źródło witaminy D

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
metys
Debiutant ✽
Posty: 8
Rejestracja: 22 lip 2016, 13:39
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: mazowieckie

Re: źródło witaminy D

Post autor: metys » 22 lip 2016, 21:05

I się wyjaśniło .

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: źródło witaminy D

Post autor: Jacekx » 05 sie 2016, 11:12

fakt mi skierowanie też dał reumatolog :idea:

metys
Debiutant ✽
Posty: 8
Rejestracja: 22 lip 2016, 13:39
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: mazowieckie

Re: źródło witaminy D

Post autor: metys » 10 sie 2016, 23:51

Jak długo należy przyjmować witaminę D i z czym jest najbardziej przyswajana przez organizm .

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Posty: 2134
Rejestracja: 30 lis 2014, 13:44
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Głogów Młp/Rzeszów
Kontakt:

Re: źródło witaminy D

Post autor: chrzanovy » 11 sie 2016, 10:24

metys pisze:Jak długo należy przyjmować witaminę D i z czym jest najbardziej przyswajana przez organizm .
mi reumatolog kazał brac minimum 3 mc i do czasu aż sie znajdzie wynik w normie. a z czym.... kilka usób podpowiadąło że z witamina K2 najlepiej... niewiem coś w tym jest
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Antoni
Debiutant ✽
Posty: 17
Rejestracja: 25 kwie 2016, 14:57
Choroba: IBS
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: źródło witaminy D

Post autor: Antoni » 16 sie 2016, 13:06

Cześć, ostatnio żona poprosiła lekarza rodzinnego o badanie poziomu wit. D. Od "uprzejmej" Pani Doktor usłyszała, że w Polsce wszyscy mają niedobór witaminy D i nie da skierowania na takie badanie. Miedzy innymi dlatego jest profilaktyka suplementacji od 3 tygodnia życia, aż do 14 r.ż. Po tym okresie zaleca się każdemu kontynuacje.
Włos się jeży, ona by chętnie zapłaciła, ale nie uzyskała żadnej info, że jest taka możliwość.
Antek

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Posty: 2134
Rejestracja: 30 lis 2014, 13:44
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Głogów Młp/Rzeszów
Kontakt:

Re: źródło witaminy D

Post autor: chrzanovy » 16 sie 2016, 13:26

Antoni, są "konowały" i sa lekarze także jak nam wiadomo żyjemy w tym kraju mlekiem i miodem płynącym i nie ma sensu sie denerwować tylko olać takiego i iśc do innnego.
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Awatar użytkownika
Fisio
Debiutant ✽
Posty: 13
Rejestracja: 13 sie 2016, 17:30
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: źródło witaminy D

Post autor: Fisio » 20 sie 2016, 11:15

Mi też lekarka odmówiła sprawdzenia wit D :roll: A co do wchłaniania to najlepiej z tłuszczami zwierzęcymi. Ja biorę Vigantoletten rano i do tego dwa jajka na miękko.

czarny
Początkujący ✽✽
Posty: 54
Rejestracja: 03 paź 2016, 11:31
Choroba: CU
województwo: podlaskie
Lokalizacja: Siemiatycze

Re: źródło witaminy D

Post autor: czarny » 10 lut 2017, 19:43

michal_mg pisze: Trzecie źródło witaminy D - zapomniane.
Wychodząc naprzeciw początkom mojej osteoporozy przypomniałem sobie o czymś, co mają moi rodzice. Staroć PRLowska, mało używana, ale zalegająca często zakamarki w różnych domach. Dla upewnienia się przeczytałem instrukcję jak i zasięgnąłem rady lekarzy. Mowa o kwarcówce - lampie kwarcowej, która kiedyś służyła do naświetleń w czasie infekcji i - o czym mowa w instrukcji - przeciwdziałaniu krzywicy z racji na wytwarzanie witaminy D w organizmie, jak i wspomagając wytwarzanie czerwonych krwinek i hemoglobiny - o czym nie wiedziałem.
Na allegro zakupiłem więc kwarcówkę, dokładnie taką samą jaką mają moi rodzice i czekam na przesyłke. Z tego też powodu polecam zaopatrzyć się w taki sprzęt.
:razz: hah.
jak cos jest glupie ale dziala to nie jest glupie. odpalam sobie lampke i robie sobie sam witamine :P genialne

Awatar użytkownika
daroslav
Debiutant ✽
Posty: 31
Rejestracja: 17 maja 2009, 15:08
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: źródło witaminy D

Post autor: daroslav » 12 lut 2017, 00:38

metys pisze:Jak długo należy przyjmować witaminę D i z czym jest najbardziej przyswajana przez organizm .
https://upaszczaka.blogspot.com/2017/01 ... na-d3.html

Polecam ten wpis na blogu, sporo ciekawych informacji o ktore pytasz.
Diagnoza: 2002 rok
Stan: Remisja
Waga: 105 kg
Wzrost: 197 cm
Obecne Leki: Wedolizumab
Kiedyś: Humira, Infliximab, LDN, Azio i Merkapturyna, Sterydy, Entocort, Budenofalk, Cipropol, Metronidazol

Awatar użytkownika
Magdalena Anna
Debiutant ✽
Posty: 7
Rejestracja: 25 maja 2016, 17:10
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: źródło witaminy D

Post autor: Magdalena Anna » 12 lut 2017, 01:02

Fisio pisze:Mi też lekarka odmówiła sprawdzenia wit D :roll: A co do wchłaniania to najlepiej z tłuszczami zwierzęcymi. Ja biorę Vigantoletten rano i do tego dwa jajka na miękko.
Witaminę D organizm produkuje sam, wykorzystując promieniowanie słoneczne UVB. Polecam spacery w słoneczne dni. O suplementy w okresie jesienno-zimowym można zapytać w aptece, są dostępne bez recepty. Oczywiście wspomniana przez ciebie dieta też nie jest bez znaczenia :grin:
Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy.

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: źródło witaminy D

Post autor: Noelia » 11 cze 2019, 04:46

romek pisze:
09 cze 2019, 13:38
A do tego mam strasznie niski poziom witaminy D: 21,35 ng/ml (skala: 30-100 wystarczający, 20-29 niewystarczający, <20 niedobór). Nie wiem czy to po sterydach, czy po długotrwałej diecie bez owocowej i bez warzywnej. czy może jeszcze po czymś innym??
To bardzo częsta sytuacja w NZJ.
Dieta "bezowocowa i bezwarzywna" nie miała na to wpływu, ponieważ produkty roślinne (poza grzybami) nie zawierają wit. D.
Jest rozpuszczalna w tłuszczach, najwięcej jej w rybach i w produktach mlecznych.
No i przede wszystkim powstaje w skórze pod wpływem słońca (a konkretnie promieniowania UVB).
Po zimie to większość zdrowych ludzi ma niedobór.

Jeśli chodzi o poziomy i dawki, to tutaj najbardziej istotne info z wytycznych:
1.jpg
2.jpg
2.jpg (67.52 KiB) Przejrzano 2877 razy
3.jpg
4.jpg
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

BlackRose
Początkujący ✽✽
Posty: 477
Rejestracja: 03 sie 2017, 22:29
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
miasto: Warszawa

Re: źródło witaminy D

Post autor: BlackRose » 14 cze 2019, 14:21

Ja ostatnio zakochałam się w sardynkach , pychota i nie szkodzą moim jelitkom, a podobno to bogactwo witaminy D 🙂

ODPOWIEDZ

Wróć do „Witaminy”