Magnez

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
gucio2
Debiutant ✽
Posty: 16
Rejestracja: 21 lut 2008, 16:20
Choroba: nie ustalono
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: K-ce

Magnez

Post autor: gucio2 » 11 maja 2008, 20:14

Od kiedy zaczęły się u mnie problemy z jelitami według lekarzy mam CU w badaniach zauważyłem zniżke magnezu w organizmie zaczęły mi się skurcze mięśni pomimo brania codziennie 2 tabletek magnezu poziom mam niższy niż powinnienem.
Czy może być to spowodowane przez jelito ,które nieprzyswaja tyle co powino z pożywienia magnezu ?.
Czy ktoś z Was ma takie problemy ?

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: Magnez

Post autor: Raysha » 12 maja 2008, 10:47

Ja biorę magnez bo mam rzekomą niedoczynność przytarczyc i odkąd mi to stwierdzono przez endokrynologów biorę wapń i magnez + witamina D3. Biorę asmag jako magnez.
gucio2 pisze:Czy może być to spowodowane przez jelito ,które nieprzyswaja tyle co powino z pożywienia magnezu ?.
Tak. Często jest tak, że jelito ma zaburzenia wchłaniania i połowę minerałów/wiatmin i innych odżywczych rzeczy co jesz/zażywasz nie jest normalnie wchłaniana. Tak mi lekarze tłumaczyli.

MałaMi
Początkujący ✽✽
Posty: 203
Rejestracja: 04 lut 2009, 23:24
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Tarnów
Kontakt:

Re: Magnez

Post autor: MałaMi » 23 mar 2009, 21:33

Tak, ja miałam poważny niedobór magnezu a to już wpłynęło nie tylko na mięśnie ale także na psychikę. Zafundowałam sobie kurację asmagiem bez wit.b6 a teraz biorę 1 tabletkę dziennie z b6
Rise. Life is in motion. I'm stuck in line.
Rise. You can't be neutral on a moving train.
One day the symptoms fade. Think I'll throw these pills away.
And if hope could grow from dirt like me. It can be done.

Won't let the light escape from me.
Won't let the darkness swallow me.

So long.
http://www.youtube.com/watch?v=UN-MwovMrbI
_________________

NIC nie zażywam poza SANROBI

Awatar użytkownika
deep navy
Aktywny ✽✽✽
Posty: 581
Rejestracja: 30 paź 2008, 21:45
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: lubelskie
Lokalizacja: zza Buga

Re: Magnez

Post autor: deep navy » 25 mar 2009, 17:48

gucio2 pisze:Od kiedy zaczęły się u mnie problemy z jelitami według lekarzy mam CU w badaniach zauważyłem zniżke magnezu w organizmie
prawdopodobnie przez biegunki spadł Ci poziom magnezu we krwi.
gucio2 pisze:zaczęły mi się skurcze mięśni
magnez jest jonem neurotropowym o działaniu uspokajającym. Tak więc niedobór magnezu powoduje rozproszoną nadpobudliwość nerwowo-mięśniową. (bardzo duży niedobór magnezu może prowadzić do uszkodzeń włókien mięśniowych).
gucio2 pisze:pomimo brania codziennie 2 tabletek magnezu poziom mam niższy niż powinnienem.
pamiętaj, że składniki mineralne najlepiej wchłaniane są w naturalny sposób (np: wapń z mleka). Jeżeli uzupełniasz niedobory magnezu kiepskim specyfikiem to... będzie on przechodził przez Twój układ pokarmowy w nienaruszonym stanie.
"Wciąż wierzę w miłość, w pokój, w pozytywne myślenie" J.Lennon

Maniako
Debiutant ✽
Posty: 14
Rejestracja: 05 gru 2006, 13:19
Choroba: CD
Lokalizacja: Złotów

Braki magnezu

Post autor: Maniako » 28 lip 2010, 22:30

Witam mam chyba braki magnezu nie wiem co mam jesc aby to nadrobic, mialem ostatnio klucie w klatce piersiowej, głowa bolala i kregoslup,czulem zmeczenie, nie wiem co jest przyczyna tego... moze brak magnezu... ale nie wiem w jakiej postaci go brac, w pluszu zle dziala na jelita(CD), tabletki tez nie za bardzo, mam stresujaca prace i duzo pracuje nie wiem czy to cos ma do rzeczy.

Pozdrawiam Forumowiczów

Awatar użytkownika
andzka
Początkujący ✽✽
Posty: 485
Rejestracja: 21 lut 2009, 07:47
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Stargard Szcz.
Kontakt:

Re: Magnez

Post autor: andzka » 29 lip 2010, 17:06

Z tego co wiem, to podwyżoszny poziom stresu wypłukuje magnez z organizmu, podobnie jak kawa i fajki :) Myślę, że stresująca praca jest przyczyną takiego samopoczucia ... u mnie było podobnie ale dłuższy urlop zrobił swoje i teraz czuję się dobrze, czego i Tobie życzę :)
Salofalk-wlewki, Asamax 500 - 3x2, remisja :)

Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃
Posty: 2859
Rejestracja: 24 maja 2010, 11:31
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin/Bełżyce/Łuszczów

Re: Magnez

Post autor: malapkasia » 29 lip 2010, 22:12

herbata i cukier tez wypłukują magnez, ja ograniczyłam w zimie do 1 herbaty, i polowe zmniejszyłam cukier... ale i tak czasem dokuczają skurcze:/
"Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze rozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć"
imuran, entocort 3mg, novothyral

Maniako
Debiutant ✽
Posty: 14
Rejestracja: 05 gru 2006, 13:19
Choroba: CD
Lokalizacja: Złotów

Re: Magnez

Post autor: Maniako » 31 lip 2010, 11:24

Witam a co myslicie o suplmentach diety np:

http://www.isuplementy.pl/power-mins-p-25.html

czy moga szkodzic na jelita? i czy ktos probował czy zdaja one egzamin czy warto sie posiwecic? pzdr

mjmartino
Początkujący ✽✽
Posty: 85
Rejestracja: 20 cze 2010, 13:51
Choroba: kolagenowe zap. j.
województwo: śląskie
Lokalizacja: Będzin k/Katowic
Kontakt:

Re: Magnez

Post autor: mjmartino » 31 lip 2010, 13:31

Wszystko z umiarem nie szkodzi...
Ale jeśli chcesz coś łykać to najpierw poczytaj o przyswajalności bo co z tego ze w kapsułce jest ileś tam mg czegoś tam .. jak wchłonie się np 10% ;)
Poza tym jedne minerały przeszkadzają lub blokują wchłanianie drugim.. :)
Polecam też konsultacje z lekarzem i jakie jest jego stanowisko :) I badania czy czegoś Ci rzeczywiście brakuje ;)
Ale profilaktycznie 1 dziennie kapsułka nie zaszkodzi tak myślę :D
Ja tego suplementu nie próbowałem nigdy nie łykałem combo'sów all in one :wink:

A jeśli chodzi o sam MAGNEZ to z cheatyniną najlepiej się wchłania z tego co wyczytałem.
B6 pomaga ale można B6 przedawkować więc nie łykać 10 dziennie czasem :D
NFZ i biurokracje trzeba zlikwidować!
A lekarzy leczących na oko pozbawić prawa wykonywania zawodu!

Asamax 500 2|0|1
Budenofalk 3mg 0|0|0
Acidium Folicum 15mg 0|0|0 | co 2 dzień
Debutir 0|0|0
Colostrum 0|0|0
Imunoglukan 0|0|0
Bioastin Supreme 0|0|0 (6mg astaksantyna)

Jeśli coś jest niemożliwe do zrobienia, musi się znaleźć ktoś kto tego nie wie, przyjdzie i to zrobi!

Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃
Posty: 2859
Rejestracja: 24 maja 2010, 11:31
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin/Bełżyce/Łuszczów

Re: Magnez

Post autor: malapkasia » 31 lip 2010, 18:10

ja biorę rano wapno, a po godz lub dwóch, dopiero MG, i tak samo wieczorem, kolo 19 wapno i kolo 22 mg, ostatnio pytałam lekarza i powiedział mi żeby ich nie łączyć bo się nie wchłoną... wiec sobie dziele, średnio 2 godz różnicy robię... aha nio i rano biorę 1 małą B6:) a ostatnio nawet odstawiłam herbatę całkiem... ale pewnie bliżej września (zimna) wrócę do niej:(
"Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze rozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć"
imuran, entocort 3mg, novothyral

mjmartino
Początkujący ✽✽
Posty: 85
Rejestracja: 20 cze 2010, 13:51
Choroba: kolagenowe zap. j.
województwo: śląskie
Lokalizacja: Będzin k/Katowic
Kontakt:

Re: Magnez

Post autor: mjmartino » 01 sie 2010, 01:55

Nie wydaje mi się aby 1 herbata aż tak wypłukiwała z organizmu magnez i potas..
Ale racja wapno i magnez razem się nie wchłaniają..
Może sobie zmień magnez na inny albo zwiększ dawkę np na noc ;) bo za pewne w nocy skurcze dokuczają ...
Ja pije szczerze 2 a nawet 3 herbaty .. :mrgreen: to ja dopiero jestem wypłukany haha ;D
NFZ i biurokracje trzeba zlikwidować!
A lekarzy leczących na oko pozbawić prawa wykonywania zawodu!

Asamax 500 2|0|1
Budenofalk 3mg 0|0|0
Acidium Folicum 15mg 0|0|0 | co 2 dzień
Debutir 0|0|0
Colostrum 0|0|0
Imunoglukan 0|0|0
Bioastin Supreme 0|0|0 (6mg astaksantyna)

Jeśli coś jest niemożliwe do zrobienia, musi się znaleźć ktoś kto tego nie wie, przyjdzie i to zrobi!

Awatar użytkownika
Kajaccn
Początkujący ✽✽
Posty: 72
Rejestracja: 20 maja 2010, 10:54
Choroba: nie ustalono
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Polska/ Warmia

Re: Magnez

Post autor: Kajaccn » 01 sie 2010, 09:50

Nie słyszalam o tym żeby cukier wypłukiwał wapń czy magnez, kawa lub herbata owszem ale raczej trzeba uważać żeby po prostu nie pijać mocnych, długo zaparzanych i kilku dziennie, lub do kawy dodawać np. mleko ( są teraz mleka wzbogacane w wapń co jest dodatkowym atutem). I tak najlepiej magnez, potas, wapń, żelazo oraz inne składniki przyjmować raczej nie w kapsułkach ale pochodzenia naturalnego z żywności. Polecam bioolej z amarantusa, gdyż zawiera łatwoprzyjwajalny magnez, żelazo i wapń, a poza tym jako że jest to bioolej oddziałuje pozytywnie na organizm.
Colitis chronica nonspecifica- Asamax 2x2

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Magnez

Post autor: obyty.z.cu » 01 sie 2010, 19:06

Kajaccn pisze:lub do kawy dodawać np. mleko ( są teraz mleka wzbogacane w wapń co jest dodatkowym atutem).
do kawy dodaje mleko z Gostynia z dodatkowym magnezem.
Dobre.Polecam.
Dodatkowo Asparagin 2 tab. dziennie,bo i potas jest potrzebny.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

beateczka
Początkujący ✽✽
Posty: 116
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:01
Choroba: CU
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Magnez

Post autor: beateczka » 02 sie 2010, 22:50

wysoko przyswajalny jest Chela-Mag B6 z Olimpu

Maniako
Debiutant ✽
Posty: 14
Rejestracja: 05 gru 2006, 13:19
Choroba: CD
Lokalizacja: Złotów

Re: Magnez

Post autor: Maniako » 03 sie 2010, 19:48

No wlasnie w tym problem ze magnez w tabletkach mi szkodzi, takze olimp i tabletki odpadaja, sprawdze jak to bedzie bio olejem z amarantusa tak przy okazji znalazlem sklep:
http://www.sklepdietetyczny.pl/product_ ... ts_id=1122

moze sie przyda komus:)

pzdr

ODPOWIEDZ

Wróć do „Witaminy”