O komercji

Podzielmy się muzyką, którą najczęściej słuchamy - hity z pierwszych miejsc list przebojów a także utwory przez wiele osób zapomniane a przez nas odkurzane

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
deep navy
Aktywny ✽✽✽
Posty: 581
Rejestracja: 30 paź 2008, 21:45
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: lubelskie
Lokalizacja: zza Buga

Re: O komercji

Post autor: deep navy » 02 lut 2009, 15:57

wracając jeszcze do tej komercji to... jakiś czas temu zauważyłem, że 08.02.2009r. ma zagrać zespół "KULT" w Lublinie i z tego powodu bardzo się ucieszyłem, ale... gdy zobaczyłem cenę biletu (50 zeta) to mi się podniosło ciśnienie :/ (przecież głównymi fanami tego zespołu to licealiści i studenci a ta grupa społeczna zazwyczaj boryka się z problemami finansowymi). Dziwi mnie to, że Kazik pozwolił organizatorom koncertu wywindować tak wysoko cenę biletu.
"Wciąż wierzę w miłość, w pokój, w pozytywne myślenie" J.Lennon

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: O komercji

Post autor: Natalka » 02 lut 2009, 16:45

A ile razy Kult i Kazik grali na imprezach studenckich gdzie nikt opłat nie pobierał. Przecież też muszą zarabiać. I wcale nie tylko licealiści i studenci tego słuchają i przychodzą na takie koncerty. A co do ceny biletu, to jest całkiem normalna jak na taki zespół.

i zrobimy nowy temat

Awatar użytkownika
deep navy
Aktywny ✽✽✽
Posty: 581
Rejestracja: 30 paź 2008, 21:45
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: lubelskie
Lokalizacja: zza Buga

Re: O komercji

Post autor: deep navy » 02 lut 2009, 16:59

napisałem, że GŁÓWNYMI FANAMI Kultu są licealiści i studenci a nie oni i tylko oni. Zdaję sobie sprawę, że ten zespół jest słuchany przez ludzi po 50-tce. itd. Z tego co pamiętam to byłem dwa razy na bezpłatnym koncercie Kultu, i fajnie było bo za zaoszczędzone pieniądze (które miałem przeznaczyć na bilet) kupiłem chyba z 10 Perełek :). Przypomnę, że piwo Perła jest popularnym piwkiem w woj.lubelskim wśród młodzieży uczącej się :)
"Wciąż wierzę w miłość, w pokój, w pozytywne myślenie" J.Lennon

Awatar użytkownika
aleksandra12
Aktywny ✽✽✽
Posty: 959
Rejestracja: 07 lut 2006, 22:09
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: O komercji

Post autor: aleksandra12 » 02 lut 2009, 17:15

IMO się mylisz. Głównymi słuchaczami Kultu są ludzie w okolicach 30tki. Oni dorastali na tej muzyce i pozostali jej wierni.

A poza tym - za jakość się płaci. Kto inny gra ponad 2h koncerty? :)
Pozdrawiam, Aleksandra

Awatar użytkownika
deep navy
Aktywny ✽✽✽
Posty: 581
Rejestracja: 30 paź 2008, 21:45
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: lubelskie
Lokalizacja: zza Buga

Re: O komercji

Post autor: deep navy » 02 lut 2009, 18:29

Zacznijmy od tego, że Kult powstał na początku lat 80-tych. i jeżeli jacyś ludzie przy tej muzyce dorastali to są to rówieśnicy Kazika, czyli ludzie około 45-piątki (przypomnę,że najlepsze kawałki ten zespół nagrał w latach 80-tych) a nie jakieś tam 30-latki( 30 latki wychowywały się przy muzyce lat 90-tych).
Być może najwięcej płyt Kultu kupują 30-latki, ale na koncertach najwięcej widuję osób młodych.


[to,że głównymi słuchaczami Kultu są ludzie po 30-tce to może się jeszcze zgodzę, ale pierwszy raz słyszę,że dzisiejsze 30-latki dorastały przy tej muzyce? co takiego strasznego działo się w latach 90-tych w Polsce,że cała młodzież słuchała takiej muzyki? ].

Ostatni raz wypowiedziałem się na ten temat.
"Wciąż wierzę w miłość, w pokój, w pozytywne myślenie" J.Lennon

Olek

Re: O komercji

Post autor: Olek » 02 lut 2009, 19:22

A co to ma wspólnego z komercją? Wchodząc do tego wątku myślałem, że będzie o Dodzie, Rubiku, Mezo i radiu Eska :razz:

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: O komercji

Post autor: Natalka » 02 lut 2009, 19:35

temat został wydzielony jako OT z wątku o filmie Tajemnica Brokeback Mountain, dlatego wsadziłam go do Off Topic. Ale jak będzie lepiej pasował do działu muzyka to mogę tam przenieść :smile: No ale miało być o komercji a nie o muzyce i w sumie dlatego jest tu a nie w muzyce :wink:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

exa
Doświadczony ❃
Posty: 1741
Rejestracja: 28 sie 2006, 19:13
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź/Piaseczno

Re: O komercji

Post autor: exa » 02 lut 2009, 19:41

domek pisze:Zacznijmy od tego, że Kult powstał na początku lat 80-tych. i jeżeli jacyś ludzie przy tej muzyce dorastali to są to rówieśnicy Kazika, czyli ludzie około 45-piątki (przypomnę,że najlepsze kawałki ten zespół nagrał w latach 80-tych) a nie jakieś tam 30-latki( 30 latki wychowywały się przy muzyce lat 90-tych).
domek pisze:ale pierwszy raz słyszę,że dzisiejsze 30-latki dorastały przy tej muzyce? co takiego strasznego działo się w latach 90-tych w Polsce,że cała młodzież słuchała takiej muzyki? ]
co ty piszesz?
moja siostra ma lat 36 i jest fanka Kultu odkąd pamiętam, latała na ich koncerty, od końca lat 80, niczym opętana...
miło, że wiesz na czym wychowywały się 30 latki..
a cóż takiego strasznego dzieje się dziś? - że Ty biegasz na ich koncerty...

exa
Doświadczony ❃
Posty: 1741
Rejestracja: 28 sie 2006, 19:13
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź/Piaseczno

Re: O komercji

Post autor: exa » 02 lut 2009, 20:16

nikt nie tragizuje, kota :neutral: ....oczywiste, ze ludzie słuchają i wychowują się na różnej muzyce i nie tylko, nie ja poruszyłam kwestię wieku, ino nie lubię jak się głupoty wypisuje, niezależnie od wieku :mrgreen:
choruję od 96 roku, diagnoza od 98, remisja: od 2004 z 3 miesięczną przerwą:) bez leków (nie polecane)

Awatar użytkownika
Alishia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 728
Rejestracja: 12 sty 2007, 19:34
Choroba: CD
województwo: opolskie
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: O komercji

Post autor: Alishia » 02 lut 2009, 20:18

Mnie w cale taka cena nie dziwi.I niestety jest to cena jak dla mnie "normalna".Cieszę się więc,że u nas w Opolu często bilety na koncert są w cenie 25zł-30zł.Rzadko kiedy jest drożej!

Awatar użytkownika
madziula
Aktywny ✽✽✽
Posty: 626
Rejestracja: 07 cze 2006, 18:54
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Wroclaw/Cork (Irl)
Kontakt:

Re: O komercji

Post autor: madziula » 02 lut 2009, 20:51

kult uwielbiam, bylam na paru koncertach (po 30-35zl). no coz, za dobra muzyke i znany zespol sie placi, to zupelnie normalne...
kokodżambo i do przodu
podejrzenie choroby Crohna

Awatar użytkownika
aleksandra12
Aktywny ✽✽✽
Posty: 959
Rejestracja: 07 lut 2006, 22:09
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: O komercji

Post autor: aleksandra12 » 02 lut 2009, 21:29

E... w latach 90. to ja zaczynałam słuchać muzyki, a jestem trochę młodsza niż 30. Ale ok, nie znam się ;)
Pozdrawiam, Aleksandra

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: O komercji

Post autor: Natalka » 02 lut 2009, 22:47

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]
50 zł to nie bardzo mało tylko w sam raz jak na taki zespół, a Kult i Kazik to już dawno odniósł sukces.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
Alishia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 728
Rejestracja: 12 sty 2007, 19:34
Choroba: CD
województwo: opolskie
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: O komercji

Post autor: Alishia » 03 lut 2009, 10:08

Ja teraz mam problem,skąd wytrzasnąć dwie stówki na Hainekena...Marzy mi się koncert Placebo!

exa
Doświadczony ❃
Posty: 1741
Rejestracja: 28 sie 2006, 19:13
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź/Piaseczno

Re: O komercji

Post autor: exa » 04 lut 2009, 08:35

ja znów chętnie wybrałabym się na starych wyjadaczy - Deep Purple, Budgie znów ma grac w tym roku i pewnie pójdę, a marzenie mam by Zeppelini zagrali choc jeszcze jeden koncert i na nich mogłabym wydac ostatnią kasę, nawet ogromną.. :mrgreen:
choruję od 96 roku, diagnoza od 98, remisja: od 2004 z 3 miesięczną przerwą:) bez leków (nie polecane)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka”