Muzyka klasyczna (poważna)

Podzielmy się muzyką, którą najczęściej słuchamy - hity z pierwszych miejsc list przebojów a także utwory przez wiele osób zapomniane a przez nas odkurzane

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
alate
Moderator
Posty: 862
Rejestracja: 23 wrz 2014, 18:28
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Starachowice

Re: Muzyka klasyczna (poważna)

Post autor: alate » 12 lut 2015, 12:54

Witajcie, dawno mnie nie było, w szpitalu byłam, od świata czyt. sieci odcięta

chrzanovy, cieszę się, że Mahler się spodobał, a komentarz z poziomu odczucia jest jak najbardziej wskazany. Ja też się nie znam,nie jestem profesjonalistą, lubię po prostu to, co mi się podoba a muzyki też słucham każdej, dla przykładu: tak samo kocham to co skomponował Puccini jak i M.L. Gore

II Symfonia to faktycznie niesamowita kompozycja
ja ją słyszałam w świetnej aranżacji jednej z niemieckich filharmonii, w 4 części, Urlicht, oprócz obowiązkowej partii chóru pojawia się..druga orkiestra, oczywiście niepełna, grająca zza kulis, bardzo symboliczne
Mahler komponował na przełomie wieków 19 i 20, to mój ulubiony okres w muzyce klasycznej
Z tego samego okresu pochodzi ta kompozycja, Suita Griega, jak podoba Ci się stopniowanie napięcia w muzyce, to tu się nie zawiedziesz ! Finał po prostu ...urywa, wiadomo co :wink:
i wykonane w tej samej sali koncertowej w Amsterdamie, co Zmartwychwstanie Mahlera

https://www.youtube.com/watch?v=mv4cx3C3SZ4

Słuchaj, i nie odchamiaj się, bo nie masz powodu, czytam niektóre Twoje wpisy i na żaden chamski nie trafiłam :wink:
Crohn ? Z tym da się żyć !

Awatar użytkownika
cordo
Aktywny ✽✽✽
Posty: 932
Rejestracja: 01 wrz 2007, 18:53
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Muzyka klasyczna (poważna)

Post autor: cordo » 12 lut 2015, 18:01


kafka

Re: Muzyka klasyczna (poważna)

Post autor: kafka » 12 lut 2015, 21:41

Cordo, super to jest, najbardziej lubię ten moment, gdy w 1:56 nagle wszystko zaczyna wariowac. Ten utwór też często jest wykorzystywany w ścieżkach dźwiękowych filmów, pewnie przez ten moment przejścia właśnie.

Ja zapodam: https://m.youtube.com/watch?v=DwHpDOWhkGk
Pewnie znajomo zabrzmi dla tych, którzy widzieli "Pana i Władcę".

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Posty: 2134
Rejestracja: 30 lis 2014, 13:44
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Głogów Młp/Rzeszów
Kontakt:

Re: Muzyka klasyczna (poważna)

Post autor: chrzanovy » 18 lut 2015, 23:54

Swietne dawajcie wiecej. Mi to nie chodzi o stopniowanie w zasadzie tylko o orginalnosc Mahlera
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Posty: 2134
Rejestracja: 30 lis 2014, 13:44
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Głogów Młp/Rzeszów
Kontakt:

Re: Muzyka klasyczna (poważna)

Post autor: chrzanovy » 19 lut 2015, 00:06

http://youtu.be/91pWp9XCx98
Peter Gabriel - with this love z filmu Pasja
Przepiekny utwor tak smutny ze chrzanovy jak ma dolka to slucha go w kolko. Dlaczego czujemy bardziej smutek? Wiekszosc moich plyt jest taka. Wpadłem natchniony ta muzyka w ton melancholy
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Awatar użytkownika
alate
Moderator
Posty: 862
Rejestracja: 23 wrz 2014, 18:28
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Starachowice

Re: Muzyka klasyczna (poważna)

Post autor: alate » 20 lut 2015, 20:14

dziś coś z zupełnie innej bajki
ale mojej, bardzo mojej ...
https://www.youtube.com/watch?v=cyNM9Se5HU0
jedna z najpiękniejszych arii świata
zaś Joni, najpiękniejszy :mrgreen: bez dwóch zdań :!:
Crohn ? Z tym da się żyć !

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Posty: 2134
Rejestracja: 30 lis 2014, 13:44
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Głogów Młp/Rzeszów
Kontakt:

Re: Muzyka klasyczna (poważna)

Post autor: chrzanovy » 21 lut 2015, 18:52

alate pisze:https://www.youtube.com/watch?v=cyNM9Se5HU0
jedna z najpiękniejszych arii świata
alate, pochwale sie ze kontemplowałem Madame Motyl na żywca w przepięknej sali bo Royal Albert Hall. bilety kupilem 2 tygodnie przed performansem i trafiły sie 1 w pierwszym rzędzie! widocznie ktoś zrezygnował. Jak do tej pory dla mnie przeżycie niesamowite
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Awatar użytkownika
alate
Moderator
Posty: 862
Rejestracja: 23 wrz 2014, 18:28
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Starachowice

Re: Muzyka klasyczna (poważna)

Post autor: alate » 22 lut 2015, 13:59

o matko moja jedyna!!!
Kiedy byłeś??? Kto śpiewał Pinkertona ? A Motyla? Jak mi powiesz, że Angela Gheorghiu oder Anja Harteros zum Beispiel, to normalnie mi głowę urwie, z zazdrości :twisted:
Zazdrość trawi me serce wielce, chrzanovy, :wink:
ja w naszej Narodowe widziałam, i szczerze, Pinkerton nie był najgorszy, ale Ciociosan już nie bardzo..
Mów mi zaraz wszystko coś Ty widział, bardzo jestem ciekawa, serio.
Ja operę einfach kocham, w marcu na Traviatę idę :mrgreen:
Crohn ? Z tym da się żyć !

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Posty: 2134
Rejestracja: 30 lis 2014, 13:44
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Głogów Młp/Rzeszów
Kontakt:

Re: Muzyka klasyczna (poważna)

Post autor: chrzanovy » 22 lut 2015, 18:56

było to dość dawno ale wygooglowałem http://www.theguardian.com/music/2011/f ... fly-review takze Pinkertona grał Philip O'Brien, Ciciosan - Mihoko Kinoshita's , Suzuki - Nina Yoshida Nelsen. zgadzam sie w zupelnosci z tym co napisał autor recenzji -" You leave with renewed respect for what is surely Puccini's ultimate masterpiece".

Fantastyczne bylo to o tyle że akcja nie dziala sie na scenie ale w całym teatrze, krzesla zostaly zabrane i akcja dziala sie w srodku sali, takze do aktorow mialem z 1-2metry, aż włosy stawały dęba.
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Awatar użytkownika
alate
Moderator
Posty: 862
Rejestracja: 23 wrz 2014, 18:28
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Starachowice

Re: Muzyka klasyczna (poważna)

Post autor: alate » 23 lut 2015, 14:24

faktycznie musiało być super, nigdy nie widziałam tak oryginalnie zainscenizowanej opery!
pomysł z obsadzaniem Japonek w głównych partiach za to całkiem popularny, pewnie oszczędzają wtedy na charakteryzacji :wink:
przyznam że nie słyszałam o tych śpiewakach, nie mniej zazdraszczam,chrzanovy, na pewno przeżycie wielkie
taka odległość od sceny gwarantuje też super odbiór, dobre nagłośnienie jest pewnie wtedy nie tak istotne
ja byłam teraz w styczniu na "Cyganerii" w Łodzi, scenografia I i II aktu była tak skonstruowana, że praktycznie nie było nic ze sceny słychać, a siedziałam w 11 rzędzie chyba, więc nie tak daleko, łódzka opera nie jest duża, śpiew "uciekał" w tył sceny, zamiast iść ku widowni. Dodatkowo facet w partii Rodolfa bardzo cieniutki...
patrzyłam niedawno kto śpiewa Alfreda w Traviacie, na którą się wybieram niebawem.
Zgadłeś?
Ten sam "cienias" :smutny:
To się nasłucham....Może chociaż scenografią naciągną...

A Ty miałeś i wizję i nasłuch pierwsza klasa!
Crohn ? Z tym da się żyć !

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Posty: 2134
Rejestracja: 30 lis 2014, 13:44
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Głogów Młp/Rzeszów
Kontakt:

Re: Muzyka klasyczna (poważna)

Post autor: chrzanovy » 23 lut 2015, 17:27

hehe usmiałem sie z cieniasa :). No sala R.A.H. jest przefajna i podkreslam ze melomanem nie jestem ale nie zauwazyłem żeby cos nie bylo slychac, było genialnie slychac wlasnie, moze dlatego ze to walec i równomiernie echo idzie niewiem. Napewno każde takie przeżycie jest fajne i na długo zostaje w pamięci. A jak sie pójdzie pod krawatem to już potrzeba uwznioślenia zostaje napewno zaspokojona :) Ja to chętnie i na cieniasów chodze i na death metal i cokolwiek, jak jest okazja kontemplowac muzyke graną przez ludzi to dla mnie już jest warte grzechu, Elektroniczną też ale nie dicho tego nie traktuje z powagą...nadaje sie do rmfu
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Posty: 2134
Rejestracja: 30 lis 2014, 13:44
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Głogów Młp/Rzeszów
Kontakt:

Re: Muzyka klasyczna (poważna)

Post autor: chrzanovy » 23 lut 2015, 17:34

aha myśle że to na temat, śledzę działania NCK szczeólnei zacne knigi wydają a tu:

http://www.nck.pl/edukacja/313402-rusza ... a-powazna/
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Awatar użytkownika
alate
Moderator
Posty: 862
Rejestracja: 23 wrz 2014, 18:28
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Starachowice

Re: Muzyka klasyczna (poważna)

Post autor: alate » 03 mar 2015, 10:46

https://www.youtube.com/watch?v=GlfmY80vX9E
dziś Mahler, 6 Symphonie
w wykonaniu najlepszej, zdaniem osób znających się na temacie, orkiestry symfonicznej świata, pod batutą jednego z najznakomitszych dyrygentów XX i XXI wieku, zmarłego w ub. roku Claudio Abbado
Crohn ? Z tym da się żyć !

stardust
Debiutant ✽
Posty: 5
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:57
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Muzyka klasyczna (poważna)

Post autor: stardust » 27 gru 2015, 23:21

Kojące.. na nowy tydzień - ostatni w tym roku :)

https://www.youtube.com/watch?v=kcihcYEOeic

jeśli nie ten wątek, nie to miejsce- proszę o usunięcie i nie złoszczenie się :wink: Nie umiem się już tu poruszać :roll:

lorema

Re: Muzyka klasyczna (poważna)

Post autor: lorema » 27 gru 2015, 23:52

Zbigniew Preisner "Conversation With Father"
https://www.youtube.com/watch?v=GO00ux87grA

ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka”