo do eksperymentu podejdziemy po wakacjach przy zmniejszaniu dawek budesonidu.
Czy nikt nie wybiera sie do Indii????
Mamcia

Handzia
Początkujący ✽✽
Posty: 174
Rejestracja: 09 mar 2004, 22:51
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: Trójmiasto

Handzia

Post autor: Handzia » 22 sie 2004, 14:29

Napiszcie prosze jakie macie wie?ci odno?nie kuracji Boswelli?.
Szczególnie interesuj? mnie efekty za?ywania Olibanum Ra Weihrauch,bo nie wiem czy to sie czym? ró?ni od sprowadzanego przez Was specyfiku.Od wczoraj zacze3am przyjmowaa preparat i z niecierpliwo?ci? czekam na efekty.Ja sobie planuje ,?e jak bed? dobre to ogranicze ilo?a przyjmowanego Salofalku,przynajmniej w?troba troche odpocznie.
Pozdrowienia!

turecki
Debiutant ✽
Posty: 39
Rejestracja: 11 lut 2004, 20:01
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Boswellia-nowy suplement

Post autor: turecki » 23 sie 2004, 08:38

ja biore boswellie firmy vitamehr i powiem wam,ze przyjmuje ja od trzech tygodni i naprawde zauwazylem znaczaca poprawe.zmniejszyly sie bole brzucha(oceniam ze mniej wiecej o polowe) a takze juz po kilku dniach urgulowaly wyproznienia - stolec oddaje raz dziennie i jest on najzupelniej prawidlowy. choc wczesniej bywaly luzne.
nie sadze, aby to byl wynik psychiki, bo nie wierze w zadne cudowne leki i po prostu zaczalem ja przyjmowac bez wielkich nadzieji.a tu prosze mila niespodzianka!
oprocz boswelli biore jeszcze salofalk 3x1, duspatalin oraz lanzul na zoladeczek, ktory troche pobolewa od lekow chyba.

namawiam goraco na kadzidlowca - sprobowac zawsze warto!

pozdrowionka

Handzia
Początkujący ✽✽
Posty: 174
Rejestracja: 09 mar 2004, 22:51
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Boswellia-nowy suplement

Post autor: Handzia » 24 sie 2004, 12:54

Ciekawa jestem czy od czasu przyjmowania Boswelli obni?y3e? dawke Salofalku i jakie zadanie ma spe3niaa Duspatalin czy tylko przeciwbólowe .Szukam leku ,który spowolni3by prace jelit w sytuacjach nag3ego wyjazdu z domu i zapewni3 mi komfort choa na jaki? czas.

turecki
Debiutant ✽
Posty: 39
Rejestracja: 11 lut 2004, 20:01
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Boswellia-nowy suplement

Post autor: turecki » 24 sie 2004, 15:30

droga handziu!

salofalku nie obnizylem, biore tyle samo. jezeli chodzi o duspatalin to wyglada to tak:odczuwam ciagle bole w prawym dole biodrowym, ktore najprawdopodobniej spowodowane sa zla perystaltyka jelita. to z koleji wynika ze zmian w w jelicie po przeciwleglej stronie brzucha w ktorej to czesci stwierdzono zanik haustracji i pogrubienie sciany oraz co za tym idzie niewielkie zwezenie swiatla. ta czesc jelita nie przesuwa normalnie stolca w wyniku czego" klinuje on sie " w prawym dole biodrowym - stad duspatalin , ktory dziala bardzo rozkurczowo i pomaga pozbyc sie bolu, a takze reguluje pasaz jelita. dodam ze moja postac choroby charakteryzuje sie bardziej zaparciami - biegunek nie mialem nigdy.
probowalem brac debridat i methylospasmyl ale duspatalin retard dziala na mnie najkorzystniej.
pozdrowionka

turecki
Debiutant ✽
Posty: 39
Rejestracja: 11 lut 2004, 20:01
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Boswellia-nowy suplement

Post autor: turecki » 24 sie 2004, 15:32

a lekiem ktory spowolnilby prace jelit jest chyba debridat, ktory reguluje stolce i czesto jest zapisywany w zespole jelita drazliwego wlassnie z tej przyczyny

pozdrowionka

Handzia
Początkujący ✽✽
Posty: 174
Rejestracja: 09 mar 2004, 22:51
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Boswellia-nowy suplement

Post autor: Handzia » 24 sie 2004, 18:50

Dzieki za informacje!Ju? sama sobie my?le ,?e mo?e nabawi3am sie te? zespo3u jelita dra?liwego ,co przy naszym choróbsku jest wielce prawdopodobne.Skorzystam z Twoich podpowiedzi.
Pozdrowienia!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Suplementy”