Magnez

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Maalgorzata
Początkujący ✽✽
Posty: 132
Rejestracja: 09 paź 2010, 16:59
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: M-k

Re: Magnez

Post autor: Maalgorzata » 05 lis 2010, 13:18

gregtech, bardzo dziękuję za odpowiedź. Zmienię w takim razie swoje suplementy :)
Obrazek

Piciu
Znawca ❃❃
Posty: 2059
Rejestracja: 02 wrz 2006, 02:13
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Magnez

Post autor: Piciu » 05 lis 2010, 15:05

Maalgorzata - lecz uważaj , gdyż magnez czasami powoduje :wc: Zależy to od produktu oraz stanu jelit .
Z tego co się orientuje chelat aminokwasowy magnezu jest wysoko i najlepiej przyswajalny przez organizm.
Np firmy OLIMP CHELA-MAG B6 30 kaps. tu już go masz z witaminą B6.
Zestawienie tych dwóch składników wykazuje zdwojone działanie.
Brałem ten preparat i nie miałem żadnych jelitowych rewolucji.

Awatar użytkownika
Maalgorzata
Początkujący ✽✽
Posty: 132
Rejestracja: 09 paź 2010, 16:59
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: M-k

Re: Magnez

Post autor: Maalgorzata » 05 lis 2010, 15:21

Dzięki za info :) Wiem, że witaminy z grupy B zwiększają wchłanialność magnezu. u mnie chyba magnez jeszcze nigdy nie wywoływał żadnych nieprzyjemności jelitowych.
Obrazek

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Magnez

Post autor: Mamcia » 05 lis 2010, 21:40

Nim się zacznie suplementować to należy stwierdzić niedobory. Nie śledzę tych wątków dokładnie, ale hiperkalemia jest takim samym problemem ja hipokalemia.
są bardzo dobre sposoby to naturalne produkty bogate w poszczególne składniki, chyba, że stwierdza się niedobory, które wymagają suplementacji, albo leki wpływają na powstawanie niedoborów (np sulfa zaburza wchłanianie kwasu foliowego).
Multiwitaminy najlepiej pomagają ich producentom, dlatego, że wchłanianie poszczególnych składniekow jest uzależniona od jedzenia, wzajemnych interakcji itp.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Maalgorzata
Początkujący ✽✽
Posty: 132
Rejestracja: 09 paź 2010, 16:59
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: M-k

Re: Magnez

Post autor: Maalgorzata » 05 lis 2010, 23:19

Ale jeśli biorę sterydy, to nie powinnam uzupełniać swojej diety o magnez i potas?
Ja zaczęłam suplementację, bo czułam, że mój organizm potrzebuje witamin i składników mineralnych. O.k. wiem, że czuć, to nie znaczy to samo co zbadać. Ale miałam skurcze mięśni, robiły mi się zajady, pękały naczynka szybko, męczyłam się itp. itd. Więc zaczęłam uzupełniać i jest lepiej. Źle robię? Jak tak, to co mogę zmienić, poprawić? Czy mogę wykonać badania na zawartość tych witamin, składników mineralnych? Jeśli tak to w jaki sposób? Płatne?
Obrazek

gregtech

Re: Magnez

Post autor: gregtech » 06 lis 2010, 00:46

Maalgorzata pisze:gregtech, bardzo dziękuję za odpowiedź. Zmienię w takim razie swoje suplementy
Nie ma sprawy, cała przyjemność po mojej stronie. Suplementacja przy chorobach jelit to podstawa. Jak najbardziej polecam i to obowiązkowo. Zobaczysz jak zaczniesz suplementować POTAS i MAGNEZ który Ci poleciłem po tygodniu będzie dużo lepiej !!!
Mamcia pisze:Nie śledzę tych wątków dokładnie, ale hiperkalemia jest takim samym problemem ja hipokalemia.
Hiperkalemia to stężenie potasu w osoczu krwi powyżej 4,5 mmol/4. Groziło by Ci to jakbyś jadła cały listek leku na dobę. Ale spokojnie 300mg potasu a nawet 600 mg jeszcze nikomu nie zaszkodziło. Tym bardziej że szybko wypłukuje się z organizmu przy CU i braniu STERYDÓW (upośledzona wchłanialność potasu).

PRZYPOMNIJMY : Zalecana dzienna dawka potasu wynosi 3500 mg !!

MAŁGORZATA JAK NAJBARDZIEJ SUPLEMENTUJ !!! Tym bardziej że lepiej czujesz się przy suplementacji witaminami. I dobrze, dzisiejsza żywność niestety jest wysokoprzetworzona pozbawiona wielu witamin i mikroelementów, za to naszpikowana chemią, pestycydami. To nie jest to samo co żywność 20,30 lat temu. Ludzie mają poważne niedobory.

BIERZ BEZ OBAW

Dla pewności możesz zrobić badania w laboratorium na poziom potasu i magnezu koszt około 20 zł.

Ale pamiętaj !! Wynik w normie nie świadczy że nie musisz suplementować tych minerałów. W moim przypadku Potas był w dolnej granicy ale w normie. Niestety miałem nieszczęsne nawrotowe częstoskurcze nadkomorowe (bardzo przykra dolegliwość związana z sercem). Odkąd regularnie suplementuje Potas + Magnez problem się skończył. Od wielu lat się z tym borykałem, lekarze rozkładali ręce, zaproponowali Ablację. Odmówiłem. Suplementacja Potasem , Magnezem i od czasu do czasu Koenzymem Q10 rozwiązuje sprawę. Jakie proste !!! A nikt na to nie wpadł, od razu inwazyjny zabieg zaproponowali. Śmieszne i zarazem przykre.....
Inny przykład: Moja dziewczyna od wielu miesięcy borykała się ze skurczami w łydkach, w nocy ją budziły bolesne skurcze, laboratoryjnie wszystko w normie. Odkąd suplementuje się problem zniknął, przy okazji na inne drobne dolegliwości pomogło m.in problem z zajadami zniknął, stan paznokci się poprawił, cera ładniejsza itp itd.
Jeszcze nikt od multiwitaminy nie umarł, a brak witamin i minerałów prowadzi do poważnych uszczerbków na zdrowiu, zaczyna się niewinnie.....

Pozdrawiam i powodzenia

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Magnez

Post autor: Mamcia » 06 lis 2010, 09:14

Nie jestem wrogiem suplementacji w ogóle, tylko suplementowaniu wszystkiego przy pomocy jednej tablety.
Co do potasu to rozwiazałam problem przez używanie tylko soi sodowo-potasowej i soku pomodorowego (w sezonie pomidory). w Polsce obserwowało się duże niedobory magnezu w populacji a osoby na różnych dietach powinny zrobić sobie bilans mikro i makroelementów.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

alicja87
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 07 sie 2014, 15:46
Choroba: nie ustalono
województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok

Re: Magnez

Post autor: alicja87 » 07 sie 2014, 15:48

Ja akurat stosuję kąpiele w siarczanie magnezu. Znalazłam zastosowanie w internecie no i sobie wg tego ustalam dawki. Wydaje mi się, że faktycznie pomaga, ale za szybko by mówić, że na pewno. Zamówiłam stąd: http://techlandlab.pl/sklep/siarczan-magnezu/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Witaminy”