witamina C

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
michal_mg
Aktywny ✽✽✽
Posty: 532
Rejestracja: 11 paź 2013, 18:39
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

witamina C

Post autor: michal_mg » 12 sty 2015, 00:20

mam pytanie co do dietetyki, znawców witamin.
Zna ktoś Raport Klennera i wie co on zawiera? - co o tym myślicie jak i o gościu Linus Pauling i jego badaniach nad witaminą C.

Wynikałoby z tego, że szukamy chińskich ziół, akupunktury i takie tam, a tu? - witaminą C wyleczono ludzi z polio... a karzą się na nią szczepić...
Obrazek

Awatar użytkownika
michal_mg
Aktywny ✽✽✽
Posty: 532
Rejestracja: 11 paź 2013, 18:39
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: witamina C

Post autor: michal_mg » 15 sty 2015, 11:43

ciszę uznaję, za NIE.

Pytam teraz,

1. jakie jest dzienne zapotrzebowanie na witaminę C - ogólna dawka znana wszystkim, ok 60 mg na dobę jest PODOBNO w rzeczywistości minimalną dawką jaka chroni nas przed szkorbutem i ustalona została dość dawno.
Dawka minimalna jaka chroni nas przed niedostaniem objawów chorobowych z niedoboru to chyba jednak trochę mało jak na dzienne zapotrzebowanie.
Różne strony podają różne rzeczy. Są zwolennicy brania dużych dawek witaminy C co ogólnie nie jest zalecane - nawet w Poradniku Żywieniowym podanym na stronie J-elity i jest tam napisane nawet, że przedawkowanie może powodować kamicę nerkową... więc:

2.jaka dawka jest dawką przekraczającą dzienne zapotrzebowanie

3. wtrącenie do Poradnika Żywieniowego informacji o przedawkowaniu i powodowania kamicy nie poparte jest żadną informacją, która by to uściślała. Czy wiadomo KTO i na jakiej podstawie stwierdził, że nadmiar witaminy C może powodować kamienie nerkowe?
Obrazek

Awatar użytkownika
kalatos
Aktywny ✽✽✽
Posty: 599
Rejestracja: 20 cze 2013, 13:45
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Żyrardów
Kontakt:

Re: witamina C

Post autor: kalatos » 15 sty 2015, 13:58

Oglądałem kilka programów o witaminie c. Mowa w nich było o cudownym działaniu witaminy c na wiele rzeczy, między innymi podobno nawet raka potrafi wyleczyć, kiedy przyjmuje się duże dawki. Próbowałem nawet i ja przyjmować jakieś dawki forte, ale szrzecze mówiąc na sobie osoboście żadnego skutku nie odczułem, ani negatywnego ani pozytywnego.
Asamax, Sulfasalazin EN, Azatropine, VSL#3

Lepiej dziesięć razy ciężko chorować niż raz lekko umrzeć...

Fotografia okolicznościowa:
Obrazek.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: witamina C

Post autor: Mamcia » 15 sty 2015, 21:09

michal_mg - jak cię interesują odpowiedzi na te pytania to sobie poszukaj w literaturze naukowej. Publikacji jest sporo. natomiast trzeba pamiętać, że zapotrzebowanie, podaż, wchłanianie i w efekcie poziom w organizmie zależy od wielu czynników.
Czasami do rozwoju kamicy nerkowej przyczyniają się następujące zaburzenia i nieprawidłowości:
mocz nie odpływa prawidłowo z obu lub jednej nerki (np. z powodu przerostu gruczołu krokowego)
w moczu znajduje się zbyt mało substancji, które hamują tworzenie się złogów (np. cytryniany, magnez)
występuje inna choroba lub nieprawidłowość, która sprzyja kamicy nerkowej, np. nadczynność przytarczyc, choroby (np. choroba Leśniowskiego i Crohna) lub operacje jelita cienkiego, przyjmowanie zbyt dużych dawek witaminy D lub preparatów wapnia, albo bardzo duże dawki witaminy C.
Czyli przy CD wysokie dawki wit C to dodanie czynnika ryzyka.
I bardzo proszę jak coś podważasz, to najpierw sprawdź, bo mam poczucie, że tracę czas na wyważanie otwartych drzwi.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
michal_mg
Aktywny ✽✽✽
Posty: 532
Rejestracja: 11 paź 2013, 18:39
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: witamina C

Post autor: michal_mg » 16 sty 2015, 00:31

Wiadomości o witaminie C - na wszelkie bolączki, są na stronach, które raczej nie mogą budzić zaufania. Nie chcę nikogo odsyłać do czytania rzeczy, które są niby odkrywcze, bo nie sądzę żeby ktoś to zrobił. Dlatego pytam tylko o niektóre rzeczy.
Powodów kamicy nerkowej słyszałem kilka - np kamienie szczawianowe, a kamienie z wit C mnie raczej zdziwiły.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Witaminy”