Kolagen naturalny

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Osóbka
Aktywny ✽✽✽
Posty: 692
Rejestracja: 16 lis 2011, 09:28
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Wwa

Kolagen naturalny

Post autor: Osóbka » 18 lis 2012, 14:36

Pojawiły się ostatnio na rynku produkty, suplementy czy inne "enty" zawierające kolagen naturalny. Podobno daje on niezłe efekty w leczeniu problemów skóry i stawów oraz jeszcze innych schorzeń. Ciekawi mnie, czy ktoś z Was próbował karmić tym swojego crohna (lub innego stwora z naszego ogródka) i jakie były efekty?
Przeszukałam forum na tę okoliczność, ale nic nie wpadło mi w oko, jeśli jednak jest coś na ten temat to obiecuję się skarcić :wink:

I co, nikt, nic, zupełnie?
Leczenie: CSK MSW

Główką do przodu!!!

Awatar użytkownika
wisnia
Początkujący ✽✽
Posty: 140
Rejestracja: 04 gru 2011, 10:39
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice

Re: Kolagen naturalny

Post autor: wisnia » 19 lis 2012, 17:28

O niczym takim nie wiem :razz: moja mam zawsze powtarza że najlepszym naturalnym kolagenem jest galaretka z nóżek (galert). Ja nigdy nie próbowałam, bo kompletnie mi to nie smakuje :mrgreen:

Awatar użytkownika
Osóbka
Aktywny ✽✽✽
Posty: 692
Rejestracja: 16 lis 2011, 09:28
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Wwa

Re: Kolagen naturalny

Post autor: Osóbka » 19 lis 2012, 21:24

Kurczę, to chyba muszę zostać królikiem doświadczalnym... Koleżanka mi opowiadała o czystym rybim białku w formie żelu, które się zjada. Dostałam od niej książkę, poczytam, zapoznam się, skonsultuję z gastro i zobaczymy. Gdybym cudownie ozdrowiała podzielę się informacjami.. Mam tylko nadzieję, że to nie jest kolejne oszołomstwo polegające na wyciąganiu kasy z ludzi tak zmaltretowanych dolegliwościami, że gotowi są sprzedać duszę diabłu :wink: trzymajcie kciuki :roll:
Leczenie: CSK MSW

Główką do przodu!!!

Flooras
Debiutant ✽
Posty: 9
Rejestracja: 01 kwie 2013, 23:14
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Kolagen naturalny

Post autor: Flooras » 27 kwie 2013, 13:45

Osóbka pisze:Dostałam od niej książkę, poczytam, zapoznam się, skonsultuję z gastro i zobaczymy. Gdybym cudownie ozdrowiała podzielę się informacjami.. Mam tylko nadzieję, że to nie jest kolejne oszołomstwo polegające na wyciąganiu kasy z ludzi tak zmaltretowanych dolegliwościami, że gotowi są sprzedać duszę diabłu
Z czystej ciekawości, czy coś z tego wynikło ?

Miałem podobną sytuację, rodzice gdzieś o tym usłyszeli i mnie wysłali na spotkanie/pokaz produktów właśnie z naturalnego kolagenu. Wywnioskowałem, że głównie to pomaga na sprawy związane z cerą, no ale oczywiście ciekawość mnie zżerała i podszedłem po spotkaniu do p.prowadzącej i pytam o działanie na choroby zapalne jelit. Stwierdziła, że nie ma narazie dowodów/badań na to, że kolagen ten pomaga w schorzeniach jelitowych, ale swoje praktyki właśnie z leczeniem jelit opisał jakiś ukraiński dr (bodajże się nazywa Batieczko). I ona by spróbowała leczyć to właśnie w ten sposób, żeby to pić, sporą ilość i dodatkowo łykać tabletki. Czy pomoże ona nie wie.

Dlatego jestem ciekawy czy ktoś już miał może osobiście doczynienia z tym ponoć polskim "wynalazkiem" ?

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kolagen naturalny

Post autor: Mamcia » 27 kwie 2013, 20:35

A jak ma dzialać na jelita?? Podawany w pokarmie?? To jest białko i ulegnie strawieniu. Natomiast w kremach, żelach itp ma jakąś szansę się wchłonąć.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Flooras
Debiutant ✽
Posty: 9
Rejestracja: 01 kwie 2013, 23:14
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Kolagen naturalny

Post autor: Flooras » 27 kwie 2013, 21:24

Mamcia pisze:A jak ma dzialać na jelita?? Podawany w pokarmie?? To jest białko i ulegnie strawieniu. Natomiast w kremach, żelach itp ma jakąś szansę się wchłonąć.
Fakt, zapomniałem dodać, że kolagen, który pani mi proponowała był właśnie w żelu.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kolagen naturalny

Post autor: Mamcia » 28 kwie 2013, 22:15

I ma działać na jelita??? No cóż wiara czyni cuda.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Flooras
Debiutant ✽
Posty: 9
Rejestracja: 01 kwie 2013, 23:14
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Kolagen naturalny

Post autor: Flooras » 29 kwie 2013, 20:37

Mamcia pisze:I ma działać na jelita??? No cóż wiara czyni cuda.
Też dlatego nie skusiłem się na to ...

Awatar użytkownika
Osóbka
Aktywny ✽✽✽
Posty: 692
Rejestracja: 16 lis 2011, 09:28
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Wwa

Re: Kolagen naturalny

Post autor: Osóbka » 30 kwie 2013, 05:25

Flooras, ten temat zakładałam po zapoznaniu się z tymi samymi produktami co Ty Flooras, mówiono mi o kapsułkach, ale wiem też, że mogą zaburzać działanie leków tradycyjnych i choć to teoretycznie suplement diety, to bardzo się tego obawiałam. Czyste naturalne rybie białko w żelu, mogłoby być jakimś wyjściem, ale myślę, że jedynie celem nawilżenie wyjałowionej śluzówki jelita. Mam książkę o tych produktach, male raczej stronniczą, bo wydaną przez wynazalców i propagatorówtych prproduktów. W ogóle od środka wygląda minto na jakąś siatkę, czy piramidę - cudowny lek na wszystko, aczkolwiek nie polecają ponoć na problemy z tarczycą, chyba nadczynną, przez duże nakłady jodu. Poza tym książka dr Batieczki zawiera dosyć leciwe źródła..
Fajną mają za to wit. C, wyciąg z gorzkiej pomarańczy i kiełków gryki - przy suplementacji żelaza chyba pomogła, piszę chyba, bo ładny poziom trzymałam od grudnia, podaniu ferrinjacka i dopakowywaniu się sorbiferem z wit.C. obecnie jestem po chemikolektomii, bez wyrostka i kawałka cienkiego, więc pewnie znowu trzeba będzie się dożelazić.
Leczenie: CSK MSW

Główką do przodu!!!

Pawel Nowakowsk
Debiutant ✽
Posty: 3
Rejestracja: 27 gru 2016, 12:36
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolagen naturalny

Post autor: Pawel Nowakowsk » 27 gru 2016, 13:46

Witam wszystkich

ostatni wpis jest z 2013 roku ale z chęcią odpowiadam

przyjmuje kolagen naturalny od ponad miesiąca i w moim przypadku pomaga od trzech lat jest już technologia sproszkowanego naturalnego kolagenu produkowanego w Polsce
Paweł

Awatar użytkownika
alate
Moderator
Posty: 862
Rejestracja: 23 wrz 2014, 18:28
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Starachowice

Re: Kolagen naturalny

Post autor: alate » 27 gru 2016, 14:11

pomaga...
jakie konkretnie odczuwa Pan pozytywne działanie specyfiku ?
Crohn ? Z tym da się żyć !

Pawel Nowakowsk
Debiutant ✽
Posty: 3
Rejestracja: 27 gru 2016, 12:36
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolagen naturalny

Post autor: Pawel Nowakowsk » 27 gru 2016, 16:42

mogę wreszcie zmniejszać dawką sterydów i nie padam do łózka
lepsza perystaltyka zadziej biegam do łazienki
stolec wreszcie jest twardy
więcej siły

Pawel Nowakowsk
Debiutant ✽
Posty: 3
Rejestracja: 27 gru 2016, 12:36
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolagen naturalny

Post autor: Pawel Nowakowsk » 27 gru 2016, 16:57

Dlatego jestem ciekawy czy ktoś już miał może osobiście doczynienia z tym ponoć polskim "wynalazkiem" ?
Tak ja to właśnie próbuje

właśnie skończyłem pierwsze 36 dniowe przyjmowanie kolagenu teraz mam przerwę 8 dni i następne 36 dni dalsza kuracja ( byłem na wizycie u tego ukraińskiego dr. )

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Suplementy”