Suplementacja witaminy D3 i problemy z nią związane

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
irek
Początkujący ✽✽
Posty: 175
Rejestracja: 04 sty 2014, 08:22
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Piotrków Tryb

Re: Suplementacja witaminy D3 i problemy z nią związane

Post autor: irek » 24 sty 2016, 16:15

atabe pisze:Ja mam cholesterol ponad 300, za to przepływy w tętnicach bardzo dobre,miażdżycy brak.
Czy,czasem nie jesteś na diecie wysoko tłuszczowej,coś typu Kwaśniewskiego?
Nie wiem,czy dobrze kojarzę,ale Zięba miażdżycę wiązał z wysoką homocysteiną.
Innych badań określających,czy jesteśmy zagrożeni miażdżycą nie znam.
Wszyscy mówili,że się nie da zrobić,ale przyszedł jeden,który nie wiedział,że się nie da i to zrobił.

Aby być mądrym,nie wystarczy mieć wiele ksiąg:
Osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.

atabe
Aktywny ✽✽✽
Posty: 863
Rejestracja: 28 kwie 2010, 10:31
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: kobyla łąka

Re: Suplementacja witaminy D3 i problemy z nią związane

Post autor: atabe » 25 sty 2016, 16:54

michal_mg, U taty na szczęście nie zbijali. Ja się w ogóle nie przejmuję tym cholesterolem, trójglicerydy w normie, jestem szczupła jak na swój wiek. Jak to stwierdził mój rodzinny"póki przepływy są ,to nie zawracać sobie tym głowy". I tego się trzymam :wink:

atabe
Aktywny ✽✽✽
Posty: 863
Rejestracja: 28 kwie 2010, 10:31
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: kobyla łąka

Re: Suplementacja witaminy D3 i problemy z nią związane

Post autor: atabe » 25 sty 2016, 17:00

irek, nie jestem na żadnej diecie. Jem normalnie tzn.wszystko. Tłusto nie jadłam nigdy ,bo nie lubię. Cholesterol u mnie na pewno nie ma związku z jedzeniem, raczej wątroba wydziela za dużo. Chyba , że z wiekiem tak ma być, jak twierdzą co niektórzy, np Zięba tez. :roll:

gumol
Debiutant ✽
Posty: 42
Rejestracja: 22 gru 2014, 10:25
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Suplementacja witaminy D3 i problemy z nią związane

Post autor: gumol » 30 sty 2016, 18:38

Słuchajcie, a ja mam pytanie w jakiej kolejności zażywać witaminy D3, K2 i Wapń, żeby wszystko odpowiednio się wchłaniało ?

Awatar użytkownika
michal_mg
Aktywny ✽✽✽
Posty: 532
Rejestracja: 11 paź 2013, 18:39
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Suplementacja witaminy D3 i problemy z nią związane

Post autor: michal_mg » 30 sty 2016, 19:50

kolejność nie ma znaczenia - tylko po co Ci wapń? - nie masz go w pożywieniu?
Obrazek

gumol
Debiutant ✽
Posty: 42
Rejestracja: 22 gru 2014, 10:25
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Suplementacja witaminy D3 i problemy z nią związane

Post autor: gumol » 31 sty 2016, 14:35

Wydaje mi się że wapń znajduje się w moim jadłospisie, ale dermatolog do którego teraz chodzę zalecił suplementację witaminy D3 i wapnia, ponieważ retinoidy, które pobieram tak jak sterydy wpływają na osłabienie kości.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Suplementacja witaminy D3 i problemy z nią związane

Post autor: obyty.z.cu » 31 sty 2016, 15:52

nadmiar wapnia też może szkodzić.
Ja mam osteoporoze i biore między innymi
http://bazalekow.mp.pl/lek/46825,Vigantol-krople
https://www.doz.pl/apteka/p5343-Calpero ... ia_100_szt
Dawki powinny ktoś określić.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
michal_mg
Aktywny ✽✽✽
Posty: 532
Rejestracja: 11 paź 2013, 18:39
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Suplementacja witaminy D3 i problemy z nią związane

Post autor: michal_mg » 31 sty 2016, 22:18

gumol, tu zgadzam się z obytym - nadmiar wapnia może wyrządzić ogromne szkody. Jak dla mnie, kiedy w jadłospisie masz również wapń to normalnie on się wchłania w około 10%. Witamina D zwiększa tą wchłanialność około 3x i wystarczy. Nie masz osteoporozy to nie potrzeba jeszcze suplementować się sztucznym wapnem, który wchłania się gorzej niż z jedzenia. Witamina D robi swoje, możesz jedynie poszukać gdzie jeszcze wapń występuje bogato - wakame, sezam, słonecznik, zielone rośliny (teraz brukselka, jarmuż) ale też nie jeść ich za wiele.... szczególnie zieleniny. A dołączenie witaminy K2 robi swoje aktywując białko, które zajmuje się już transportem wapnia tam gdzie jest jego przeznaczenie.

Dodam tylko, że ojciec ma osteoporozę i nie jedząc wapnia (zapisywanego oczywiście) a stosując K2 to po 8 miesiącach brania tej witaminy polepszenie nastąpiło o 1 pkt - z 3,6 na 2,4 obecnie. Czyli wychodzi z niej.

p/s swoją drogą ciekaw jestem co K2 zrobiłaby ludziom chorym na zwapnienie dróg żółciowych.... bo to chyba ten sam temat.
Obrazek

gumol
Debiutant ✽
Posty: 42
Rejestracja: 22 gru 2014, 10:25
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Suplementacja witaminy D3 i problemy z nią związane

Post autor: gumol » 01 lut 2016, 08:54

W takim razie na ten moment odpuszczę sobie dodatkową suplementację wapnia, a zostanę przy witaminie D3 i K2. A w najbliższym czasie zrobię sobie badanie gęstości kości, żeby sprawdzić czy wszystko ok. Dzięki za wyjaśnienie sprawy :beer:

lorema

Re: Suplementacja witaminy D3 i problemy z nią związane

Post autor: lorema » 05 sie 2016, 15:19

Dzisiaj pojawiła się informacja, że GIF wycofuje z obrotu serie produktu leczniczego Vigantoletten 1000
Serie tabletek, które zostały wycofane:
191465, data ważności: 31.08.2017
192942, data ważności: 31.08.2017
194883, data ważności: 31.08.2017
194885, data ważności: 31.08.2017
194889, data ważności: 31.10.2017
http://www.rynekaptek.pl/komunikaty-urz ... 15360.html

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Suplementacja witaminy D3 i problemy z nią związane

Post autor: obyty.z.cu » 05 sie 2016, 15:52

dobrze więc że biore krople.jakoś wolę tę formę, nie zamulają niepotrzebnymi składnikami...
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

lorema

Re: Suplementacja witaminy D3 i problemy z nią związane

Post autor: lorema » 14 mar 2017, 20:07

" O zbawiennym wpływie witaminy D na organizm człowieka oraz o tym, czy powinniśmy się bać hiperwitaminozy D3 mówi prof. dr hab. Ewa Marcinowska-Suchowierska z Kliniki Geriatrii, Chorób Wewnętrznych i Chorób Metabolicznych Kości CMKP w Warszawie. "
http://www.termedia.pl/reumatologia/Dar ... 25390.html

Ben25
Debiutant ✽
Posty: 8
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:05
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: Suplementacja witaminy D3 i problemy z nią związane

Post autor: Ben25 » 30 lip 2018, 09:13

Polecam wszystkim suplementację D3
Nie mogłem osiągnąć remisji przez ponad pół roku. Dopiero gdy zacząłem przyjmować D3 wszystko się zmieniło. Dzisiaj czuje się lepiej niż przed choroba.
http://pokonajcolitis.blogspot.com/?m=1

mari
Początkujący ✽✽
Posty: 238
Rejestracja: 23 gru 2017, 22:52
Choroba: CU
województwo: małopolskie
miasto: kraków

Re: Suplementacja witaminy D3 i problemy z nią związane

Post autor: mari » 17 mar 2019, 20:50

Mam pytanie dotyczące stosowania D3 ,wapna,witamin ,które produkty są najlepiej tolerowane przy chorobach jelit, moja gastrolog uważa że przy CU /zwłaszcza jeżeli brak jest remisji /zawsze wchłanianie witamin jest zaburzone,niestety konkretnej nazwy nie poleciła -często powtarza :metodą prób i błędów bo każdy organizm jest inny .Myślałam o Calperos ,ale w ulotce jest informacja że ubocznym skutkiem mogą być nudności, biegunki ,zaparcia.Myślałam również o Vigantoletten -Obyty pisał że stosuje krople.Macie jakieś doświadczenia,metoda prób owszem ale błędów w postaci biegunek chciałabym uniknąć.

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: Suplementacja witaminy D3 i problemy z nią związane

Post autor: Noelia » 18 mar 2019, 13:55

mari pisze:
17 mar 2019, 20:50
Mam pytanie dotyczące stosowania D3 ,wapna,witamin ,które produkty są najlepiej tolerowane przy chorobach jelit, moja gastrolog uważa że przy CU /zwłaszcza jeżeli brak jest remisji /zawsze wchłanianie witamin jest zaburzone,niestety konkretnej nazwy nie poleciła -często powtarza :metodą prób i błędów bo każdy organizm jest inny .Myślałam o Calperos ,ale w ulotce jest informacja że ubocznym skutkiem mogą być nudności, biegunki ,zaparcia.Myślałam również o Vigantoletten -Obyty pisał że stosuje krople.Macie jakieś doświadczenia,metoda prób owszem ale błędów w postaci biegunek chciałabym uniknąć.
Mąż aktualnie bierze Calperos (wapń) oraz krople Devikap (wit. D3).
Krople Devikap są na receptę, ale jest podobny preparat bez recepty - krople Vigantol.
Przyjmował oba produkty, oba są bardzo skuteczne, dawka na 1 kroplę taka sama (500 j.m.) - tyle, że Devikap jest 2 razy tańszy.
Stosował też kapsułki D-Vitum Forte 4000 j.m. + K2 firmy Oleofarm - witaminy rozpuszczone w oleju lnianym, czyli dodatkowo kwasy omega-3, które działają przeciwzapalnie w NZJ.
Wszystkie te preparaty się u męża sprawdzają, dobrze je toleruje, tzn. jelitowo jest wszystko ok, żadnych działań niepożądanych.
Ja i córka również bierzemy wit. D.
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Witaminy”