Jakie suplementy wcinacie?

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Miska Ryżu
Doświadczony ❃
Posty: 1475
Rejestracja: 03 lip 2008, 10:38
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Jakie suplementy wcinacie?

Post autor: Miska Ryżu » 07 sty 2010, 11:41

Zenobius pisze: ja ostatnio pije wapno rozpuszczalne, wcinam vigorowe witaminki i omege-3 a do tego wcinam duzo warzyw, owocow, watrobki, ryb i czerwonego miesa ;-) tak zeby miec zelazo i tluszcze rybne z pokarmu, a nie tabletek.
wszystko musujące rozpuszczalne w wodzie u mnie odpada, nawet wapno. Biegunki + wzdęcia.
Smutno Ci? A może budyń? :)

dethleffs

Re: Jakie suplementy wcinacie?

Post autor: dethleffs » 07 sty 2010, 13:49

Jak badasz swoje reakcje na jedzenei, to tez najlepiej zminimalizowac liczbe rzeczy ktore jakos-tam moga na to wplynac, bo nie bedziesz wiedziala co Ci szkodzi a co nie.
popieram w 100 % trudno wykumac nawet co pomoglo, nie tylko co zaszkodzilo
chyba, ze Horadoopka (ale dziwnie pisze sie taki nick ;P ) testowalas juz taki mix

Unknown
Początkujący ✽✽
Posty: 441
Rejestracja: 29 sie 2008, 23:08
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: ...

Re: Jakie suplementy wcinacie?

Post autor: Unknown » 12 sty 2010, 11:40

Ja żadnych suplementów nie zażywam i zastanawiam się, czy nie powinnam tego zmienić :D Może jakieś witaminki zimą by się przydały. Chociaż do tej pory wydawało mi się, że w miarę urozmaicona dieta zaspokaja potrzeby mojego organizmu w tym zakresie :)
How does it feel
To be on your own
With no direction home
Like a complete unknown
Like a rolling stone?

Misia

Re: Jakie suplementy wcinacie?

Post autor: Misia » 12 sty 2010, 13:43

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
KrzysiekŻyrek
Aktywny ✽✽✽
Posty: 500
Rejestracja: 15 mar 2010, 17:03
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Żabnica
Kontakt:

Re: Jakie suplementy wcinacie?

Post autor: KrzysiekŻyrek » 15 mar 2010, 17:28

biore Encorton-20mg-rano i 10mg-poludnie, salofalk 2x 2 po 0,5g , Polplazor 2x 1 po 20mg , Immuran rano 50mg po poludniu 25mg , Calperoz 2x po 0,5g , Kalipoz 2x 1 , Vit A+D3 1x 1 , Magne b6 1x 1 , Ferrum lek 2x 1 , Kwas foliowy 1x 1 , Lacidofil 1x 1

Choroba:CD, wzrost:180, waga:57kg ale rosnie bo jestem 3 tygodnie po rozpoznaniu, i wszystkie objawy ustaly :wink:
LEKI:\ pentaza 3x 2 po 0,5g, Immuran 75mg,, encorton 15mg

http://owczarekniemiecki.com/
Moja ulubiona gra na zabicie czasu: www.wildguns.pl gram na servie 9

Awatar użytkownika
Miła
Początkujący ✽✽
Posty: 145
Rejestracja: 30 sie 2009, 22:19
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Brodnica

Re: Jakie suplementy wcinacie?

Post autor: Miła » 23 mar 2010, 16:27

Podstawowych leków biorę tyle, że gdybym miała brać garść suplepentów, to by mi chyba bokiem wyszło.
Ograniczam się do probiotyków, typu Trilac, Multilac lub Acidolac. Łykam też kwas foliowy i zwykłą Multiwitaminę lub Nurseę, a jak "czuję się niewyraźnie" :) to Rutinoscorbin. Czasem chlapnę sobie wodę z miodem. Wogóle wolę słodzić miodem niż cukrem. Co jakiś czas kefirek, jakoś nie wierzę, że Actimel ma w sobie coś więcej. No i ziółka, głównie rumianek. Od czasu do czasu herbatka miętowa.
"Dobrze widzi się tylko sercem.
Najważniejsze jest niewidzialne dla oczu."
Antoine de Saint-Exupery - Mały Książę

lolek
Początkujący ✽✽
Posty: 78
Rejestracja: 23 mar 2010, 17:49
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Szczepy bakteri, flora bakteryjna, inulina itp preparaty

Post autor: lolek » 24 mar 2010, 23:36

Jestem ciekawy, czy bierzecie szczepy bakterii by odbudować florę bakteryjną, inulinę lub inne preparaty i jak one działają na Was? Czy one mogą wpływać na podtrzymanie remisji, bo wnioskując z życia można powiedzieć, że nasze dolegliwości a dokładnie CU są spowodowane narastaniem złych bakterii w naszym organizmie i dochodzi do zachwiania równowagi w naszych jelitach i występuje zapalenie, może tylko ja to tak widzę. Chciałbym żebyście się wypowiedzieli na temat różnych specyfików które mogą pomagać w utrzymaniu remisji lub w jakimś innym celu. Podzielcie się spostrzeżeniami z życia

lolek
Początkujący ✽✽
Posty: 78
Rejestracja: 23 mar 2010, 17:49
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Jakie suplementy wcinacie?

Post autor: lolek » 25 mar 2010, 08:04

majka83 tak czytałem już te strony, ale chciałbym się dowiedzieć ogółem od ludzi którzy stosują prebiotyki + probiotyki typu jakieś szczepy dobrych bakterii i inulinę podawają i czy to pomaga w utrzymaniu dobrej kondycji remisji, chodzi mi o to czy są żywe przykłady, że te specyfiki pomagają ludziom trochę zapomnieć o dolegliwości CU :) i czy można brać szczepy bakterii i inulinę podczas zaostrzenia?

Dziękuje za uwagę, 3maj się! :)

xentrix
Początkujący ✽✽
Posty: 66
Rejestracja: 04 sie 2009, 21:57
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jakie suplementy wcinacie?

Post autor: xentrix » 12 wrz 2010, 01:03

Zenobius pisze:Co do tworzenia dobrych bakterii jelitowych to polecam jeszcze banany i surowa cebule - dobra pozywka dla owych :-)
Zdaje sie, ze jeszcze mniszek lekarski jest dobra pozywka.
banany ?

pistols30
Początkujący ✽✽
Posty: 335
Rejestracja: 13 cze 2008, 15:54
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: katowice
Kontakt:

Re: Jakie suplementy wcinacie?

Post autor: pistols30 » 23 wrz 2010, 16:51

Ja ostatnio zastapilem probiotyk Probacti4 synbiotykiem Multilac. Opakowanie(10 kapsulek) kosztuje 6,80. Jak na razie jest oki.

xentrix
Początkujący ✽✽
Posty: 66
Rejestracja: 04 sie 2009, 21:57
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jakie suplementy wcinacie?

Post autor: xentrix » 25 wrz 2010, 00:02

pistols30 pisze:Ja ostatnio zastapilem probiotyk Probacti4 synbiotykiem Multilac. Opakowanie(10 kapsulek) kosztuje 6,80. Jak na razie jest oki.
tez biore multilac od 2 tygodni i powiem , że zauwazalna jest poprawa , co prawda zapalenia to on raczej nie leczy ale wspomaga i zapewnia wiekszy komfort zycia , moge teraz z domu wyjsc bez obawy i strachu...( biore także encorton i salofalk, bo mam obecnie stan zapalny ). Trudno mi powiedziec , czy jest lepszy od innych , bo bralem ale bardzo dawno trilac...Patrzac po składzie i cenie to wart jest zakupu . Zamowilem kilka paczek przez internet po 4,99 zł :)

pistols30
Początkujący ✽✽
Posty: 335
Rejestracja: 13 cze 2008, 15:54
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: katowice
Kontakt:

Re: Jakie suplementy wcinacie?

Post autor: pistols30 » 27 wrz 2010, 21:25

xentrix pisze:Zamowilem kilka paczek przez internet po 4,99 zł
Ja tez zauwazylem,ze w necie mozna taniej kupic tyko dochodza jeszcze koszty wysylki.Ja teraz tez przechodze przez zaostrzenie i niestety takie rzeczy nie pomagaja ale w czasie remisji dziala bardzo fajnie(nie mam wzdec czy przelewan).Mysle,ze wart jest wyprobowania.

xentrix
Początkujący ✽✽
Posty: 66
Rejestracja: 04 sie 2009, 21:57
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jakie suplementy wcinacie?

Post autor: xentrix » 27 wrz 2010, 23:55

pistols30 pisze:
xentrix pisze:Zamowilem kilka paczek przez internet po 4,99 zł
Ja tez zauwazylem,ze w necie mozna taniej kupic tyko dochodza jeszcze koszty wysylki.Ja teraz tez przechodze przez zaostrzenie i niestety takie rzeczy nie pomagaja ale w czasie remisji dziala bardzo fajnie(nie mam wzdec czy przelewan).Mysle,ze wart jest wyprobowania.

zamawialem wraz z innymi lekami i witaminami nie tylko dla mnie , tak wiec bardzo sie opłacało zrobic duze zamowienie , wtedy koszta wysylki sie inaczej rozkladaja .....kupowac 2,3 paczki sie nie opłaca ....

a co do dzialania w zaostrzeniu to powiem ,ze zalezy to pewno od osoby i stopnia cięzkosci choroby ....mi akurat pomaga

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Posty: 1591
Rejestracja: 23 wrz 2010, 12:59
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Polski

Re: Jakie suplementy wcinacie?

Post autor: Alis » 09 lut 2013, 14:23

Mam pytanie właśnie o suplementy diety, nie wiem czy te podane preparaty są nadal dostępne. Ale ogólnie chodzi mi o coś, żeby tam wszystko było, a szczególnie potas, bo strasnzie mi powieka drga, a w spzitalu dawali mi potas, ale już nie zapisali do domu czy mam brać, a czuje że powinnam przy zaostrzeniu. Co polecacie, w dobrej cenie oczywiście?
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3162
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:26
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: obywatel świata
Kontakt:

Re: Jakie suplementy wcinacie?

Post autor: maggie0278 » 09 lut 2013, 17:07

Drgania mięśni to może też być oznaka niedoboru magnezu, warto wtedy brać magnez z vit. B 6, która ułatwia jego przyswajanie.
Z tego co wiem, tylko preparat MagneB6 ma badania w zakresie przyswajalności.

Mam w domu niepotrzebny Kalipoz, 391mg jonów potasu - tabletki o przedłużonym uwalnianiu. Ale skoro wypisali Cię bez konieczności dalszego stosowania, to nie wiem czy powinnaś brać dalej. Jakby co to pisz na priv.
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Witaminy”