Biotyna a zapalenie jelit

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
subzero
Aktywny ✽✽✽
Posty: 717
Rejestracja: 10 sie 2011, 16:36
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie
Lokalizacja: K-ce bejbe

Biotyna a zapalenie jelit

Post autor: subzero » 17 sie 2011, 23:51

Siedzę właśnie na wikipedii, gdzie doczytałam się, że
Objawami niedoboru biotyny są zmiany skórne – wysypki, stany zapalne, a także wypadanie włosów i podwyższony poziom cholesterolu oraz zmiany zapalne jelit.
Czy ktoś z was ma jakieś doświadczenia z biotyną jako suplementem diety? :smile:
Ja od niedawna łykam witaminy,gdzie zwróciłam uwagę na to aby miały dość dużą zawartość biotyny (zrobiłam to jednak ze względu na to, aby wzmocnić swoje włosy) :smile:
Czy ktoś z was stosował typowo samą biotynę i zauważył choć małą poprawę w kwestii jelit? :smile:

marcin820201
Początkujący ✽✽
Posty: 416
Rejestracja: 19 mar 2011, 14:13
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.
Kontakt:

Re: Biotyna a zapalenie jelit

Post autor: marcin820201 » 02 paź 2011, 15:54

Z biotyny moge polecić preparat o nazwie Biotebal 2.5 lub 5 (zawierają one odpowiednio 2.5mg biotyny oraz 5 mg biotyny). Preparat może sie przydać pomocniczo w leczeniu zmian trądzikowych (źródło: http://slawomirambroziak.pl/laboratoriu ... a-tradzik/ )powstałych w okresie schodzenia z dawki sterydów. Sam zamierzam zastosować na sobie gdyż mam z tym kłopot. W tej chwili stosuję biotynę zdrowit w dawce iles tam mikrogram firmy Zdrowit. Jęli chodzi o leczenie zmian potrądzikowych biotynę powinno się stosować w dawce 5mg/dzień przez 30 dni.

Faktycznie w naszych schorzeniach może dochodzić do niedoboru biotyny gdyż syntetyzowana jest ona w prawidłowych warunkach przez mikroflorę jelitową (żródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Biotyna) - w przypadku NZJ zubożona i zmieniona flora może przyczyniac się do niewystarczającej ilości biotyny.
Salofalk 3x1g, Multivitamina High Potency, Witamina D3 7000IU, Omega 3 - 3 g, LDN 4.5 mg, lipolic acid 600 mg, probiotyk. momentami melatonina 1-5 mg.

Jednej rzeczy nauczyłem się w moim długim życiu: że cała nasza nauka w konfrontacji z rzeczywistością wydaje się prymitywna i dziecinna - a jednak jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy. (Albert Einstein)

Z czasem zrozumiesz, że 3 rzeczy się liczą: zdrowie, miłość i.... (Obyty z CU)

jusss
Debiutant ✽
Posty: 32
Rejestracja: 09 lip 2011, 17:02
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: zg
Kontakt:

Re: Biotyna a zapalenie jelit

Post autor: jusss » 06 paź 2011, 16:05

ja tez biore biotyne-zdrowitu ponieważ takze wpływa na skóre..moze nieznacznie przyczynic sie do hamowania wydzielania sebum etc..a mi buzka nieraz sie lubi się swiecic...wiec stosuje ją...wyczytałam jeszcze ze przyjmowanie sulfasalazyny przyczynia sie do niedoboru kwasu foliowego i witaminy H...a ja mialam objawy jej niedoboru (tak uważalam:)bo strasznie rozdwajały mi sie paznokcie a skrzypu łykac nie chcialam ) wiec biore ja sobie:D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Suplementy”