Kwas foliowy

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Natanael
Początkujący ✽✽
Posty: 158
Rejestracja: 10 sty 2006, 23:00
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kwas foliowy

Post autor: Natanael » 08 mar 2006, 16:35

naprzykład?
22 lata - CU
...Ufać Bogu to wszystko co nam zostało...

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: Kwas foliowy

Post autor: ranka » 08 mar 2006, 18:16

wspomniane:kurcze łydek najczesciej w nocy,tiki powiek czyli mimowolne drgania,nerwowosc,drazliwosc,kołatanie serca,
zajady!!<chodzi o witaminy z grupy B i zelazo>
naprawde duzo tego aczkolwiek organizm moze tez sam nic nie pkazac
Obrazek

Aga
Początkujący ✽✽
Posty: 86
Rejestracja: 07 lis 2005, 16:13
Choroba: CD
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: W.
Kontakt:

Re: Kwas foliowy

Post autor: Aga » 15 mar 2006, 20:22

no ja mam skurcze , kołotanie serca , podobno zrobiłam się nerwowa i mi lataja często powieki , mam słaba morfologie ,trzesa mi się ręce i jakie w związku z tym mam brać leki? mam HGB 11, MAGNEZ 0,78 POTAS 4,3 CO POWINNAM BRAC? TYLE JEST TYCH WITAMIN PROSZE O PORADE NA Trzesace ręce ( w stresie) zrobiłam badanie TSH mam 0,39 to jak ogólnie wypadam?

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: Kwas foliowy

Post autor: ranka » 15 mar 2006, 20:35

HGB nie jest az taka zla-norma wynosi 12 g/dl.
TSH tez w normie ale to zalezy ogolnie od laboratorium
Magnes,potas -to wszystko jest w porzadku :lol:

Mysle sobie ze przede wszystkim zadbaj troszke o stan duchowy organizmu bo fizycznie jest dobrze :wink:
Nie mysl zanadto o tym ze jestes chora,postaraj sie zwrocic swoja uwage na inne rzeczy,znajdz cos co ciebie zainteresuje i czemu sie poswiecisz.bo objawy ktore opisujesz moga wynikac z twojego zdenerwowania i niepokojenia sie o siebie :wink:
ja mowie:fizycznie jest dobrze-jesli chodzi o te wyniki co napisalas,jesli chodzi o psychike-"wrzuć na looz" :wink:
jesli bywasz w Bydgoszczy to mozemy porozmawiac-zapraszam
Obrazek

Aga
Początkujący ✽✽
Posty: 86
Rejestracja: 07 lis 2005, 16:13
Choroba: CD
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: W.
Kontakt:

Re: Kwas foliowy

Post autor: Aga » 15 mar 2006, 20:58

dzięki Ranka no troszke mnie uspokoiłaś ale i tak wydaje mi się że coś jest nie tak no bo ile można brać te sterydy i bez żadnych skutków ubocznych ,ja jak słysze że ludzie kwas foliowy witaminy biora to wydaje mi sie ze ja jakos w tyle jestem - a w Bydgoszczy bywam a gdzie można Cie znaleźć?

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: Kwas foliowy

Post autor: ranka » 15 mar 2006, 21:43

no ja mieszkam w akademiku Collegium Medicum na Fordonie ale jakby co to mi napisz maila.i mozemy sie umowic :mrgreen:
kwas foliowy to przysulfasalazynie sie bierze-glownie
Obrazek

Awatar użytkownika
aleksandra12
Aktywny ✽✽✽
Posty: 959
Rejestracja: 07 lut 2006, 22:09
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Kwas foliowy

Post autor: aleksandra12 » 15 mar 2006, 21:47

Ja biorę i przy Pentasie, ale to ja mam wieczne problemy z anemią, jestem teraz po żelazie kłutym w tyłek (ałaaaaa!) i zobaczymy jak to będzie ;>
Pozdrawiam, Aleksandra

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: Kwas foliowy

Post autor: ranka » 15 mar 2006, 21:50

miejmy nadzieje ze dobrze
druga sprawa to taka ze w zaleznosci od zajetej dlugosci jelita-moze byc zle wchlanianie niektorych skladnikow
Obrazek

Awatar użytkownika
JustinT
Debiutant ✽
Posty: 35
Rejestracja: 25 lip 2006, 11:27
Choroba: CU
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Kwas foliowy

Post autor: JustinT » 17 sie 2006, 20:42

Ja teraz przy Sulfasalazynie w ilości 3x3 dziennie i Encortonie 25 mg zajadam 2x1 (30 mg dziennie) kwasu foliowego. Dziwi mnie bardzo, ze piszecie, że lekarz nic Wam o tym nie wspominał...ja gdzie bym sie nie znalazła, z jakim lekarzem nie rozmawiała to zawsze mówią o kwasie. Ale cóż-taka nasza Polska-samemu też trzeba dużo wiedzieć, żeby czasem przypilnować lekarzyków... żałosne, ale prawdziwe...
Mam w sobie to CUś ;-P

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Kwas foliowy

Post autor: Natalka » 28 mar 2008, 16:01

Dziwna sprawa z tym kwasem foliowym, bo piszą, że nie można go przedawkować, ale jednak można! znalazłam na necie, że w zbyt dużych dawkach może powodować problemy w układzie nerwowym (senność lub nadpobudliwość) i pokarmowym a także skórne odczyny alergiczne.

No i ja waśnie chyba mam ten problem, coś mi na pysku wyskoczyło kilka dni temu, takie drobne swędzące krostki, no i wychodzi mi że to po kwasie, bo 2-3 dni wcześniej zaczęłam go sobie podawać w dawce 15mg na dzień.

Mieliście może podobne objawy po kwasie foliowym :?:

Dodam, że to przez moją głupotę, bo sama sobie zaaplikowałam tego kwasa (bo mi szkoda było że leży w szafce i się zmarnuje, a został mi z czasów kiedy brałam sulfę, myślałam że nie zaszkodzi).
wiem że to było debilne zachowanie, już se sama leków nie będę zapodawać :glupek:

Awatar użytkownika
kasia88
Aktywny ✽✽✽
Posty: 602
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:07
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Kwas foliowy

Post autor: kasia88 » 28 mar 2008, 18:41

Natalka pisze:zaczęłam go sobie podawać w dawce 15mg na dzień.
Tylko to jest standardowa dawka :-) Wątpię, aby to było "przedawkowanie". Pewnie przyczyna wysypki leży zupełnie gdzie indziej.
Ja biorę 30 i nic niepokojącego nie zauważyłam.
"Kobieta nie słowami mówi prawdę, lecz ciałem."

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Kwas foliowy

Post autor: Natalka » 29 mar 2008, 14:50

kasia88 pisze:Ja biorę 30 i nic niepokojącego nie zauważyłam.
a bierzesz taką dawkę dlatego że przyjmujesz też sulfasalazynę czy z innego powodu?

ja też jak brałam kwas foliowy w takich dawkach przy sulfie to żadnych dziwnych objawów nie miałam.

jestem też przeziębiona mocno, ale chyba z tego powodu nie dostaje się wysypki :neutral:
żadnych nowych leków czy kosmetyków też ostatnio nie wprowadziłam. już sama nie wiem skąd to badziewie mi się wzięło i jak się tego pozbyć :smutny:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
kasia88
Aktywny ✽✽✽
Posty: 602
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:07
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Kwas foliowy

Post autor: kasia88 » 30 mar 2008, 16:23

Natalka pisze:a bierzesz taką dawkę dlatego że przyjmujesz też sulfasalazynę czy z innego powodu?
Tak, lekarz przepisał mi to wraz z 3g mesalazyny.

Najlepiej odpuść sobie branie kwasu zwłaszcza, że nie masz takiego zalecania i zobacz czy będzie jakaś zmiana :-)
"Kobieta nie słowami mówi prawdę, lecz ciałem."

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Kwas foliowy

Post autor: Natalka » 31 mar 2008, 15:35

kasia88 pisze:Najlepiej odpuść sobie branie kwasu
no już to zrobiłam kilka dni temu i w sumie jest lepiej, mój pyszczek dochodzi do normalności :mrgreen:
czyli wychodzi na to że to jednak ten kwas tu zawinił, już nie będę więcej taka gupia, żeby sobie sama leki przepisywać :wink:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Joanna23
Doświadczony ❃
Posty: 1007
Rejestracja: 31 mar 2008, 08:27
Choroba: CU
województwo: śląskie
miasto: bytom
Lokalizacja: Bytom

Re: Kwas foliowy

Post autor: Joanna23 » 01 kwie 2008, 14:10

Ja leczyłam się u prywatnego gastrologa w Bytomiu i też Mnie nie powiadomił że cza brać. A w szpitalu u gastrologa przepisał mi ACIDUM FOLICUM 2*1
Biorę: Asamax tabl 500mg 2-2-2-2, asamax czopek 0-0-1 ircolon 1-0-1, probiotyk, intesta, nospa. Stan: Zaostrzenie. Waga / Wzrost : 40,5 kg/ 158cm.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Witaminy”